Національна асоціація адвокатів України стоїть на варті захисту прав адвокатів

В порядку статті 23 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» Національна асоціація адвокатів України вжила ряд заходів щодо забезпечення гарантій адвокатської діяльності, зокрема, дотримання їх професійних прав, честі і гідності, збереження життя та здоров’я адвоката і членів його сімї, їх майна, яке перебуває під охороною держави.

На виконання приписів вказаного Закону Голова Національної асоціації адвокатів України Ізовітова Л.П. звернулася до Генерального прокурора України з метою активізації розслідування кримінальних проваджень, де потерпілими особами є адвокати України.

Органи прокуратури повідомляють:

Стан досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12013260180000787 від 26.06.2013 року за фактом смерті адвоката Драчука О.Ю. за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України, яке перебувало у провадженні Ніжинського МВ УМВС України у Чернігівській області, заслухано на оперативній нараді під головуванням Прокурора Чернігівської області Стеценка В.А., провадження закрито за відсутністю події кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 115 КК України.

Активізовано досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12014100100002018 від 07.03.2014 року, за фактом таємного викрадення майна адвоката Солодко Є.В., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 185 КК України.
Прокуратурою міста Києва надано письмові вказівки слідчому щодо проведення окремих слідчих (розшукових) дій для забезпечення всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного позбавлення волі адвоката Анохіна Ю.І., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 146 КК України, взято на особистий контроль Прокуратурою Львівської області, проведено заслуховування та слідчого зобов’язано вжити невідкладних заходів для забезпечення всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення в найкоротші терміни.

Розслідування у кримінальному провадженні за фактом таємного викрадення майна адвоката Шумеді Р.Р. та Могінської Т.А., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України, закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст.284 КПК України, у зв’язку з відсутностю складу кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України.
За сприяння Національної асоціації адвокатів України 16.07.2014 року Прокуратурою Львівської області скасовано постанову слідчого про закриття кримінального провадження від 23.06.2014 року, а матеріали розслідування направлено слідчому для подальшого розслідування.
У відповідності до вимог ст. 36 КПК України процесуальними керівниками у провадженнях даних справ надано письмові вказівки щодо проведення окремих слідчих (розшукових) дій для забезпечення всебічного, повного та неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення.
Хід розслідування вказаних кримінальних проваджень взято на контроль прокуратурами областей.

Національна асоціація адвокатів України заручилася вагомою підтримкою Генеральної прокуратури України та налагоджує тісну співпрацю з метою захисту прав адвокатів.

Джерело: http://www.unba.org.ua/news/167438/

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *