Позовна заява про витребування майна із чужого незаконного володіння

Зразок позовної заяви

____________ районному суду __________ області

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Позивач: ПІБ

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Відповідач: ПІБ

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Ціна позову: ________ грн.

Позовна заява

про витребування майна із чужого незаконного володіння

_____________р. за договором дарування, моя мати ПІБ подарувала мені автомобіль марки __________ _________ року випуску (об’єм двигуна _л., кузов ____________, державний реєстраційний номер ___________. Даний автомобіль я передала у користування своєму чоловікові ПІБ, для того аби він міг ним користуватися, поки я отримаю водійські права. Згодом ми з чоловіком посварилися, та він виїхав проживати до іншого міста до своїх батьків. Я подала на розлучення до _______________ районного суду ___________ області. Рішенням суду по справі №_________ нам з чоловіком дано час на примирення – 6 місяців. Так, як я отримала водійські права, з чоловіком не проживаю, прагну самостійно користуватись належним мені автомобілем. ___________ р. я відкликала надану мною довіреність від ______________р.  на право користування автомобілем марки __________ _________ року випуску (об’єм двигуна _л., кузов ____________, державний реєстраційний номер ___________, однак досі мій чоловік ПІБ автомобіль не повернув та продовжує вільно ним користуватись.

Відповідно до ст. 41 Конституції України передбачає, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю. Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право власності є непорушним.

Відповідно до ст. 317 ЦК України власникові належать право володіння, користування та розпоряджання своїм майном.

Відповідно до ст. 321 ЦК України, право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.Власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним, що передбачено ст. 387 ЦК України.

На підставі вище викладеного, керуючись ст. ст. 317, 321, 387 ЦК України, ст.ст.  3, 80, 118, 119 ЦПК України, –

ПРОШУ СУД:

1.     Постановити ухвалу про відкриття провадження по справі.

2.      Витребувати у відповідача ПІБ належний мені на підставі договору дарування від _______ р. автомобіль марки __________ _________ року випуску (об’єм двигуна _л., кузов ____________, державний реєстраційний номер ___________ та передати його мені, ПІБ.

До позовної заяви додається:

1.     Копія договору дарування від ________ р.

2.     Копія витягу з єдиного державного реєстру прав власності.

3.     Копія довіреності від ____________р.

4.     Копія, що свідчить про відкликання довіреності від _________ р.

5.     Копії позовної заяви та доданих до неї документів.

6.     Квитанції, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи

Дата                                                                                       (Підпис) / ПІБ

2 коментаря для “Позовна заява про витребування майна із чужого незаконного володіння”

 1. Добрый день!Здравствуйте! Мне нужна квалифицированная юридическая помощь , буду Вам благодарна. Мне нужно составить досудебную претензию “О возврате имущества из чужого незаконного владения” (конкретно недвижимого имущества) и в части где нужно указать просьбу (требование) я не могу сформулировать свою мысль.Я бы хотела не только вернуть имущество но и возможен переход на договорные отношения с недобросовестным владельцем (аренда или какие нибудь другие выгодные предложения).И еще можно использовать потетику.Изложу суть:

  Иванов А.А..

  является собственником

  нежилых помещений в г. А

  В настоящее время спорное имущество находится в незаконном владении

  Облэнерго _и спользуется районным РЭС
  На момент приобретения Ивановым этого имущества, РЭС уже находился и пользовался этими помещениями.Были судебные разбирательства и Иванов А.А. выиграл все инстанции, но реакции на суд. решений со стороны эксплуататоров не было и тогда Иванов обратился в Донецкоблэнерго с письмами чтобы те оказали влияние на своих подопечных и чтобы перешли на договорные отношения.Все документы подтверждающие выше перечисленные обстоятельства имеются.Я со своей стороны начала писать претензию но не могу ее доделать и сформулировать свои требования.Спасибо

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Я не зовсім можу зрозуміти, що саме ви хочете, щоб я написала.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *