Консультація адвоката про можливість зарахування відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та декретної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами до стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію за вислугу років у подвійному розмірі

Досить часто по консультацію до мене, як адвоката, звертаються з проханням роз’яснити правомірність тих чи інших рішень (дій) органів Пенсійного фонду України. Серед іншого, цікавить можливість зарахування відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та декретної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами до стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію за вислугу років у подвійному розмірі.

Ситуації бувають досить різними, проте законодавство – одне і те ж.

Однак, використовуючи загальну консультацію для досягнення успіху у справі, слід врахувати обставини конкретної справи, інакше можна припуститись помилок, що не тільки призведуть до програшу справи, а й до витраченого часу, нервів та коштів.

Отже, повернемось до спірного питання: чи можливе зарахування відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та декретної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами до стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію за вислугу років у подвійному розмірі?

З приводу вищевказаного питання, суди, зазвичай, вирішують справи на користь позивачів та зобов’язують органи ПФУ зарахувати вищевказані періоди відпустки до стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію за вислугу років у подвійному розмірі.

Статтею 60 Закону України “Про пенсійне забезпечення” передбачено, що робота в лепрозорних і протичумних закладах охорони здоров’я, у закладах (відділеннях) з лікування осіб, заражених вірусом імунодефіциту людини або хворих на СНІД, в інших інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров’я, у патолого-анатомічних і реанімаційних відділеннях закладів охорони здоров’я, а також у психіатричних закладах охорони здоров’я зараховується до стажу роботи у подвійному розмірі.

Під час роботи можуть мати місце відпустки як декретна, у зв’язку з вагітністю та пологами, так і по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Саме ці відпустки досить часто органи ПФУ  відмовляються зараховувати до стажу роботи, що дає право виходу  на пільгову пенсію за вислугу років у подвійному розмірі.

Відповідно до п. 16 розділу XV Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” положення Закону України “Про пенсійне забезпечення” застосовуються в частині визначення права на пенсію за віком на пільгових умовах і за вислугу років.

Відповідно до пп. “е” ч. 1 ст. 55 Закону України “Про пенсійне забезпечення” право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до 30 років за переліком, затвердженим Кабінетом Міністрів України постано вою від 4.11.1993 р. № 909 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Мініс трів України від 26.09.2002 р. № 1436).

Статтею 181 Кодексу законів про працю України передбачено, що відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустка без збереження заробітної плати (частини третя та шоста статті 179 цього Кодексу) зараховуються як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю.

Тобто, до спеціального стажу, що дає право на пенсію за вислугу років і на пільгових умовах, зараховується час догляду працюючої особи за дитиною до досягнення нею 3 річного віку.

Відповідно до ст. 2 Закону України “Про відпустки” право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи.

Частиною 1 ст. 18 КзПП України встановлюється такий вид відпустки як відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Статтею 2 КзПП України право на відпустки забезпечується гарантованим наданням відпустки визначеної тривалості із збереженням на її період місця роботи (посади), заробітної плати (допомоги) у випадках, передбачених цим Законом.

Згідно з ст. 18 КзПП України після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.

Відповідно до статті 62 Закону України «Про пенсійне забезпечення» трудова книжка є основним документом, який підтверджує стаж роботи і дає право на зарахування трудового стажу у подвійному розмірі.

Відомості про відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами та по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не вносяться до трудової книжки.

Отже, немає підстав для обмеження прав працівників у зв’язку з перебуванням у відпустці.

Такої ж думки дотримується також і Вищий адміністративний суд України.

Зокрема, в ухвалі ВАСУ від 08 липня 2009 р. по справі № к-20625/08, винесеній суддями Розваляєва Т. С., Бившева Л. І., Гашицький О. В., Мойсюк М. І., Цуркан М. І. наведено вищевказані норми законодавства з посиланням на той факт, що сама назва правової конструкції – відпустка виключає будь-який запис в трудову книжку, тому період відпустки зараховується до загального стажу роботи, а також до спеціального стажу роботи, який дає право особі на пенсію за вислугу років. При цьому виключається можливість зменшення тривалості трудового стажу в зв’язку з невиконанням під час відпустки своїх безпосередніх трудових обов’язків.


5 коментарів для “Консультація адвоката про можливість зарахування відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та декретної відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами до стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію за вислугу років у подвійному розмірі”

  1. Вітаю Вас.Підкажіть мені будь-ласка, після закінчення вузу я пішла працюати в дитячий будинок соціальним педагогом (з 15 липня 2013 року), 1 травня 2014 року я знаходилася в щорічній відпусціпо 1 липня, на даний час я знахожуся на 23 тижні вагітності, в мене така запитання я хочу забрати свою щорічну відпустку, але обов’язково з оздоровчими, як правильно пуступити щоб їх не втратити? Причом я знаю 100 % що після завершення декрету на цій роботі я не працюватиму. У віділлі освіти мені порадили після закінчення до родової та після родової відпустки забрати щорічну (якраз виходить 10 місяців від минулої відпустки і я маю на це право), але чи на час цієї відпустки я не втрачу державної допомоги, виплати на дитину? Дякую

    1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

      Доброго дня! Вікторіє, кожен працівник має право на щорічну оплачувану відпустку, гарантоване Кодексом законів про працю та Законом України “Про відпустки”. Якщо ви збираєтесь у декретну відпустку, а надалі у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, то можете взяти ці відпустки і після завершення відпустки по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Врахуйте, що суми, виплачені як відпускні та допомога на оздоровлення будуть враховані при розрахунку розміру ваших доходів для призначення державних соціальних допомог. Тому, можливо, та сума, яку ви маєте намір отримувати, буде меншою. Однак, не знаючи більш чітко саме вашої ситуації я не можу вам надати вичерпну консультацію. Для більш детальної інформації можете звертатись на мою адресу електронної пошти, вказаної в розділі “Контакти”.

  2. Доброго дня. Підкажіть будь ласка,я зараз у дикретній відпістці з 30.07. 2013, працювала кредитним експертом від банку у магазині тобто я є банківським працівником проробила 2 роки і пішла у дикрет до 3 років чи буде мені перериватись стаж роботи і які записи будуть у трудовій книжці, чи зараховується дикрет до основного стажу? Чи має правокерівництво мене звільнити після закінчення дикретної відпустки? Дякую.

    1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

      Доброго дня! До трудової книжки відомсті про декретні відпустки не вносяться, стаж роботи не переривається і враховується до загального стажу роботи.
      Також жінки з дітьми мають різні додаткові гарантії при виході на роботу (наприклад скорочена тривалість робочого часу, заборона до залучення до надурочних робіт без їх згоди, обмеження при звільненні тощо).
      Щодо вашого звільнення після закінчення декретної відпустки, то згідно ст.184 Кодексу законів про працю України звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.
      В інакшому випадку звільнення проводиться на загальних підставах.

  3. Доброго дня! Скажіть будь ласка, чи входить декретна відпустка до пільгового сільськогосподарського(свинарка) стажу?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *