Іменні залізничні квитки в Україні

В Україні з 6 квітня 2013 року, почнуть продаватись іменні залізничні квитки.

Постановою Кабінету міністрів від 06.03.2013 р. №160 про внесення змін до Порядку обслуговування громадян залізничним транспортом вирішено

змінити оформлення залізничних квитків за новими правилами, в яких буде вказано ім’я та прізвище  його власника.

Згідно даної Постанови оформлення у квитковій касі повних та дитячих проїзних документів, у тому числі в електронному вигляді, здійснюється із внесенням до проїзних документів прізвища та імені пасажира із слів особи, яка здійснює оплату проїзного документа.

Під час оформлення проїзних документів з використанням мобільного зв’язку, Інтернету, спеціалізованих автоматів самообслуговування тощо прізвище та ім’я особи, що буде здійснювати поїздку, зазначає особа, яка здійснює оформлення та оплату проїзного документа.

У проїзних документах (крім пільгових та безоплатних) на проїзд у регіональних поїздах та квитках на проїзд у поїздах приміського сполучення прізвище та ім’я особи не зазначаються.

На сьогоднішній день Порядок обслуговування громадян залізничним транспортом опублікований в Урядовому кур’єрі та набирає чинності через 15 днів з дня опублікування.

Отже, з 6 квітня 2013 року, оформлення проїзних документів на поїздку залізничним транспортом буде здійснюватися за новими правилами   з внесенням до проїзного документа прізвища та імені пасажира за словами особи, яка купує квитки (здійснює оплату).

Документ який буде посвідчувати особу, буде пред’являтися тільки при самій посадці в проїзд.

Проїзні білети, які придбані до набрання чинності даної постанови, без зазначення власних даних пасажира являться дійсними і не потребують пред’явлення документів, що засвідчує особу при проїзді.

Якщо брати до уваги придбання документів за пільговими цінами, то порядок їх придбання залишається незмінним – документ який посвідчує ваш пільговий проїзд повинен пред’являтися при покупці іменного квитка, так як і при посадці. При посадці в поїзд пасажиру потрібно пред’явити  іменний проїзний документ а також документи які посвідчують пільгову категорію, але вже пред’являти паспорт не потрібно. Такі ж самі вимоги залишаються і для дітей віком до 14 років. При собі необхідно мати квиток та  свідоцтво про народження  (в оригіналі), яке посвідчує вік та саму особу дитини.

На потяг приміського та регіонального проїзду, на проїзних документах (крім пільгових та безкоштовних) посадка здійснюється без пред’явлення документів, що засвідчують особу.

Чи принесе таке нововведення позитивні зміни, час покаже. Проте, відтепер стане зрозуміло хто саме куди і скільки їздить.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *