НААУ досягла домовленості з Федеральною палатою адвокатів Німеччини про врегулювання процедур взаємного доступу до професії адвоката в Україні та Німеччині

Національна асоціація адвокатів України досягла домовленості з Федеральною палатою адвокатів Німеччини про врегулювання процедур взаємного доступу до професії адвоката в Україні та Німеччині.

Українським адвокатам буде корисно дізнатись, які саме документи та куди слід подати для включення в німецький реєстр адвокатів.

Відповідно до § 206 Федерального Положення «Про адвокатуру» (зі змістом даного положення можна ознайомитись нижче) громадянин держави-члена Світової організації торгівлі, який здійснює свою професійну діяльність, яка за освітою та повноваженнями відповідає професії адвоката згідно цього Федерального Положення, має право із використанням найменування професії держави походження для реалізації права у відповідних галузях права держави походження та міжнародного права відкривати на території Німеччини філію, якщо його за заявою буде прийнято до палати адвокатів, яка є відповідальною за територію, на якій відкривається філія.

Спочатку адвокат повинен обрати необхідну регіональну колегію(раду) адвокатів Німеччини, до реєстру якої він планує бути включений. З переліком регіональних рад адвокатів можна ознайомитися на офіційному сайті Федеральної палати адвокатів Німеччини за посиланням.

Обравши необхідну раду, адвокат повинен подати до ради заяву та відповідні документи. Перелік документів, які необхідні для подання та вступу до реєстру адвокатів Німеччини визначено § 207  Федерального Положення «Про адвокатуру». З урахуванням особливостей українського права адвокат з України подає такі документи:

  1. Заява про намір бути включеним в реєстр та заповнений формуляр.Заява пишеться німецькою мовою у довільній формі. Формуляр, який додається повинен бути заповнений німецькою мовою та підписаний, до формуляру додається автобіографія (з вклеєною фотокарткою) і опитувальна анкета (заповнюється німецькою та додається до листа), згода на обробку даних. Приклад формуляру можна переглянути нижче.
  2. Свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю(видане у відповідності до законодавства України).
  3. Витяг з реєстру адвокатів України, завірений відповідним чином відповідною радою адвокатів регіону, або уповноваженим співробітником НААУ,РАУ.
  4. Документ щодо страхування відповідальності адвоката, який оформлений відповідним чином із страховою компанією Німеччини відповідно до § 51 Федерального Положення «Про адвокатуру».
  5. Документ про фактичну наявність адвокатського бюро або контори, мова йде про наявність фактичного робочого місця в Німеччині відповідно до § 27-29 Федерального Положення «Про адвокатуру» є обов’язковою (необхідно для прийняття кореспонденції і для визначення безпосередньої адреси адвоката).
  6. Документ, підтверджуючий відсутність у адвоката боргових зобов’язань. Таким документом може слугувати власноруч написана заява, яка буде гарантією відсутності боргових зобов’язань. Приклад заяви можна переглянути нижче.
  7. Довідка про несудимість.Отримується на загальних підставах в Україні.
  8. Свідоцтво про народження та паспорт (персональні документи). Надається в копіях. Якщо є в наявності – надається диплом про присвоєння академічного ступеня.
  9. Адвокат повинен сплатити внесок. Необхідно сплатити щорічний внесок до обраної колегії (відповідно до внутрішніх правил сплати внеску) та внесок у розмірі за обробку даних. Кожна рада адвокатів встановлює свій розмір внесу, який різниться по всій території Німеччини (приблизно 300 Євро).

1. N.B. Всі документи подаються в перекладі на німецьку мову, справжність якого засвідчується нотаріально з відповідним проставленням апостилю у відповідності до Конвенції, що скасовує вимогу легалізації іноземних офіційних документів (Гаазька конвенція).

2. N.B. Адвокат іноземної держави має право практикувати на території Німеччини виключно з питань права України та міжнародного права. Такий адвокат не має права надавати правову допомогу Клієнтам на території Німеччини з питань німецького права.

3. N.B. Адвокат з України, який внесений в реєстр адвокатів Німеччини зобов’язаний називатись Advokat aus Ukraine і не має права називатись Rechtsanwalt.

 

Джерело: офіційний веб-сайт НААУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *