Як правильно подати позов за новим ГПК?

З 15 грудня 2017 р. набирає чинності новий Господарський процесцуальний кодекс. У зв’язку з цим процес господарського судочинства зазнає суттєвих змін.

Зокрема, слід відмітити, що новий ГПК передбачає наказне і позовне провадження.

Широко обговорюється необхідність подання позовної заяви чи заяви про видачу судового наказу в електронній формі.  Не зрозумілим є порядок подання даних процесуальних документів в електронному вигляді. Не відомо на яку електронну адресу та яким шляхом.  Адже Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система ще не діє.

Відповідь на ці питання надаються в

розділі ХІ Перехідних положень нового ГПК. Передбачено, що Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система починає функціонувати через 90 днів з дня опублікування Державною судовою адміністрацією України у газеті “Голос України” та на веб-порталі судової влади оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Згідно п.1 п.п.17 Перехідних положень ГПК установлено,  що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи:

1) подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі;

2) позовні та інші заяви, скарги та інші передбачені законом процесуальні документи, що подаються до суду і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження підлягають обов’язковій реєстрації в автоматизованій системі документообігу суду в день надходження документів;

3) розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі;

4) визначення судді або колегії суддів (судді-доповідача) для розгляду конкретної справи здійснюється:

  • до приведення Положення про автоматизовану систему документообігу суду у відповідність із цією редакцією Кодексу в частині порядку визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи, але не довше, ніж три місяці з дня набрання чинності цією редакцією Кодексу, – за допомогою автоматизованої системи документообігу суду за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу;
  • після приведення Положення про автоматизовану систему документообігу суду у відповідність із цією редакцією Кодексу в частині порядку визначення судді або колегії суддів для розгляду конкретної справи – за допомогою автоматизованої системи документообігу суду за правилами, встановленими цією редакцією Кодексу.

Отже, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи позовні заяви та інші документи можна подавати до суду в паперовій формі та розгляд справи відбуватиметься за матеріалами у паперовій формі.

Якщо вам потрібна допомога – пишіть на електронну пошту mariannasvl@ukr.net. Отримайте якісну правову допомогу вже зараз.  

Ви можете отримати правову допомогу онлайн!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *