Допомога при народженні дитини

Право на допомогу при народженні дитини, умови призначення допомоги, а також її розмір передбачено розділом ІІІ Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми».
Допомога при народженні дитини за цим Законом надається одному з батьків дитини (опікуну), який постійно проживає разом з дитиною.

Одноразова допомога, яка призначена опікуну, є власністю дитини.
При народженні дитини батькам призначається допомога на підставі свідоцтва про народження дитини, а опікунам – на підставі рішення про встановлення опіки.

Для призначення державної допомоги при народженні дитини один з батьків дитини, або опікун, з яким постійно проживає дитина, пред’являє паспорт або інший документ, що посвідчує особу та подає до органу праці та соціального захисту населення:

1) заяву у довільній формі, в якій обов’язково зазначає дані для реєстрації місця проживання дитини;
2) копію свідоцтва про народження дитини.

Даний перелік документів є вичерпним та відділ соціального захисту не має права вимагати інші документи для призначення даного виду державної допомоги.

Документи необхідно подати до відділу соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини.

Допомога при народженні дитини призначається за умови, якщо звернення за її призначенням надійшло не пізніше дванадцяти
місяців з дня народження дитини.

Допомога при народженні дитини призначається у розмірі 41280 гривень. Виплата допомоги здійснюється одноразово у сумі 10320 гривень, решта суми допомоги виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом  Міністрів України.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *