3 грудня у Верховній Раді було зареєстровано Проект закону про внесення змін до Закону України “Про комітети Верховної Ради України” (щодо доступу засобів масової інформації до засідань комітетів Верховної Ради України)

3 грудня у Верховній Раді було зареєстровано Проект закону про внесення змін до Закону України “Про комітети Верховної Ради України” (щодо доступу засобів масової інформації до засідань комітетів Верховної Ради України).

Відповідний проект був запропонований народним депутатом Різаненко П.О.
Відповідно частину першу статті 9 діючого Закону України “Про комітети Верховної Ради України” можуть доповнити наступними положеннями:

“ На засіданнях комітетів мають право бути присутніми представники засобів масової інформації, крім випадків, коли за рішенням комітету проводиться закрите засідання”.

Частину другу ст. 44 вищезазначеного Закону пропонується відредагувати таким чином: засідання комітетів будуть проводяться відкрито і гласно, крім випадків, коли за рішенням комітету проводиться закрите засідання. Якщо зміни в Закон будуть внесені, то на відкритих засіданнях комітету представники засобів масової інформації матимуть право здійснювати звукозапис, кіно- і відеозйомку, трансляцію засідання по радіо і телебаченню без згоди головуючого. Про здійснення звукозапису, кіно- і відеозйомок, трансляції засідання по радіо і телебаченню головуючий оголошує перед розглядом питання порядку денного засідання.

Таким чином, проектом пропонується дещо спростити доступ представників ЗМІ до засідань комітетів Верховної Ради, що звичайно, є позитивним проявом принципу гласності органів державної влади в нашій країні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *