ПОЗОВНА ЗАЯВА про виселення з приватного житлового будинку

Зразок позовної заяви

____________ районному суду __________ області

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Позивачі: ПІБ

______ року народження

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

ПІБ

______ року народження

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Відповідачі: ПІБ

______ року народження

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

ПІБ

______ року народження

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про виселення з приватного житлового будинку

Я, ПІБ та мій чоловік ПІБ, володіємо правом приватної власності на житловий будинок, що розташований за адресою:____________________. Разом з нами в цьому будинку проживають наша дочка – ПІБ та її чоловік – ПІБ.

Проживання разом з ними в одному будинку стало зовсім нестерпним. Відповідачі зловживають алкогольними напоями, часто влаштовують сварки та навіть бійки, принижують нас перед сусідами та родичами. Нам з чоловіком неодноразово доводилось викликати міліцію аби захиститись від їх нападів.

В утриманні будинку, його ремонті, оплаті послуг за електроенергію та газ, відповідачі участі не приймають, чим завдають нам значних матеріальних збитків.

Відповідно до ст.157 ЖК України –  членів сім’ї власника жилого  будинку  може  бути виселено у випадках, передбачених частиною першою статті 116 цього Кодексу.  Виселення провадиться у  судовому  порядку  без  надання іншого жилого приміщення.

Відповідно до ч.1 ст.116 ЖК України якщо наймач,  члени його сім’ї або інші особи, які проживають разом з ним,  систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують  його  не  за   призначенням,   або   систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному  будинку,  а заходи     запобігання    і    громадського    впливу    виявились

безрезультатними,  виселення винних на вимогу наймодавця або інших

заінтересованих   осіб  провадиться  без  надання  іншого   жилого

приміщення.

Керуючись ст.. 157, ч.1. ст..116 ЖК України, ст..1, 3, 4, п.1 ст.15, 32 ЦПК України,

ПРОСИМО СУД

1.                    Виселити відповідачів ПІБ та ПІБ з належного нам приватного житлового будинку, що знаходиться за адресою: _____________.

2.                    Зобов’язати ВГІРФО ___________ РВ УМВС України в ______________ області зняти відповідачів ПІБ та ПІБ з реєстрації з  належного нам приватного житлового будинку, що знаходиться за адресою: ___________________.

До позовної заяви додається:

1.     Документ, що посвідчує право приватної власності на житловий будинок, що знаходиться за адресою: __________________.

2.     Копії позовної заяви з доданими до неї документами.

3.     Клопотання про витребування доказів.

4.     Квитанції.

_________ р.                                                                                          (підпис)/ПІБ

(підпис)/ПІБ


	

150 коментарів для “ПОЗОВНА ЗАЯВА про виселення з приватного житлового будинку”

 1. Здравствуйте.
  У меня такой вопрос.
  Матери с дочерью 13 лет выделили комнату в общежитии. Они там прописаны. С отцом дочери напряженные отношения. С недавнего времени произошел очередной конфликт между матерью и отцом ребенка, отец занял жилплощадь матери, никому дверь не открывает. Матери и дочери негде жить. Заставил множеством ненужных вещей комнату, внутрь попасть можно бочком, антисанитарные условия…Психически неуравновешенный: все время обвиняет во всем мать и дочь, рассказывает много, заставляет читать и за ним записывать самое главное по поводу оккультных сил, живой этике, Е. Рерих, Блаватской, писем Махатм и т.д. На людях очень мирно ведет себя, без людей – угрожает, бьет, но так, чтоб не было видно синяков и отказывается наотрез куда-либо уходить. Уходить есть куда – квартира. Подскажите, куда лучше обращаться. В соц. службы по делам несовершеннолетних, в опекунские советы, милицию, куда???

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   У Вашому випадку буде оречним звернутись до міліції, так як він Вам погрожує та б’є. Якщо є можливість, то Вам краще записати його погрози на диктофон. Звісно ж, це не буде доказом його неправомірних дій, проте в міліції Ваші слова не будуть вважати безпідставними.

 2. в мене така ситуація, коли прописаний колишній чоловік в будинку, який належить мені. Добровільно виписуватись не бажає, ПРОТИПРАВНИХ ДІЙ НЕ ВЧИНЯЄ. Чи можливо висилити його без надання іншого житла, чим це передбачено.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Житловий кодекс України для таких ситуацій наразі застарілий. Необхідно звертатись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та посилатися на ЗУ “Про власність”. Самостійно вам такий позов скласти буде важко, тож раджу звернутись з наявними у вас документами до кваліфікованого юриста. За бажанням ви можете звернутись на мою електронну адресу та я підготую для вас позовну заяву.

   1. Маріанна Володимирівна, можливо я відкрию для Вас таємницю, але ЗУ «Про власність», втратив чинність на підставі Закону N 997-V ( 997-16 ) від 27.04.2007, ВВР, 2007, N 33, ст.440. Посилання може бути хіба що на ч.2 ст.405 ЦКУ.

    1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

     Саме так, ЗУ “Про власність” втратив чинність на підставі Закону N 997-V “Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Цивільного кодексу України ” від 27.04.2007. Саме тому на нього немає посилання в тексті зразку позовної заяви. В коментарях відбулась технічна помилка. Дякую, що звернули на це мою увагу!

 3. Доброго дня!
  Радий, що існує Ваш сайт! Одночасно передбачаю ознайомитися із позовними заява , про визнання прав покупця на житлове приміщення (квартиру)та переведення його праве на це майно з причин непроживання.
  Тобто, в даному випадку маю на увазі батько придбав за свої кошти 1/2 частку квартири в інтересах малолітньої дитини, яка проживає в іншому місці більше трьох років. При цьому органи опіки не реагують на порушення прав дитини, батька на спіокування з нею. Мати проводить самостійно проводить психокорекцію дитині. Мати дитини не є стороною договру-купівлі продажу квартири. Після розлучення намагалася незаконними заочними рішення заволодіти даним житлом. Все скасовано та визнано, що квартира придбана за рахунок батька.Нанесла значний матріальний збиток.
  Дякую за співпрацю.

 4. Доброго дня! Прошу допомоги у такому питанні: мій майбутній чоловік разом зі своєю матір’ю є власниками будинку, у якому живуть. У цьому ж будинку проживає його старший син після розлучення.Приписані ж до цього будинку обоє дітей та колишня дружина. Яким чином може виписати мій наречений свою колишню дружину, якщо та не погоджується, але більше року там і не проживає?

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Можна зняти з реєстрації в судовому порядку, як особу, що тривалий час не проживає будинку і втратила правові підстави для проживання в ньому. Для цього власнику будинку слід звернутись до суду з позовною заявою про зняття з реєстрації особи в житловому приміщенні. Відповідачем в таких справах є особа, яку знімають з реєстрації, а третьою особою слід зазначати районний відділ реєстрації. На ваше прохання я можу допомогти в написанні позовної заяви.

 5. Доброго дня!
  В мене така ситуація: проживаю разом з дитиною, братом та батьками в неприватизованому будинку. За комунальні послуги сплачую сама. Брат систематично зловживає алкоголем. Приводить таких само друзів. На приватизацію не погоджується. Чи можу я самостійно приватизувати частину житла? Або ж яким чином можна виселити його?

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Виселити мешканця може тільки власник будинку. Поки що ви виселити його не зможете. Будинок може приватизувати тільки та особа, яка володіє всіма правами для оформлення права власності. Якщо мова йде про будинок, то це буде особа, яка отримала під будівництво земельну ділянку, будувала будинок, отримала відповідні дозволи і т.д. Кожна ситуація має свої особливості. Однозначної відповіді я надати не можу, не знаючи всієї суті вашої справи.
   Якщо ваші права, як співмешканця безпосередньо порушуються, то раджу щоразу викликати міліцію, яка зафіксує факт адмін.правопорушення. Так у вас зявляться шанси на виселення брата з будинку.

 6. Доброго дня! Порадьте,будь ласка, як виписати людей з мого приватного будинку. Мій покійний батько проживав останні роки свого життя з жінкою. Шлюб не реєстрували. Батько прописав спочатку цю жінку, а потім на її прохання прописав її дорослих дітей (їм близько 40 років) на умовах отримання щомісячно з них грошей за прописку. Ні ця жінка, ні її діти не мають свого житла. Діти ніколи не проживали в будинку мого бітька, а були лише зареєстровані. Півроку тому батько помер. Я би хотіла виписати всіх зареєстрованих людей в будинку, який належить мені згідно свідоцтва про право власності на спадщину за законом. Дякую за пораду.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Ви можете подати в суд позовну заяву про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку, так як, по-суті, вони в будинку ніколи не проживали. Однак, ви самостійно стверджуєте, що в кінці життя батько проживав в належному йому будинку, який ви успадкували, з своєю жінкою. Навіть якщо шлюб було не зареєстровано, вони жили в так званому цивільному шлюбі. Подавши позов до суду, не виключено, що вам доведеться ще поборотись за захист свого права власності.

 7. Доброго дня! Прошу Вашої допомоги та поради. Я пять років тому одружився, думав що нарешті знайшов те щастя та підтримку яку шукав, але як потім з’ясувалося вона такого не шукала. Після одруження почали проживати у квартирі яка належить моїй матері за договром дарування. Одразу ж обоє й прописалися у даній квартирі.Сімейні стосунки погіршились, два роки тому шлюб розірвано за рішенням суду. Спільних дітей не має. Після розірвання шлюбу я почав проживати біля матері (яка проживає окремо) та допомагати їй оскільки вона дуже хворіє. Два роки колишня дружина проживає у квартирі після розірвання шлюбу. На прохання звільнити квартиру спочатку казала що вже ось звільнить шукає житло а на разі так і проживає.Сусіди зателефонували й кажуть попросіть колишню невістку хай звільнить житло, бо ми люди похилого віку, до неї ходять молоді чоловіки, хоч спокій і не порушують , але кожен раз нові та нові, вештаються у підїзді. На мої прохання звільнити квартиру заявила, що категорично ні!!!. Скажіть будь ласка з яким позовом мені необхідно звернутись до суду, як виселити її з квартири. ДЯКУЮ!

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Ви не зможете випасити її з квартири, яка вам особисто не належить. З позовною заявою до суду повинна звернутись ваша мати, так як вона є власницею квартири згідно договору дарування. Власникам має право вимагати усунення перешкод у користуванні приміщенням. В позові слід вказати, що ваша мати прописала для проживання у квартирі жінку, як невістку. Після розлучення з вами вона перестала бути членом вашої сімї та порушує ваші особисті права та інтереси. В позові слід попросити суд винести рішення за яким виселити вашу колишню дружину з квартири та зобовязати ВГІРФО зняти з реєстраційного обліку вашу колишню дружину.

 8. Чундак Маріанна Володимирівна!Чи немогли б Ви надыслати копыю такоъ заяви. Буду дуже вдячним

  1. Я перепрошую, ще одне пані адвокат, чи не вважаєте Ви, що спочатку необхідно було б здійснити письмове повідомлення до моєї колишньої дружини з проханням звільнити житлову площу, то такий варіан ще додатково міг би слугувати доказом у суді (крім звичайно свідків, які теж засвідчать даний факт) про свідоме ухилення її від виселення.

 9. Шановна Маріанна Володимирівна!
  Прошу дати консультацію стосовно наступної ситуації.
  Ми з чоловіком придбали квартиру, яка належала попередньому власнику за договором дарування. На момент укладення договору у квартирі були зареєстровані його колишня дружина і повнолітній син. Власник у договорі зазначив, що ці особи будуть зняті з реєстрації у зазначений термін, однак цього не сталося. Попередньо давши згоду на добровільне виселення, згодом мешканці відмовилися це робити, мотивуючи позовом в суд на майнові права і отримання своєї частки з продажу квартири. Фактично ми з неповонолітньою дитиною маємо жити з чужими людьми??!! Роз”ясніть, будь-ласка, чи можуть мешканці претендувати на право власності а також як правовими методами можна оперативно вирішити ситуацію. Дякую.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Так як попередній власник володів квартирою на підставі договору дарування, це означає, що вона була його особистою приватною власністю. Тобто квартира не була спільною сумісною власністю подружжя і його дружина не має право ні на що претендувати. Ви придбали квартиру на підставі договору купівлі-продажу та є законною власницею майна. Ви маєте право вимагати усунення перешкод у користуванні майном у судовому порядку. На квартирі раджу змінити замок і будь які незаконні спроби потрапити до житла матимуть ознаки кримінально караного діяння.
   Для представництва ваших інтересів в судовому порядку раджу найняти кваліфікованого адвоката, що допоможе вам вирішити дану проблему.
   Зразок позовної заяви про виселення та зняття з реєстрації членів сімї колишнього власника житла є на даному сайті.
   Однак, кожна справа індивідуальна і, можливо, у вашій ситуації може знадобитись інший підхід.

 10. Доброго дня. У готелі, де я працюю, існує складна ситуація. Міська рада поселила жителів обваленого будинку в готель і оплачувала їх проживання і харчування. Готель у зв’язку з надзвичайною ситуацією надав знижки. Протягом 4-х місяців вказані жильці або переселились в орендовані квартири, або живуть у наданому Міською радою житловому приміщені. В готелі залишилась одна сім’я, яка складається з 3-х осіб: жінка – інвалід Великої вітчизняної війни, її дочка – особа,яка стоїть на обліку в психіатричній лікарні та її син – 17 років, який також має психічні відхилення. Вони відмовляються звільнити готельний номер. Міська рада пропонує їм альтернативу: або переселитись в обласний центр соціальної реабілітації, або рада буде виплачувати 3000 грн. фінансової допомоги для самостійного забезпечення належних умов проживання. Також міська рада неодноразово письмово повідомляла даних осіб, що їх перебування в готелі з певного числа не оплачується. Адміністрація готелю постійно стикається з порушеннями внутрішнього розпорядку з боку даних постояльців.
  Просимо поради, яким чином нам виселити даних осіб з готелю?

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   У вашого готелю нема юриста чи адвоката? Без їхньої допомоги вам не обійтись. Про оплату проживання з бюджету повинно було бути зазначено в договорі. Також у договорі повинні чітко обумовлюватись строки проживання осіб та порядок їх виселення. Ви ж не квартиру здаєте в оренду, а кімнату в готелі. Діяльність готелю повязана з наданням послуг за плату. Якщо ж мешканці не платять вони немають права проживати в кімнатах без вашої згоди. Зверніться по домопогу до міської ради, правоохоронних органів та соціальних служб. Але, передусім, вам потрібна допомога кваліфікованого адвоката, який звернеться до компетентних органів для оперативного вирішення вашого питання. Зволікати в даному випадку не варто.
   З морально-етичної точки зору, звісно, складно викинути на вулицю таких осіб. Але це не проблема готелю – це проблема місцевої влади, яку вона навязала вам. Міська рада зі свого боку знімає з себе відповідальність за подальше проживання мешканців у готелі, так як повідомляла їх про те, що послуги їхнього проживання не оплачуються. Отримати відшкодування збитків від мешканців готелю вам також буде вкрай важко.
   Згідно п.4.13 Правил користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг споживач зобов’язаний дотримуватись цих Правил, внутрішніх правил проживання у готелі та правил пожежної безпеки. Якщо споживач неодноразово порушує внутрішні правила проживання у готелі, що призводить до матеріальних збитків, а також створює незручності для інших споживачів, готель має право відмовити у поселенні або розірвати договір (здійснити виселення).
   Отже, дійте.

 11. Шановна Маріанна Володимирівна! У мене складна ситуація з квартирою. Мій батько подарував мені квартиру у 2007 році, я зареєструвала її в БТІ на себе, але не прописалась. Через три роки батько почав жити з новою дружиною. Документи на квартиру забрав, мене туди не пускає, хоче забрати квартиру. Я зараз розлучена, маю двох неповнолітніх дітей, не маю де з ними жити, прописатись в квартирі не можу – він мені не дає документів, погрожує. Хотілось би виписати та висилити його з квартири. Допоможість будь-ласка скласти позовну заяву, якщо можна скиньте будь-ласка на скриньку.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Євгенія, ваша відповідь надіслана на електронну пошту.

 12. Доброго дня!Хотіла б отримати консультацію по такому питанню:мама мого хлопця є власницею 2 кімнат в гуртожитку, однак в 1 з них майже 11 років незаконно проживає інша особа (її було надано ордер на іншу кімнату),причому тією кімнатою вона теж користується,а нашу звільняти категорично відмовляється.За комунальні послуги протягом всіх цих років за неї платила мама мого хлопця.Скажіть будь-ласка чи можливо її виселити без судового позову?Чи можна вимагати відшкодування компослуг за всі ці роки?

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Позовна давність становить три роки і без рішення суду вам не обійтись. Без судового позову людину законними і не кримінальними методами ви
   не виселите. Подавайте позов до суду. А ще краще найміть кваліфікованого адвоката, який швидко допоможе зорієнтуватись в ситуації та вирішить справу в судовому порядку. Якщо в цієї особи справді ордер на інше приміщення, то виселити її буде легко. Можливо, адвокат допоможе вирішити справу ще на початковій ситуації в гуртожитку. Все залежить від конкретних обставин. Не знаючи всіх аспектів я не можу стверджувати категорично.

   1. В неї не лише ордер,вона вже приватизувала ту свою кімнату і прописана там з дітьми своїми…А прийти з міліціонером,скласти опис майна і змінити замок не може бути як варіант?Скільки може тривати подібна судова тяганина?

    1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

     Ось бачите, Юля, як одне речення може кардинально змінити ситуацію. Власник має право вимагати будь-яких порушень права власності. Право власності є не порушним та охороняється Конституцією та законами України. Хай вона звертається до міліції з заявою про те, що на належній їй на праві приватної власності квартирі без її згоди, самовільно вселилась інша особа, що містить ознаки злочину, передбаченого ст.162 КК України.
     Згідно ст.162 КК України незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи, незаконне проведення в них огляду чи обшуку, а так само незаконне виселення чи інші дії, що порушують недоторканність житла громадян, – караються штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
     Під “іншими діями”, про які йдеться в даній статті можна розуміти самовільне вселення до чужого житла або тимчасове використання житла без згоди його власника.
     Тобто, процес виселення можна не тільки пришвидшити, а й притягнути до кримінальної відповідальності винну особу.

     1. Велике Вам дякую!Саме це я і хотіла почути.Вона і сама розуміє,що їй нічого не світить,але принципово не хоче виселятись,бо вона,бачите, поставила м/п вікно в нашій кімнаті,а те що ми за неї за 11 років заплатили більше 10000 компослуг- то нічого…:-(

     2. Написали по вказаній Вами статті заяву в міліцію,спочатку обіцяли завести кримінальну справу,а потім все припинилось(скоріше за все вона знайшла свої звязки в міліції).Заява була зареєстрована,але відповіді майже місяць немає.Скажіть,будь-ласка, можна якось повпливати на правоохоронні органи чи краще подовати таки позов до суду про виселення?

     3. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

      Юлія, ви впевнені, що ваша заява зареєстрована? Згідно ст.60 нового КПК України заявник має право отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття та реєстрацію. Ви також маєте право інформацію про закінчення досудового розслідування.
      Згідно ст.214 нового КПК України слідчий, не пізніше 24 годин після подання заяви зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
      Я раджу вам звернутись до них з офіційною заявою про надання інформації про хід розгляду вашої заяви. Тоді, маючи офіційне підтвердження бездіяльності, ви зможете оскаржити цю бездіяльність в порядку статей 303-308 КПК України. Було б дуже добре, якби в міліцію ви змогли б прийти з адвокатом. Це однозначно збільшило б ваші шанси на успіх.
      Звісно ви маєте право звернутись і до суду з позовною заявою, але судова тяганина може продовжуватись роками.

 13. Мати мого чоловіка, жила в малосімейці. Стояли на черзі. Житло було на двох приватизоване. в 14 років мати вигнала сина з помешкання він звертався в міліцію , але вона не дала можливості жити синові. Він жив в церкві. Пішов армію в 18р, з армії зняв житло найшов роботу. Весь цей час мати не пускала жити його в спільне житло.
  Три роки тому вона отримала з сином розширення квартиру від держави , виписалась відмовилась від старої приватизації і знов нове житло приватизувала на себе. Але з малосімейки висилятись добровільно відмовляється.Як без суду її висилити.

 14. Син її має приватизацію на малосімейку і прописку.
  Чи можна висилити її без суду законно?
  Мати прицьому має прописку, приватизацію в іншому новому єлітному будинку.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Шановна Світлана, для отримання консультації слід скористатись формою в розділі “Консультація ON-LINE” та оплатити консультацію в розділі “Оплата”, адже це не коментар до статті.

 15. Доброго дня! Хотіла попросити вас допомоги у вирішенні такого питання: чоловік з дружиною, перебуваючи у законному шлюбі придбали будинок, в якому прожили 15 років, договір куплі-продажу оформлений на чоловіка. Є двоє неповнолітніх дітей. Зараз вони розлучаються, бо чоловік дуже побив дружину, як розділити будинок? Спільно нажите господарство він продав і гроші забрав собі.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Для отримання консультацій звертайтесь безпосередньо на електронну пошта адвоката, або ж скористайтесь спеціальною формою на сторінці консультація on-line.

 16. Підскажіть ще, будь ласка, як правельно написати позов про розлучення. Завчасно вдячна!

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Для отримання консультацій слід звертатись безпосередньо на електронну пошта адвоката, або ж скористатись спеціальною формою на сторінці консультація on-line.

 17. Добрый день!Прошу Вас о помощи!У меня есть родной брат,который проживает в доме наших родителей со своей женой и тремя маленькими детьми 5,2 и 1 год малышам.Жена брата в последнее время была на лечении в психиатрической больнице ,потому как вела себя очень странно – била детей ,моих пожилых родителей,игнорировала полностью мужа ссылаясь на голоса в своей голове “которые приказывают,что делать”.Дом родителей принадлежит им на праве собственности ,но брат ,его жена и трое маленьких детей прописаны в доме родителей и эта женщина проживает там уже 5 лет.После возвращения с психиатрической больницы мы её все боимся: она закатывает необоснованные истерики,бьёт сново малых,брат на гране суицида……….Родителей вынуждена была забрать к себе.После больницы жена брата стала угрожать тем ,что заберёт родительский дом и пустит наших родителей,брата с детьми по миру!!!!Как нам быть подскажите пожалуйста ,как уберечь их всех от этого монстра,можно ли её как-то выселить с дома родителей,как нам себя с ней вести?

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Если она настолько неадекватна, то может быть она все еще больна и нужно ее отправить на лечение в психбольницу. Кроме того, можно ставить вопрос перед судом о признани ее недееспособной. В таком случае над ней будет установлена опека и предоставлено неробходимое лечение.

 18. Здравствуйте, Я жила со своим мужем в гражданском браке в доме моей матери, где прописана мама я и мой сын. Так получилось что прописали и мужа. У же 4 года как мы разошлись, а выписаться он не хочет, а живет у своих родителей в другой области.можно ли выписать его.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Виписати можна, однак слід правильно підготувати позовну заяву. Крім того, якщо право власності на будинок зареєстровано, то позов повинен подавати саме власник будинку.

 19. Здравствуйте.
  Умоляю Вас помогите.
  Моя мама 20 лет назад приняла сожителя. Она с ним не расписывалась, не приписывала его. Первый год он вел себя нормально, работал водителем. Дедушка сделал на маму дарственную дома, в котором она сейчас и проживает. Потом этот сожитель начал показывать себя не с лучшей стороны, продолжая работать водителем в будние дни, с пятницы он уходил в запой и так до самой пенсии. Мама решила его не прописывать за его неадекватное поведение. Он начал устраивать скандалы, дебоширить по-пьяне. После выхода на пенсию ситуация еще стала хуже, в запои он уходит на недели. Есть соседи, которым он за сто грамм работает, они его жалеют и накручивают против мамы, после чего он устраивает, можно сказать разгон на всю улицу. Участковый сказал ему, что он имеет право на часть дома и он теперь вообще выгоняет меня, дочь, а я там прописана, и мою семью. Подскажите, бога ради. Мне страшно, что все это может закончится очень плохо. Помогите, умоляю.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   А де зараз ваша мама і чому вона його не виселяє? Якщо договір дарування оформлений на вашу маму, то він ніякого права претендувати на частину будинку чи навіть проживати не має. Вам необхідно отримати від міліції відомості про те, скільки разів ви звертались з скаргами на співмешканця та звертатись до суду з позовом про виселення співмешканця, який порушує ваші права. Крім того, такий позов повинен подавати власник будинку – ваша мама, так як саме власнику належить право володіння, користування та розпорядження майном.

 20. добрий вечір. прошу вашої допомоги. Моя сестра проживає разом з чоловіком та малолітньою донькою у квартирі його матері він там зареєстрований, мати і його сестра не бажають щоб вони там жили і спеціально провокують їх пишуть скарги що моя сестра їх Б”є, приходив участковий але явним чином вів себе як на боці свекрухи нічого толком не хотів записувати,вів себе хамувато, а сьогодні мати чоловіка спровокувавши сварку побила мою сестру, сестра визвала міліцію прийшов участковий і знову став на бік свекрухи навіть не розпитав нічого. Сестра пішла зняла побої а свекруха також побігла знімати “побої” яких не було після чого підійшов участковий і сказав щоб з”їхали похарошому. Як їм відстояти право на проживання? в них маленька дитина подітись поки що ніде, а чоловік сестри там приписаний на законних підставах

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня, Юліє! Без допомоги адвоката, який на місці з’ясує ситуацію прийдеться нелегко. З ваших слів зрозуміло, що участковий ставиться упереджено до сестри та її сім’ї та замість правопорядку захищає інтереси свекрухи. Ваша сестра повинна була написати заяву про злочин і про це їй повинні дати повідомлення про внесення заяви до єдиного реєстру досудових розслідувань. Далі цим питанням вже займається слідчий слідчого відділку місцевого УМВС. Якщо свекруха подавала таку заяву щодо побоїх яких не існує, то це є завідомо неправдиве повідомлення про злочин. Помиритись можна і так буде краще, але тільки на тих умовах, що сестра з малолітньою дитиною буде вписана у квартиру і вони зможуть там жити без тиску. Найкраще, я б порадила вашій сестрі знайти хорошого адвоката. Саме хорошого, а не просто дорогого, як деякі вважають. В даній справі потрібен юридичний підхід, щоб потім ваша сестра з дитиною не опинились за зачиненими дверима.

 21. Добрий день. Підскажіть будь ласка. Ми з чоловіком і дитиною мешкаємо у нього з його мамою. Вона мене незлюбила і на протязі 6 років намагалась нас вигнати, постійно чуємо від неї образливі слова, дійшло до того що вона написала в суд заяву о виселені за систематичне порушення правила соціалістичного співжиття, що робить неможливим проживання для інших, що проживають разом з ними в одній квартирі. І що нам робити, чи зможе мій чоловік виграти цю справу? Вона у будь-який спосіб буде брехати що вона потерпіла сторона.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Для того, щоб виселити з приміщення необхідні вагомі підстави. Для суду одних тільки слів буде замало. Якщо у вас є така можливість, то вишліть на мою електронну пошту позовну заяву з доданими до неї документами, щоб я могла дати вам більш грунтовні поради.

 22. доброго дня. прошу вашої допомоги. Я проживаю у гуртожитку. Поряд проживають галасливі сусіди (чоловік та жінка-розведені).у них дві кімнати, приватизовані. Чоловік дуже часто порушує тишу у нічний час, не дотримується гігієни, санітарний стан його кімнати жахливий. Чи можливо якимсь чином виселити даних осіб.Заздалегідь вдячна!

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Якщо ваш сусід є власником цих кімнат, то його з них виселити не можливо. Так як самого власника приміщення не можна виселяти із цього ж самого приміщення. Однак спробуйте на нього вплинути через міліцію. Якщо він справді порушує тишу в нічний час, то його можуть притягнути до адміністративної відповідальності.

 23. Доброго дня допоможіть будь ласка.Моєму чоловікові тітка подарувала квартиру,тітка померла,а чоловік тимчасово впустив дядька в цю квартиру дядько подав на нього в суд і озкаржував дарчу суд в позові йому відмовив.Зараз дядько подав в апеляцію.Мене цікавить як його виселити з нашої квартири?Що нам тепер робити??В квартирі він не прописаний.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Для виселення дядька слід подати до суду позовну заяву про виселення з квартири. За вашим зверненням я можу підготувати відповідну позовну заяву. Для цього ви можете звернутись на мою електронну пошту чи за номером телефону, вказаним в розділі “Контакти”.

 24. Доброго дня!
  Допоможіть будь ласка!
  Мій хлопець проживає з матір’ю у гуртожитку, в одній кімнаті, цей гуртожиток ще не приватизований. Наскільки я знаю хлопець з мамою в одній кімнаті в гуртожитку проживати не може.
  Що ви можите порадити?
  Дякую!

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Уточніть, будь ласка, ваше запитання. Син з матір’ю не можуть проживати в гуртожитку, на вашу думку, чи їх звідти виселяють?

 25. Дякую за відповідь.Нам краще зараз звернутися з позовом про виселення дятька чи дочекатися апеляції,і після того висиляти???

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Олю, ви можете звертатись з таким позовм вже зараз. Договір дарування є дійсним, а отже власник має право вимагати усунення порушень свого права власності. А на апеляцію ви вправі подати заперечення, щоб рішення суду першої інстанції про відмову у задоволенні позову про скасування договору дарування залишилось в силі.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Зазвичай відбуваються 2-3 судових засідання в суді першої інстанції і 1-2 в суді апеляційної інстанції, якщо подана апеляція. Перерви між судовими засіданнями залежать від навантаження конкретного судді, перебування його у відпустці чи на лікарняному і можуть бути тиждень, а можливо і більше.

 26. Коли я подаю позов про виселення апеляція відкладається чи йде паралельно з позовом?

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Апеляція не може просто так відкладатися. Якщо ви подасте такий позов, то ваш дядько, який подав апеляцію може у тій справі за вашим позовом подавати клопотання про її зупинення до вирішення справи в апеляції. Чи зупиняти в такому випадку розгляд справи чи ні, вирішуватиме суддя з урахуванням конкретних обставин справи.

 27. Добрий день. Допоможіть розібратися, будь-ласка. Я з малолітньою дитиною прописана у родичів декілька років, хоча там не мешкала жодного дня, і права власності не маю.Зараз ми посварилися, і вони вимагають, щоб ми виписалися терміново, обгрунтовуючи це тим, що бояться, щоб ми не відсудили або заклали їх будинок. Ми з чоловіком і дитиною знімаємо квартиру у знайомих. Я не проти виписатись, навіть навпаки хочу, але є обставини, через які я найближчим часом цього зробити не можу через те, що прописуватись ми будемо в іншій області, а туди поїхати зможемо через три місяці. Вони на уступки не йдуть, і погрожують виписати через суд. Я не проти виписки через суд. У мене питання:
  чи можуть мене з малолітньою дитиною виписати через суд;
  чи для суду потрібна адреса квартири, яку ми винаймаємо (бо господарі хвилюються, і ми самі не хочемо їм створювати ніяких проблем);
  скільки часу займе судовий процес?

 28. Доброго вечора! Допоможіть будь ласка! Ми проживаємо в квартирі яка не є приватизованою. В ній прописані: моя мама з татом, я (21 рік), мій брат (22 роки), а також мама мами ( тобто моя баба), і двоє маминих братів ( вони тут не проживають уже дуже довгий час, а тільки прописані). мій тато постійно п*є, мама з ним уже розвелася, але як його висилити примусово? він нам заважає жити. Постійно викликає швидку і вже навіть лікар не може витримати його алкоголізму і безпідставних викликів. Не можемо більше це терпіти. У нього є в селі хата яка дісталася йому з братом у спадок. Тобто в разі виселення він буде мтаи де жити.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Юля ви не вказали звідки взялась ця квартира. Як я зрозуміла, квартира є неприватизованою. Але ж хтось колись і на певних підставах отримав цю квартиру для проживання. І у цієї особи, можливо, є підстави для оформлення права власності. Для надання консультації мені необхідно більше інформації. Ви можете написати мені на адресу електронної пошти вказаної в розділі “Контакти”.

 29. Доброго дня. Допоможіть будь ласка в такому питанні.Мій батько успадкував будинок, і ми з ним зразу там прописались та проживали. Моя сестра з своєю дочкою знами не жила, прописана була в бабусі в селі а проживала на орендованих квартирах в місті.Через декілька років почала жити з співмешканцем і народила ще одну дочку. Згодом жалілась на скруту та не спроможність оплати квартири попросилась пожити в батька поки скрутні часи, і батько погодився. Сестру по необізнаності прописав з дітьми щоб могла отримувати соціальні виплати. Але після отримання прописки стало зрозуміло що вона хоче залишитись проживати у батька постійно. Співмешканець сестри створює конфлікти, б’є та погрожуєбатькові, виселятись вони не хочуть прикриваючись пропискою та неповнолітніми дітьми, співмешканець сестри не прописаний. Так уже продовжується декілька років. Я недавно одружився, і батько хоче подарувати будинок мені, і хоче щоб я з дружиною жив зним. Проблема в тому що добровільно сестра виселятись не хоче. Я змушений з дружиною знімати інше житло так я я боюсь за її життя та здоров’я так як співмешканець сестри нам погрожує. Неодноразово звертались до міліції але все обходилось штрафон накладеним на хулігана і він далі займає приміщення. Ремонт в своїй кімнаті сестра робила за мій кошт а батько й далі живе в поганих умовах під постійним тиском та погрозами. Батько являється єдиним власником житла. З недавнього часу старша дочка моєї сестри також стала потерпати від так званого вітчима, постійні нецензурні образи та приниження. Як нам з батьком вчинити щоб виселити небажаних мешканців та як врятувати мою племінницю від поганого поводження знею?
  Наперед дякую.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Якщо були побої, то варто подавати заяву про вчинення дій, що містять ознаки злочину. Щодо виселення, то слід подати цивільний позов до суду. Можете прислати мені на електронну пошту відскановані копії документів, що підтверджують право власності, копії паспорту, довідки про осіб, що зареєстровані та проживають у будинку, а також відомості з міліції про виклики та постанови притягнення до адміністративної відповідальності. Я можу підготувати позовні заяви.

 30. Доброго вечора! Допоможіть, будь ласка! Я володію правом приватної власності на житловий будинок. (оформила за заповітом від бабусі). У цьому будинку приписана я, мій чоловік та наш 2-х річний син. Після смерті бабусі(23,11,2013) там проживає моя мати,яка постійно принижує мене та мого чоловіка. Проживати з нею в одному будинку нестерпно. Я вже неодноразово викликала міліцію, але все безрезультатно. За газ та світло платити відмовлялась, через що я була вимушена відключити газ та світло. Мати там не зареєстрована. Ми з чоловіком вимушені проживати у його батьків. А 3 березня 2015 до моєї матері прийшов її чоловік (який тільки вийшов з місць позбавлення волі(сидів за вбивство)). Я не хочу щоб вони там проживали. Що мені робити?

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Ви маєте право подати позов до суду про їх виселення. До цього позову буде доцільно додати відповіді з міліції за результатами ваших звернень.

 31. Доброго дня!Мені подарували квартиру в 2002році я була малолітня документи пропали прошло з того часу 10років я взнала що в квартирі прописані люди а в мене є договір дарування квартири як мені бути чи я зможу відсудити свою квартиру і яким чином вони прописались в квартирі я була малолітня?дякую наперед

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Вам потрібно піти в реєстраційну службу і отримати витяг про реєстрацію за вами права власності. Далі слід подати позов до суду про зняття цих інших осіб з реєстрації.

 32. Доброго дня! Допоможіть будь ласка! В НЕ приватизованій квартирі прописано 4- чоловік, дружина, дочка і онук. Наймачем являеться чоловік (хоча в черзі на отримання житла стояла жінка, а на передодні отримання квартири чоловік змусив дружину звільнитись з роботи і черга автоматично перейшла на нього). Чоловік на протязі 4х років не з’являеться за місцем прописки, не підтримує контактів із сімьею, не сплачує комунальніх послуг і т.д. Проблема в тому що без його дозволу не має змоги ні приватизувати квартиру, ні оформити субсидію… Що робити в такій ситуації???

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Відповідь надіслано на адресу електронної пошти.

 33. Добрый день. Подскажите пожалуйста,у меня вот такая ситуация! У моей бабушки есть старенький дом, по документам она есть владелец. В 2004г. я женился и есть ребенок и мы с женой и дочерью жили в этом доме до 2007г. Но потом официально развились в 2011г. Весь этот период она не выписывается и проживает в другом городе с ребенком. Что делать? Какие есть варианты чтобы ее выписать?

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Можна подати позов про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, так як фактично вони тривалий час не проживають у будинку. До участі у справі доцільно було б залучити орган опіки та піклування.

 34. Доброго дня. Чи може бувший чоловік виписати зі своєї квартири бувшу дружину і спільного мололітнього сина, якщо вони проживають на орендованій квартирі? Прописатись їм нема куди.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Уточніть, будь ласка, квартира вашого колишнього чоловіка приватизована чи орендована.

   1. Юридично да, хоча купляли батьки порівну з обох боків, та суд присудив власником його. Квартира приватизована.

    1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

     Якщо він власник квартири, то має право розпоряджатися нею на власний розсуд. Однак, виписати та виселити вас з спільною дитиною буде вкрай важко. Ще мені цікаво, як ви написали, що квартира була придбана за спільні кошти, а суд присудив власником його. Мені цікаве дане судове рішення. Ви оскаржували це рішення?

 35. Доброго дня! Допоможіть захистити мої житлові права та мого неповнолітнього сина. В листопаді 2014 року я розлучилася з чоловіком. В щлюбі ми придбали будинок.В куплі-продажі вказано що 1/2 частка належить чоловікові, 1/2 частка належить мені. Чоловік влаштовував сварки та бійки, після чого я змушена була з сином піти з будинку проживать на квартирі. Я хочу викупить частку мого чоловіка і проживать в цьому будинку-він відмовляється. Мене в будинок не впускає. Як мені розділить майно, так щоб колишній чолоівік пішов з будинку.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня!Відповідь надіслано на адресу електронної пошти.

 36. Добрий день,
  Мій брат живе разом з батьками. Життя зним для моїх батьків стало зовсім нестерпним він зловживає алкоголем постійно принижує їх перед сосідами та родичами,може підняти руку на батьків защо не одноразово викликали міліцію. Батьки живуть на ліках і він не дає їм спокою
  Допоможіть

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Вам слід подати позовну заяву про виселення з будинку. Проте для цього слід зібрати всі необхідні документию Для написання позовної заяви можете написати мені листа на адресу електронної пошти з більш детальною інформацією і я напишу для вас таку позовну заяву.

   1. Добрий день , у мене схожа ситуація , можна якось з вами по електронній пошті проконсультуватися ?

    1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

     Доброго дня! Можна. Адреса електронної пошти вказана в розділі “Контакти”
     .

 37. Я розведена з чоловіком. Він проживає з нами. Удинок моїх покійних батків. Я його ще не переоформила. Я з дітьми прописана, а бивший чоловік ні. Як мені його виселити

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Приватизовуйте будинок та подавайте позов про виселення.

 38. Доброго дня. Прошу поради. Ми з чоловіком розлучені вже 4 роки. Будинок, в якому ми проживали(зараз проживаю з дітьми) належить мені(договір дарування).Чоловік весь цей час не проживає, хоча зареєстрований. Він проживає зі своєю мамою. Чи можу я виписати його з будинку і як мені скласти позовну заяву?
  Дякую!

 39. Добрий день.Ми з чоловіком і дитиною проживаємо в будинку його мами,а їй построїли новий і вона там живе,але сварки як були так і залишись.Ми багато вклали і грошей і труда у все що є….світло, тепло все платимо ми.Дійшло до того що вона написала заяву в міліцію на чоловіка….незаспокоїться поки нас не виселить.Право власності є в неї,яке зроблене теж за наші кошти.Підкажіть,будь-ласка,що нам робити?

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! А у вас є право власності на той будинок, який побудували ви? Які підстави для виселення? Чому вона хоче вас виселити?

 40. Доброго дня! В мене така ситуація. У 2006р.приписувалась до бабусі в хату і вона підписувала заяву дозвіл. Сьогодні брали довідку про склад сімі на субсидію і виявляється що я приписана у будинку під другим номером не під тим що у бабусі. У мене двое дітей. Меншу треба приписать а куди і як незнаю. Щось у сільській раді напутали. З чого починати і що говорити? Чи можливо цим скористатись щоб мати собі вигоду.
  ? А мій номер будинку що в паспорті і в книзі в с/р там живуть чужі люди. Порадьте. Дякую.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! А яку вигоду ви з цього хочете?

 41. У мене виникла така справа що моя мати яка проживає 9 років в Італії одружилася з українцем і тепер хоче виселити мене сина я прожив і родився в цему будинку також все обробляю і будую одружений і маю трьох неповнолітніх дітей які теж тут проживають від народження. Ми всі прописані в цему будинку але власник мама. Чи може вона нас вигнати.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Відповідь надіслано на адресу електронної пошти.

 42. Здраствуйте, Маріанна Володимирівна! З Вами на звязку Веніамін. Чи можна від Вас отримати консультацію по телефону? Суть питання в тому, як правильно скласти позов до суду на подружжя, котрому дозволив заселитися у свою квартиру, до укладення договору купівлі-продажу. Зволікання повязане з прийняттям рішення опікунською радою дозволити продати частку житла неповнолітнього.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Так, ви можете зателефонувати або написати більш детального листа на мою адресу електронної пошти вказану в розіділі “Контакти”

 43. Доброго дня, Маріанна Володимирівна! Допоможіть будь-ласка, дуже потрібна Ваша допомога. У моєї дружини (ми перебуваємо в цивільному шлюбі з 2011 року) є батьківська хата, в якій вона мешкала до 2011 року. Власником будинку є її дідусь, якому зараз 81 рік. В хаті зареєстровані 8 осіб, брат моєї дружини, він інвалід з дитинства, її сестра, та малолітні діти: двоє дітей сестри, та троє моєї дружини, одна дитина від мене. Мати моєї дружини – дружина дідуся, померла в цьому році в травні. До смерті бабусі, у них були напружені стосунки, сварилися, після смерті він зовсім не хоче спілкуватися з моєю дружиною. Він сплутався з місцевою стоматологом, яка йому морочить голову, він каже, що тільки вона його добре розуміє, допомагає, та віддав їй документи на хату. Зараз на дружину та сестру та на дітей, дід подав до суду “про визнання такими, що втратили право користування житловим приміщенням” (старається стоматологша), найняла адвоката. Було засідання, та не прийшла особа по справам опінкунсва, перенесли засідання. Дружина також напередодні писала заяву до міліції, про те що дід виніс телевізор з хати та вдніс стоматологші. Коли приїхали прцівники міліції, він сказав, що він його, та він дав його на деякий час покористуватися, мі заперечували, оскільки ще раніше, коли ми жили разом, то я його оформляв в кредит в банку. Міліція висновок про припинення перевірки. Підскажіть будь-ласка, що робити? Чи є шанси, що не знімуть з реєстрації мою дружину, її сестру з малолітніми дітьми? У мене хата маленька, я прописати дітей не можу, оскільки будинок не мій, та і теж багато прописано родичів. Підкажіть будь-ласка, що робити? Чи подавати якесь заперечення до суду на цей позов? Які довідки зібрати?

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Перш за все мені необхідно бачити позовну заяву з додатками до неї. Тоді я вже зможу порадити вам, що робити конкретно у вашій ситуації. Ви можете вислати мені документи у відсканованому вигляді на електронну пошту, яка вказана у розділі “Контакти”.

 44. Добрый день! мой брат прописан в общежитии которое передано в собственность городу!он не проживал в нем 6 мес. но появился и платил ком. услуги!с него сняли плату за коммуналку мотивируя тем что он не проживает! законы ли их действия?

 45. Доброго дня, шановна Маріанна Володимирівна! Будь-ласка допоможіть мені в моїй ситуації. В 2011 році після смерті мами, батько привів в квартиру в якій я народився і прожив 23 роки жінку, яка на 22 роки молодша за нього і мала зазделегідь меркантильні інтереси на рахунок квартири. Я завжди допомагав батькам як міг (продукти, гроші і т. д ) жили ми в сусідніх містах. Коли батько зійшовся з цією жінкою в них був єдиний дохід, це його пенсія в 1300 гр. бо вона нігде не працювала і не чим не займалась. Рік тому мені довелося змінити адресу, і я мешкав за 1000 км. но як завжди відправляв кожен місяць матеріальну допомогу в розмірі 500-1500 гр. Пізніше батько прописав її. В 2013 році батько на мене склав Заповіт. Своєї нерухомості я не маю.
  Помер батько в віці 77 років. їй 53
  Після похорон вона зразу заявила, що їй мешкати нігде і вона нікуди не з,їде з квартири. Я розумію, що через пів року я можливо прийму право власності на квартиру, але як її виселити з нашої родової квартири, які аргументи або документи підготовити до суду? допоможіть будь-ласка.
  Зазделегідь дуже Вам вдячний.

 46. Добрий вечір, шановна Маріанна Володимирівна! В ситуації із застосуванням ст.116, коли співжиття неможливе з вини колишнього чоловіка (зловживання, насильство) все зрозуміло. Але я той самий чоловік, яякому навть поліція, яка затримувала, радить боротися і відстоювати свої права. Квартира була придбана у шлюбі, але на вимогу опік.ради (квартиру купували меншої площі але в кращому районі) права розписані в частках 1/3 єкс-дружині і 2/3 на неповнолітню дньку. Розірвання шлюбу було розпочато дружиною з єдиною метою – виселити мене. За порадою адвоката вона 2 роки мене провокувала, ловили момент, викликала поліцію – і суд штрафував мене і призначав громадськи роботи. При цьому поліція радила на суді з усім погоджуваться, інакше адмінарешт. Жодного разу відповідачка на цих судах не була. Коли вона мене вигоняла вніч на вулицю і я дзвонив в 102, писав заяви – жодної реакції правоохронних органів. Кажуть, в нашій країні жінка не права тільки якщо скоїть тяжкий злочин. Тепер вона зібрала цілий том компромату і посилається на нього, щоб виселити і позбавити реєстрації. При цьому, що зараз отримує аліменти у розмірі 50% (за рішенням того ж суду), а якщо я позбавлюся житла, автомтично роботи, то порушуються інтереси дитини (не буде аліментів). Ремонти в квартирі після розлучення роблю я або за мій рахунок. Вихованням дитини більшою частиною теж займався я. Родичів або друзів, де жити в Києві в мене не має. Робота специфічна – я науковець і викладач, тобто роботи я не знайду зараз ніде за спеціальністю. Що робити?

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   відповідь надіслано на адресу електронної пошти.

 47. Доброго дня.Проживаю з неповнолітньою дитиною і з чоловіком в будинку його батька.Ми З чоловіком у шлюбі 5 років до того жили у громадянському шлюбі 4 роки.Дитина у мене від попереднього шлюбу і теперішнім чоловіком не всиновлена.Батько чоловіка хоче мене з дитиною виписати,чи має він на це право і які підстави у нього на це повинні бути? Дякую.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Відповідь надіслано на адресу електронної пошти

 48. Доброго дня, я зі своєю сім’єю знімаю будинок(у нас двоє малолітніх дітей 1,5 та 4роки), проводимо повний догляд за будинком, ремонт, прибирання прибудинкової території, сорняків, догляд за огородом, по рахункам сплачуємо завжди вчасно. Господар будинку не має претензій по догляду за будинком, але у нас на даний час немає з ним договору про оренду. Страждаємо від наклепів, сусідка працює в селищній раді та погрожує виселенням, начебто для цього достатньо 3х підписів сусідів. Тишу та спокій не порушуємо, спиртних напоїв не вживаємо. Допоможіть, куди треба звертатися.

 49. Здрастуйте, я готую позовну заяву про виселення колишнього чоловіка з мого приватного житлового будинку, розлучені і не спілкуємось вже 3 роки, він прописаний, але не проживає,..
  посилаюсь на ст405.ч2.. підкажіть будь-ласка які документи потрібно додати?

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Якщо ваш колишній чоловік там не проживає, то і виселяти його не потрібно, а тільки виписати. Це зовсім інше. Позовні вимоги є інакшими і доводити їх слід не такими доказами, як вказано в цій позовній заяві. Адже це зразок для виселення особи, яка в будинку проживає. Можу підготувати для вас необхідну позовну заяву. Для цього необхідно більше інформації. Можете надіслати листа на мою електронну пошту, вказану в розділі “Контакти”.

 50. добрий вечір ми з чоловіком прожили в шлюбі 2,5 роки дитині 2 роки хата на його батькові приписувать він нас не збираеться починае нас кожен день виганяти до батьків з дитиною що я маю робити в цій ситуації

 51. Непрописаний співмешканець відмовляється йти з будинку. Зателефонували в поліцію, там сказали, що нічим не можуть домогти, бо не мають права. Сказали звернутися, до міграційної служби, мовляв, може там вам допоможуть.
  Невже міліція не має права допомогти? Що робити? Співмешканець також ледь не задушив співмешканець, на що в міліції сказали по телефону, що накладуть штраф на нього. Як вигнати його з власної квартири?!

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   В судовому порядку подавайте позов про виселення. Тоді його виселять примусово.

 52. Доброго дня. Як висилити колишнього чоловіка з квартири? Будинок належить моїй матері, чоловік там неприписаний. Добровільно залишити квадратні метри нехоче. Я приписана і наша спільна дитина.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Якщо колишній чоловік не прописаний, а тільки проживає, то ваша мама, як власник, може подати позов до суду про виселення.

 53. Доброго дня! Я зареєстрована і проживаю в будинку, який належить моїй матері. В цьому ж будинку і зареєстрований мій колишній чоловік. Він тривалий час проживає окремо і має нову сім”ю, але добровільно виписуватись не бажає. Яку позовну заяву слід писати і які документи долучати до неї? Дякую!

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Подавайте позов про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації. До позовної заяви слід додати копію паспорта позивача, документи, що підтверджують право власності позивача, документи, що підтверджують факт непроживання особи протягом визначеного тривалого часу, квитанцію про сплату судового збору та копію позовної заяви з доданими до неї документами для відповідача та третьої особи.

 54. підкажіть будь-ласка,чи легко буде виселити співмешканця з квартири(він не прописаний там) але проживає вже більше 10 років.За комунальні ніколи не платив.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Питання щодо легкості дуже відносне. Якщо не можете його виселити інакше, то звертайтесь до суду. Такий позов зазвичай задовольняють, якщо все правильно оформити і подати докази.

 55. Добрий день!Я власниця приватного приватизованого будинку.Чи можу я виписати дочку(30 років) та онучок(8 та 6 років),які не проживають в цьому будинку 7 років,без їхньої згоди.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Краще попросіть дочку, щоб вона з онучками знялись з реєстрації добровільно. Виписати дітей досить складно. У них повинно бути інше житлове приміщення для проживання.

 56. Доброго вечора! Чи може батько виписати повнолiтнiх дiтей без згоди? Мама померла 4 роки тому,Батько в будинку не проживав,I тепер через 4 роки вiн хоче виписати дiтей,Але вони теж проживали не в цьому будинку,але весь цей час за будинком доглядали дiти. Документы на будинок пропали,але Батько якимось дивом востановив ,чи можливо так? Дiти приписанI

 57. Доброго дня. Придбали квартиру 4 місяця , а попередній власник не виписався і добровільно виписуватись не бажає, проживає в іншому місці багато років. Які необхідно зібрати документи для суду і чи реально отримати рішення суду на нашу користь. Дякую.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго вечора! Можна виписати в судовому порядку. На сайті міститься зразок позовної заяви. Чи підходить він саме вам не можу сказати, так як потрібно краще знати обставини. Надішліть більш детальний лист на адресу електронної пошти.

 58. Доброго дня.

  Склалась неприємна ситуація. 1.5 роки назад моя мати хотіла продати квартиру(вона була власником а я був зареєстрований)продавати хотіла у зв’язку з великими боргами за комунальні послуги я там не проживав довгий період так як неможимо жити разом постійні сварки і т.д. Коли я дізнався про борги ми домовились що я оплачу борг в замін на дарування квартири(мати залишилась там прописана). Ми так і зробили весь цей час вона там проживала я тільки час від часу. місяць назад я одружився і домовились з матірю що вона буде жити в тітки а я з дружиною і своїй квартирі. Однак не пройшло декількох тижнів як вона недає нам спокійного життя приходить постійно чіпає наші речі коли нас з дружиною немає дома залишається на ночівлю і постійно ображає мене та дружину чи можливо її виписати без її дозволу ??
  Дякую за відповідь.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Для цього крім бажання потрібні ще і правові підстави. Опишіть більш детально вашу ситуацію в листі і надішліть на мою електронну пошту, вказану в розділі “Контакти”

 59. Здравствуйте,
  Хороший заклинателя, який допоможе мені повернути мого чоловіка !!!
  Мене звуть місіс Клара Royd я з США, мій чоловік пішов з дому протягом 3 з половиною років в Дубай на відпочинок, він мав на увазі молоду даму, і він був зачарований цієї леді, мій чоловік відмовляються повертатися додому знову з 2 діти, які він залишив позаду я плакав весь день шукає допомоги.. Я зв’язався, щоб допомогти мені повернути мого чоловіка до мене, і будуть боротися за мене ..

 60. Добрий день. Скажіть, будь ласка, які можуть виникнути проблеми в даній ситуації. Чоловік з дружиною і дочка прописані в неприватизованому будинку. Син без місця прописки після продажу власної квартири. Син хоче тимчасово прописати іноземку, яка перебуває з ним в громадському шлюбі в будинок батьків. Чи варто прописувати? І як потім її виписати?

 61. Доброго дня. Не підкажете скільки може тривати судова тяганина з приводу виселення сина з квартири, яка належить мені. Дякую.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Виселення з квартири залежить від різних обставин справи, які з’ясовуються судом в ході судового розгляду справи. Суд досліджує надані сторонами, тобто позивачем і відповідачем, докази, пояснення ваші та сина, а також може заслухати свідків на підтвердження тих чи інших обставин, вказаних сторонами. Іноді з отриманням певних доказів виникають складнощі, і суд, за клопотанням сторін, може витребувати ці докази. Все це впливає на тривалість розгляду справи. Тому по справі може бути як одне, так і більше засідань. При цьому слід враховувати і інші обставини, які впливають на строк розгляду справи. Такі як неявка відповідача, неявка свідків, неотримання доказу витребуваного судом, перебування судді у нарадчій кімнаті, і т.д. Згідно ст.157 Цивільного процесуального кодексу України строк розгляду такої справи не повинен перевищувати двох місяців. На практиці ж, іноді, буває значно довше.

 62. Доброго вечора! Я є власником будинку, в якому проживаю зі своїм колишнім чоловіком (розлучені вже більше 10 років) та двома доньками. Молодшій 16 років, старша одружена з чоловіком та виховують малолітню(10 міс.) дитину. За постійні сварки між мною та колишнім чоловіком, який постійно зловживає алкоголем, старша донька зі своєю сім’єю змушені орендувати житлове приміщення. Після цього колишній чоловік відчув, що в мене та молодшої доньки нема ніякого захисту, почав мені погрожувати та постійно безпричинно бити. Раніше я зверталася в поліцію але з відділу чоловіка відпускали вже через 2год. Тому змушена разом з молодшою донькою втекти з ВЛАСНОГО будинку та орендувати житлове приміщення. Колишній чоловік постійно мене переслідує коли йду з роботи. Будь-ласка підкажіть чи можу висилити чоловіка з власного будинку? І взагалі як бути в даній ситуації. Дякую!!!

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго вечора! Ви, як власник будинку, маєте право виселити звідти колишнього чоловіка. Для цього слід подати до суду відповідний позов. Крім того, раджу звертатись до поліції стосовно побиття і наполягати на проведенні судово-медичної експертизи та знятті побоїв. В такому випадку дії колишнього чоловіка повинні кваліфікуватись не як вчинення насильства в сім’ї (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), а як спричинення тілесних ушкоджень, що є злочином і передбачає більш сувору кримінальну відповідальність.
   Можу допомогти скласти необхідні документи.

 63. Доброго дня.У мене така ситуація купили будинок в нім приписані всі члени родини бившої хазяйки (син її,його жінка,і їхня малолітня дитина),до тогож у них має найближчим часом народитися дитина і вони також припишуть її в цей будинок….що мені робити я вже цілий рік ніяк не можу від них здихатися…До тогож всі дукументи на будинок у мене….порадьте будь ласка …як мені дальше поступити….у мене також дві малолітні дитини і їм також потрібне житло…..

 64. Добрий день! Я – власник приватного будинку. Дочка від першого браку моєї дружини 28 років (без усиновлення)та її 7-річний син прописані в будинку. Проживають періодично в будинку-1-2 місяці живуть ,півроку-рік не живуть ( проживають зі співмешканцем, батьком сина на з`ємній квартирі) Дочка-мати одиночка. Набралася кредитів в різних банках, працювати та віддавати борги не хоче (вважає,що термін давності спливе та про борги забудуть), але ж листи та дзвінки з погрозами приходять до мене в зв’язку з її пропискою. Чи є достатньої ця причина для виписки її (з сином?) для суду та які документи треба надати для доказової бази? З повагою Віталій.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Якщо вони тривалий час не проживають, то ви маєте право звернутись до суду з позовом про визнання їх такими, що втратили право користування житловим приміщенням. Тоді за рішенням суду їх можна буде зняти з реєстрації.

 65. Можно виписати людину з купленої нерухомості,якщо він є співвласником меншої частини без його згоди?Він не проживає і не сплачує ніяких рахунки 5 років.

 66. Прошу допомоги. Я з чоловiком i сином мешкаэмо у батькiв чоловiка 5рокiв, ми там прописанi. Його батьки не раз нас виганяли без вагомих на то причин, а на цей раз сказали шо випишут нас i ми залишимось без нiчого. Будь-ласка допоможiть як правильно подiлять будинок, чи справдi ми залишимось з дитиною без нiчого

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Відповідь надіслано на адресу електронної пошти

 67. Доброго дня в мене склалася така ситуація невістка з сином не живе переїхала в другий район але виписувалась з хати не поспішає там і приписані двоє неповнолітніх дітей їх спільних 13 років і 12 років так як вона їздить за кордон мені субсидію не дадуть через цю прописку сина я вже виписала в інший будинок не жилий а як мені бути з нею вона категорично відмовляється.Порадте щось будь ласка

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Відповідь надіслано на адресу електронної пошти.

 68. Доброго дня! В квартирі прописані я та дві повнолітні дочки. Фактично живу сама, так як одна з дочок одружена і проживає з чоловіком, а друга живе з хлопцем. Щоб зробити субсидії, мені потрібно їх виписати. Доньки на це згодні, але немає куди їх прописати. Чи можлива виписка без наступної прописки? Дякую.

 69. Доброго дня! В квартирі прописані я та дві повнолітні дочки. Фактично живу сама, так як одна з дочок одружена і проживає з чоловіком, а друга живе з хлопцем. Щоб зробити субсидії мені потрібно їх виписати. Доньки на це згодні, але немає куди їх прописати. Чи можлива виписка без наступної прописки? Дякую.

 70. Добрий вечір. Допоможуть будь ласка з консультацією. Я проживаю в трикімнатній квартирі з батьками пінсеонерами ( батако інвалід 1 гр по зору). Квартира корпоративна, власником є мама і вона на неї приватизоване. У квартирі прописаний брат . Два роки тому він з дружиною перейшов жити в сусідній будинок до тещі, але зачінив кімнату яка є самою великою по площі. З речей там залишився старий діван. За опалення кімнати на протязі двох років він не платить. Батькам не допомагає. Батьку було зроблено 7 операцій на оці, він навіть жодного разу не зателефонував , не прийшов щоб дізнатися про його стан здоров’я чи пообідати. Мама хоче його виписали. Чи можливо це?

 71. Доброго дня!Будь ласка допоможіть правильно і грамотно скласти позивну заяву про виписку моєї доньки з частного будинку.Так як на данний момент вона не проживає в цьому будинку. Мені як властниці будинку треба оформити субсідію.Буду вдячна за допомогу!!!

 72. Доброго вечора! Син власник квартири,яка придбана до шлюбу чи може він виписати дружину з дитиную (дитині 5років)без її згоди.

 73. Допоможіть розібратись,нас є 6 власників квартири кожен має 1/6 частку,брати та сестри там не проживають понад 5 років ,а ремонт і заборгованість квартири веду все сам ,чи можу в судовому порядку їх своїх сестер та братів позбавити власності в судовому порядку

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Право власності є непорушним. Ніхто не може позбавити власника його права власності. Але, водночас, власність зобов’язує. Думаю, варто почати працювати в цьому напрямку. Надіслала більш детальну відповідь на вашу адресу електронної пошти.

 74. Доброго вечора мама подарувала мені будинок в якому проживає моя сім’я і мама. До нас приіжає з монастиря брат кожного року на 2 місяці він робить наше життя не стерпним,провокує на скандали,свариться о 6:00 ранку грюкає дверима, о 24:00 а той пізніше також,в нас маленькі дітки в мене здають нерви визивали поліцію вони нічого не роблять. Як можна йому заборонити до нас приіжати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *