Депутати ввирішують питання відстрочки на рік сплати податків в зоні АТО

У першому читанні прийнято законопроект про встановлення в Податковому кодексі тимчасових заходів на період проведення антитерористичної операції.

Верховна Рада прийняла за основу проект закону про внесення змін до Податкового кодексу (про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції).

Законопроектом №4314а пропонується для фізичних осіб-підприємців, які здійснюють діяльність у зоні проведення тимчасової антитерористичної операції, полегшити відмову від спрощеної системи оподаткування у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

Передбачається, що для відмови від спрощеної системи оподаткування ФОП із зони АТО може подати заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку наступного календарного місяця. ФОП може відмовитися від такої системи оподаткування з першого числа місяця, наступного за яким подано заяву про відмову у зв’язку з переходом на сплату інших податків і зборів.

На території проведення антитерористичної операції для платників податків терміном сплати податків і зборів визнається наступний період, що починається після закінчення АТО. В період проведення АТО, а також протягом 365 днів з моменту її закінчення платник податків, який здійснює діяльність на території її проведення, не несе відповідальності за невиконання або неналежне виконання податкових зобов’язань. Терміни виконання податкових зобов’язань в період і на території проведення антитерористичної операції, переносяться на термін до 365 днів з дня її закінчення.

 

Джерело: http://www.pravo-kiev.com/yuridicheskie-novosti/deputaty-reshili-otsrochit-na-god-uplatu-nalogov-v-zone-ato

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *