ПОЗОВНА ЗАЯВА про відшкодування шкоди

Зразок позовної заяви про відшкодування шкоди

До Свалявського районного суду,

89300, м.Свалява, вул..Духновича, 2

Позивач: _________________ ПІБ

Адреса: _____________________

Тел._______________________

Відповідач: _______ РВ УМВС України в

____________області

Адреса:___________________

Тел._____________________

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про відшкодування шкоди

15 липня 2008 року я був затриманий працівниками _____________ РВ УМВС України в ____________ області за підозрою у вчиненні крадіжки чужого май­на. Після допиту мене в якості підозрюваного, цього ж дня затримали та відправили в ізолятор тимчасового затримання, де я провів майже дві доби. Після цього мене відпустили, взявши підписку про не­виїзд, хоча напередодні я планував виїхати на відпочинок до Туреччини і навіть придбав квиток на літак та оплатив проживання в п’ятизірковому готелі. 20 липня мені було пред’явлено обвинувачення у вчиненні крадіжки чужого майна за ч. 4 ст. 185 КК України.

16 липня 2008 року за місцем моєї роботи у ТОВ «___________» за адресою ___________ та за місцем мого проживання були проведені обшуки. 18 липня 2008 р. у зв’язку з проведеним обшуком за місцем роботи мене звільнили з роботи, і я до цього часу не можу працевлаштуватися, так працедавці вважають мене потенційним злочинцем.

5 жовтня 2008 р. ____________ районний суд _____________ області відносно мене виніс виправдувальний вирок, на який 10 жовтня 2008 р. була подана апеляція прокурором _______________ району. 12 грудня 2008 ро­ку ухвалою Апеляційного суду  ________________області вирок Свалявського районного суду ___________ області залишено без змін, а апеляцію прокурора без задоволення.

Я зазнав значних матеріальних втрат внаслідок незаконного затримання, проведення обшуків та  притягнення мене до кримінальної відповідальності. Я витратив 3000,00 (три тисячі) гривень за надання юридичної допомоги, недоотримав 15 000,00 (п’ятнадцять тисяч) гривень заробітної плати у зв’язку зі звіль­ненням та не поїхав на відпочинок до Туреччини, внаслідок чого безпідставно поніс витрати в розмірі 10 000,00 (десять тисяч) гривень.

Крім того, внаслідок  незаконних дій органів дізнання та досудо­вого слідства мене почали сторонитися мої знайомі та друзі, родичі від мене відвернулися, сусіди перестали вітатися, ставляться до мене насторожено та сприймають за злодія. Така постійна психічна напруга завдає мені значних моральних страждань. Внаслідок цього я з 15 січня 2009 р. по 25 лютого 2009 року перебу­вав на стаціонарному лікуванні у неврологічному відділенні __________ районній лікарні. Такими незаконними діями органи дізнання та досудового слідства завдали мені моральної шкоди, яку я оцінюю в 50 000 (п’ятдесят тисяч) грн. А всього завдана мені матеріальна та моральна шкода становить 78 000 (сімдесят вісім тисяч) гривень.

20 травня 2009 року я звернувся із заявою до ___________ РВ УМВС України в ______________ області про від­шкодування завданої мені матеріальної та моральної шкоди, на що  25 червня 2009 р. я отримав відмову.

На підставі вище викладеного, керуючись ст. ст. 23, 1176 ЦК України, Закону України «Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, досудового слідства, прокуратури і суду», ст. ст. 3, 15, 118-120 ЦПК України, –

ПРОШУ:

1.     Стягнути за рахунок державного бюджету на мою користь завдану мені незаконними діями органів дізнання та досудового слідства _______________ РВ УМВС України в ________________ області матеріальну та моральну шкоду в розмірі 78 000 (сімдесят вісім тисяч) гривень.

До позовної заяви додаю:

1. Копія виправдувального вироку _____________ районного суду ______________ області від 05.10.08 р.

2. Копія ухвали Апеляційного суду _____________ області від 12.12.08 р.

3. Копія протоколів обшуків.

4. Копія постанови про звільнення мене з ізолятора тимчасового затримання.

5. Копія наказу про звільнення мене з роботи.

6. Довідка про заробітну плату.

7. Лікарняний листок.

8. Квиток на літак до Туреччини.

9. Квитанція про оплату проживання в готелі.

10. Копія заяви до____________ РВ УМВС України в ________________ області від 20.05.09 р.

11. Копія відповіді _____________ РВ УМВС України в _____________області .

17.07.09 р.                                                                          (підпис) /________________

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *