Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна взяла участь в каскадному тренінгу

Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна взяла участь в каскадному тренінгу «Роль захисника при визначенні кваліфікації окремих видів кримінальних правопорушень, дії захисника у кримінальних провадженнях, які потребують судово-медичної експертизи», організованому Координаційним центром з надання правової допомоги спільно з ВГО «Об’єднанням адвокатів, які надають безоплатну правову допомогу» за підтримки Американської асоціації юристів «Ініціатива з верховенства права» та Української фундації правової допомоги.

Участь у заході також взяли директор Регіонального центру з надання БВПД у Закарпатській області Василь Попадинець та партнер із Американської асоціації юристів «Ініціатива з верховенства права» Лілія Салімова, які звернулися до присутніх в залі із вітальним словом.

 

3

Впродовж двох днів навчання проводили адвокати-тренери Оксана Андрейкович та Олександр Резуненко.

Насамперед учасники тренінгу розглянули проблемні питання, пов’язані із кваліфікацією кримінальних порушень проти життя та здоров’я особи. Зокрема, обговорювали, як відмежувати умисне заподіяння тяжкого тілесного ушкодження, яке спричинило смерть потерпілого (ч.2 ст.121 КК) від вбивства через необережність (ч.1 ст.119 КК) та умисного вбивства. Наголошувалося, що питання про умисел необхідно вирішувати з огляду на сукупність усіх обставин, зокрема, враховувати спосіб, знаряддя злочину, кількість, характер і локалізацію поранень та інших тілесних ушкоджень. Предметом активного обговорення стало також питання про кримінальну відповідальність за вбивство, вчинене у стані сильного душевного хвилювання (фізіологічного афекту). Було наголошено, що, вживаючи у цій нормі поняття «сильне душевне хвилювання», законодавець не дає йому визначення, що нерідко зумовлює проблеми у правозастосовній практиці. Учасники зустрічі також поділилися власним досвідом участі у справах по даній категорії злочинів.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *