ПОЗОВНА ЗАЯВА про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку

До _________________ районного суду

________________________ області

Адреса: ______________________________

Позивач: ПІБ

Адреса: ______________________________

Відповідач 1: ПІБ

Остання відома адреса проживання

відповідача: _________________________

місце проживання невідоме.

Відповідач 2: ПІБ

Остання відома адреса проживання

відповідача: ________________________

Місце проживання невідоме.

Третя особа: СГІРФО _____________ РВ УМВС

України в ________________ області

Адреса: ____________________________

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку

Я є власником житлового будинку, що знаходиться за адресою: ___________________________.

Зі мною в будинку прописані моя сестра – ПІБ та мій племінник – ПІБ. Проте вже тривалий час вони не проживають у даному будинку, не оплачують комунальних послуг та не беруть участі у його утриманні. Мій племінник – ПІБ та сестра – ПІБ виїхали закордон три роки тому. З того часу від них надійшов один лист, в якому вони вказували, що в них все гаразд, знайшли непогану роботу. Після цього жодних відомостей про себе вони не повідомляли. Я є людиною похилого віку, тому мені досить важко підтримувати будинок у належному стані, поратися по господарству та я потребую допомоги сторонніх осіб. Однак для вчинення певних правочинів щодо будинку для забезпечення власних потреб необхідна згода проживаючих в ньому осіб.

Для повного доступу до статті слід оплатити за доступ по нижче вказаній формі.

Примітка. Відправка SMS-повідомлення для оплати здійснюється за поданим у формі номером (4 цифри) згідно з Ваши оператором мобільного зв’язку, в змісті повідомлення вказується код, який також подається в формі після вибору мобільного оператора,  наприклад – zz49372654!!!

[smsbill_pass]

Мої невістка та внук не проживають зі мною та не допомагають мені вести господарство, а їх приписка в моєму будинку не дозволяє мені розпоряджатись ним на власний розсуд та значно обмежує мої законні права.

Актом _______________ сільської ради встановлено, що відповідачі вже тривалий термін не проживають в будинку.

Згідно ст.317 ЦК України власникові належать права володіння,користування та розпоряджання своїм майном.

Згідно ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Згідно ст.383 ЦК України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім’ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.

Відповідно до ст.405 ЦК України житлом члени сім’ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником.

Член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Відповідно до ч.2 ст. 386 ЦК України — власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

Згідно ст. 15 ЦПК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного судочинства.

Згідно п.9, 10 ст. 110 ЦПК України позови до вiдповiдача, мiсце проживання якого невiдоме, пред’являються за мiсцезнаходженням майна вiдповiдача чи за мiсцем його перебування або за останнiм вiдомим мiсцем проживання вiдповiдача чи постiйного його заняття (роботи).

Позови до вiдповiдача, в якого немає в Українi мiсця проживання, можуть пред’являтися за мiсцезнаходженням його майна або за останнiм вiдомим мiсцем його проживання чи перебування в Українi.

Відповідно до вище  викладеного вважаю, що мої сестра – ПІБ та мій племінник – ПІБ є такими, що втратили право на користування житловим приміщенням.

Керуючись ст.ст. 317, 319, 383, ч.2 ст. 386, ст.405 ЦК України, ст.ст.1, 3, 15 ЦПК України,

ПРОШУ СУД:

1.     Постановити ухвалу про відкриття провадження по справі.

2.     Визнати такими, що втратили право користування житловим приміщенням за адресою: ___________________ мою сестру – ПІБ та мого племінника – ПІБ.

3.      Зобов’язати СГІРФО __________________ РВ УМВС України в __________________області зняти з реєстраційного обліку за адресою: ___________________ мою сестру – ПІБ та мого племінника – ПІБ.

4.     Судовий розгляд справи провести за моєї відсутності.

До позовної заяви додається:

1.     Копія свідоцтва про право власності на будинок.

2.     Копія акту ________________ сільської ради.

3.     Копія довідки _________сільської ради.

4.     Копії позовної заяви з доданими до неї документами в трьох екземплярах.

5.     Квитанція про сплату судового збору.

____________________ р.                                     ______________/ПІБ

[/smsbill_pass]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *