Позовна заява про розлучення

Позовна заява про розлучення розглядається в порядку цивільного судочинства та повинна відповідати вимогам ст.119 ЦПК України, а саме:

1. Позовна заява подається в письмовій формі.

2. Позовна заява повинна містити:

1) найменування суду, до якого подається заява;

2) ім’я (найменування) позивача і відповідача, а також ім’я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв’язку, якщо такі відомі;

3) зміст позовних вимог;

4) ціну позову щодо вимог майнового характеру;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги;

6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування;

7) перелік документів, що додаються до заяви.

3. Позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її подання.

4. Позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.

5. До позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату     збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

6. У разі пред’явлення позову особами, які діють на захист прав, свобод та інтересів іншої особи, в заяві повинні бути зазначені підстави такого звернення.

7. Якщо позовна заява подається представником позивача, до позовної заяви додається довіреність чи інший документ, що підтверджує його повноваження.

В позовній заяві про розлучення слід вказати підстави для розлучення. Однак не слід описувати всі причини, що стали приводом для подання позову. Все це можна пояснити під час судового розгляду справи. Якщо ваша позовна заява буде занадто довгою, то суд навряд чи дочитає її до кінця, адже суди зараз надто навантажені. В позовній заяві про розлучення слід обійтись стандартними реченнями типу «Проживання з відповідачем (відповідачкою) стало нестерпним», «Шлюбні відносини між нами давно припинені. Тривалий час ми взагалі не спілкуємось», і т.п.

В позовній заяві про розлучення можна заявити одразу кілька вимог, згідно п.2 ст.118 ЦПК України. Наприклад ви можете просити суд не тільки розлучити вас, а й залишити проживати спільних дітей з вами, чи присудити аліменти, утримання, поділити спільне майно. Пам’ятайте, що якщо в позові ви заявляєте майнові вимоги, то тоді обов’язково вказуєте ціну позову. Саме від визначеної ціни позову ви сплачуєте державне мито. В іншому разі суд постановить ухвалу про залишення вашої позовної заяви без руху та надасть час для виправлення недоліків, тобто доплати державного мита.

Також суд може надати вам час для примирення – до 6 міс. Однак це тільки в тому разі, якщо під час судового засідання суд побачить можливість збереження сім’ї . Якщо ви справді бажаєте розлучення, то спробуйте довисти, що подальше збереження сім’ї  є неможливим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *