Судовий збір за подання позовної заяви про збільшення розміру аліментів не сплачується

Законами № 2037-VIII від 17.05.2017 р.№ 2234-VIII від 07.12.2017 р. та № 2475-VIII від 03.07.2018 р. було внесено зміни до п.3 ч.1 ст.5 Закону України “Про судовий збір”. На даний час   від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі  у справах про стягнення аліментів, збільшення їх розміру, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення, а також заявники у разі подання заяви щодо видачі судового наказу про стягнення аліментів.

Отже, позовна заява про стягнення аліментів, позовна заява про збільшення розміру аліментів, позовна заява про стягнення додаткових витрат на дитину, позовна заява про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, позовна заява про  індексацію аліментів, позовна заява про зміну способу стягнення аліментів, заява про видачу судового наказу про стягнення аліментів – судовим збором позивачами не оплачується. Так само не потрібно оплачувати судовий збір у цих справах при поданні апеляційної скарги чи касаційної скарги.  

Якщо вам потрібна допомога у складанні позовної заяви, апеляційної чи касаційної скарги звертайтесь на електронну пошту mariannasvl@ukr.net. Отримайте якісну правову допомогу вже зараз.  

Ви можете отримати правову допомогу онлайн!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *