Позовна заява про визнання права власності на самочинно збудований житловий будинок

Зразок позовної заяви

____________ районному суду __________ області

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Позивач: ПІБ

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Відповідач: виконавчий комітет ___________ районної у м.__________ ради,

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Треті особи:

___________МБТІ

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

ПІБ (сусід 1)

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

ПІБ (сусід 2)

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Ціна позову: ________ грн.

Позовна заява

про визнання права власності на самочинно збудований житловий будинок

_____________________ року, за договором купівлі-продажу земельної ділянки, я придбала земельну ділянку відведену для індивідуального житлового будівництва площею 0,07 га в м.___________, по вул._____________.

За період часу з ______р. по ________ р. на земельній ділянці я збудувала одноповерховий житловий будинок загальною площею 55 кв.м.   без отримання відповідного на те дозволу, але при цьому я не порушила чинних будівельних норм та правил.

____________ року _______________МБТІ виготовлено технічний паспорт на збудований мною одноповерховий житловий будинок та наданий висновок про технічний стан житлового будинку.

_____________ р. я звернулась до _____________ управління з питань містобудування та архітектури м._______ про реєстрацію та прийом в експлуатацію самочинно збудованого житлового будинку. За наслідками обстеження будинку  _____________ управління з питань містобудування та архітектури м._______ не має заперечень щодо надання мені дозволу на реєстрацію та прийняття в експлуатацію збудованого мною будинку.

Сусіди ________________________ та ________________________ не мають до мене претензій з приводу збудованого мною житлового будинку. Вважаю, що я маю право на визнання за мною права власності на самочинно збудований одноповерховий житловий будинок, розташований в м.___________, по вул._____________.

На підставі вище викладеного, керуючись ст. ст. 16, 375, п.5 ст. 376 ЦК України, ст.ст. 3, 80, 118, 119 ЦПК України,

ПРОШУ СУД:

1.     Постановити ухвалу про відкриття провадження по справі.

2.     Визнати за мною право власності на самочинно збудований мною житловий будинок, розташований в м.___________, по вул._____________.

3.     Зобов’язати _____________ управління з питань містобудування та архітектури м._______ зареєструвати за мною право власності на самочинно збудований мною одноповерховий житловий будинок.

До позовної заяви додається:

1.     Копія договору купівлі-продажу земельної ділянки.

2.     Копія технічного паспорту.

3.     Копія висновку про технічний стан житлового будинку.

4.     Копія довідки _________МБТІ про вартість житлового будинку.

5.     Копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб.

6.     Квитанції, що підтверджують сплату судового збору та оплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи

Дата                                                                                       (Підпис) / ПІБ

4 коментаря для “Позовна заява про визнання права власності на самочинно збудований житловий будинок”

  1. при оформленні позову щодо визнання права на самочинне будівництво бажано запросити третьою особою органн ДАБК

    1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

      можна й залучити. Однак, все рівно управління з питань містобудування та архітектури обстежує будинок до подання позову та позивач додає до позовної заяви висновок про те, що збудований будинок відповідає будівельним нормам. Що тоді може сказати інспекція ДАБК в судовому засіданні як третя особа та чим може бути корисна?

  2. Підкажіть будь-ласка чи варто звертатись з таким позовом, якщо будинок збудовано з порушннням норм ДБН, а саме до сусідньої ділянки менше 1 м., однак у 1994 році на цю забудову було видано будівельний паспорт з вказаним порушення та надана згода головного архітектора на таке будівництво, а зараз вони відмовляються надати згоду для подальшого узаеонення будинку.

  3. Підкажіть будь-ласка чи варто звертатись з таким позовом, якщо будинок збудовано з порушннням норм ДБН, а саме до сусідньої ділянки менше 1 м., однак у 1994 році на цю забудову було видано будівельний паспорт з вказаним порушення та надана згода головного архітектора на таке будівництво, а зараз вони відмовляються надати згоду для подальшого узаеонення будинку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *