Цікаве в податковому кодексі України

Досить цікавим виявився підрозділ 10 інші перехідні положення податкового кодексу України, а саме ч.5-7.

В них зазначено, що у зв’язку з набранням чинності цим Кодексом штрафні санкції, які можуть бути накладені на платників податків за порушення нормативних актів Кабінету Міністрів України, центрального податкового органу, положень, прямо передбачених Податковим Кодексом, починають застосовуватися до таких платників податків за наслідками податкового періоду, наступного за податковим періодом, протягом якого такі акти були введені в дію.

Не застосовуються фінансові санкції до платників податку на прибуток підприємств та платників податків, що перейшли на загальну систему оподаткування, за порушення податкового законодавства за наслідками діяльності у другому і третьому календарних кварталах 2011 року. Звісно ж необхідно стежити за тим, аби не виникло кримінальної відповідальності, адже в кодексі йдеться тільки про фінансову відповідальність.

Штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення. Тобто якщо ви помилитись де в чому – нічого страшного. Законодавець це передбачив. Всі ми люди і всі іноді помиляємось, а відразу з прийняттям податкового кодексу зрозуміти всі тонкощі сплати податків майже нереально. Хоча цим вельми вдало можуть скористатися як ті, в яких наразі немає коштів для сплати всіх необхідних податків, так і ті, що просто не бажають їх сплачувати. Однак все ж таки варто не переборщити з «випадковою» несплатою податків до бюджету, адже кримінальний кодекс як діяв так і діє.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *