Позовна заява про розірвання шлюбу електронна чи письмова?

З 15 грудня 2017 року внесені зміни до Цивільного процесуального кодексу України. Даним кодексом дійсно передбачено  можливість подання процесуальних документів в електронному вигляді. Однак, на даний час  Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система ще не створена.

П.п.15 п.1 Перехідних положень ЦПК України передбачено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи:

– подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі;

–  позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов’язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду в день надходження документів;

–  розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.

Згідно ст.175 ЦПК України позовна заява подається до суду у письмовій формі. Отже на даний час позовна заява про розірвання шлюбу, як і раніше може бути подана до суду у письмовій формі.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *