Нове програмне забезпечення дозволить розкривати шпигунство

Amnesty International разом з групою правозахисних організацій та розробників випустили нову програму, що надасть можливість журналістам і правозахисникам сканувати свої комп’ютери на предмет відомих програм стеження.

Detekt — це перший загальнодоступний інструмент, який може виявити в комп’ютерах більшість з відомих програм-шпигунів, деякими з яких користуються державні структури.

«Уряди все частіше використовують небезпечні та складні технології, які дозволяють їм читати приватну переписку активістів і журналістів і віддалено включати на їх комп’ютерах камери або мікрофони, для того щоб таємно записувати їх діяльність. Вони боягузливо використовують цю технологію, щоб уникнути викриття», — заявив Марек Марчіньский, голова відділу Amnesty International з питань безпеки, військових та правоохоронних структур.

«Detekt — це проста програма, яка буде попереджати активістів про такі вторгненнях, щоб вони змогли вжити необхідних заходів. Це наша відповідь тим урядам, які використовують інформацію, отриману за допомогою електронних засобів стеження, для того щоб проводити довільні затримання, незаконні арешти і навіть катувати правозахисників і журналістів»

Detekt розроблена Клаудіо Гварнері, німецьким фахівцем у сфері інформаційної безпеки, і запущена в рамках партнерства з Amnesty International, Digitale Gesellschaft, Electronic Frontier Foundation і Privacy International.

Останні роки використання і торгівля технологіями радіоелектронного стеження росли по експоненті.

Коаліція проти поширення незаконних засобів стеження, членом якої є Amnesty International, оцінює щорічний оборот ринку технологій стеження в усьому світі в 5 мільярдів доларів, і відмічає, що він продовжує зростати.

Деякі з цих технологій легко доступні в інтернеті. У той час як інші, більш складні програми, розробляються приватними компаніями, що знаходяться в країнах, що розвиваються, і продаються державним правоохоронним органам і розвідувальним службам країн, де постійно порушуються права людини.

FinFisher, німецька фірма, яка була частиною британської Gamma International, розробила шпигунську програму FinSpy, яка здатна перехоплювати розмови в Skype, вилучати файли з жорсткого диска, відстежувати використання мікрофона і поштових програм, і навіть робити скріншоти і фотографії, використовуючи камеру, вбудовану в пристрій .

Відповідно до досліджень, проведеним Citizen Lab, та інформації, опублікованої на Wikileaks, Finfisher використовувалася для стеження за відомими адвокатами-правозахисниками та активістами в Бахрейні.

Amnesty International закликає уряди встановити жорсткий контроль за розповсюдженням подібних програм, щоб влади країн, перед тим як санкціонувати їх передачу клієнтам, оцінювали ризик використання цих засобів стеження з точки зору порушення прав людини.

«Detekt — це програма, яка допоможе активістам забезпечити свою безпеку, але, в кінцевому рахунку, єдиний спосіб перешкодити цим технологіям використовуватися для порушення прав людини — це встановити жорсткий контроль за їх використанням та поширенням», — підкреслив Марек Марчіньскій.

Amnesty International використовуватиме свої мережі для того, щоб активісти у всьому світі дізналися про Detekt і змогли перевірити свої пристрої на предмет присутності шпигунських програм. Організація також буде брати участь у тестуванні програми з місцевими партнерами і мережами, де існує особливо високий ризик зараження подібними шпигунськими програмами.

Довідка:

Detekt — це безкоштовне і відкрите ПЗ, надається без будь-яких гарантій.

Щоб отримати більш детальну інформацію про Detekt і завантажити її, будь ласка зайдіть на https://resistsurveillance.org

 

Джерело: веб-сайт Amnesty International в Україні

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *