Про особливості виконання кредитних зобов’язань на території проведення антитерористичної операції

Народними депутатами Левченко Ю.В., Осуховським О.І., Іллєнко А. Ю., Бублик Ю.В., Марченко О.О., Головко М.Й. 2 грудня 2014 року було внесено Законопроект № 1213 “Про особливості виконання кредитних зобов’язань на території проведення антитерористичної операції”.
Як зазначають автори проекту, він спрямований на захист прав та законних інтересів фізичних осіб, фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб, які проживають або зареєстровані на територіях Донецької та Луганської областей які не можуть виконати своїх кредитних зобов’язань у зв’язку із проведенням антитерористичної операції.
У статті першій пропонується встановити мораторій на нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій за кредитними зобов’язаннями у період проведення антитерористичної операції, а також протягом 365 днів з моменту її закінчення на нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій за кредитними зобов’язаннями, що виникли між банком та позичальниками:

– фізичними особами, які мають зареєстроване місце проживання на адміністративно-територіальних одиницях Донецької та Луганської областей, у межах яких проводиться антитерористична операція, та які отримали кредит на придбання транспортного засобу, житлової нерухомості або майнових прав на житлову нерухомість для власного проживання на загальну суму, що не перевищує 5 млн. грн. за офіційним курсом гривні до іноземних валют станом на 01.01.2014;
– фізичними особами – підприємцями, які зареєстровані в адміністративно-територіальних одиницях Донецької та Луганської областей, у межах яких проводиться антитерористична операція, та які отримали кредит на потреби підприємницької діяльності на загальну суму, що не перевищує 25 млн. грн. за офіційним курсом гривні до іноземних валют станом на 01.01.2014;
– юридичними особами, які зареєстровані в адміністративно-територіальних одиницях Донецької та Луганської областей, у межах яких проводиться антитерористична операція, у яких протягом 2013 року обсяг доходу не перевищував 50 млн. грн. та які отримали кредит на загальну суму, що не перевищує 40 млн. грн. за офіційним курсом гривні до іноземних валют станом на 01.01.2014.

Статтею другою даного Законопроекту пропонується ввести мораторій на стягнення на предмет іпотеки (застави) на адміністративно-територіальних одиницях Донецької та Луганської областей.

Стаття третя регламентує право на проведення реструктуризації зобов’язань в іноземній валюті, що полягає у праві позичальника звернутися до банку із заявою про проведення реструктуризації зобов’язань за кредитом, а банк, в свою чергу, зобов’язаний буде протягом одного місяця провести реструктуризацію зобов’язань за кредитом

Порядок визначення адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей, на території яких проводиться антитерористична операція визначає стаття четверта.

Якщо даний Законопроект буде прийнято, то буде існувати важливий засіб забезпечення прав та інтересів громадян, підприємців та юридичних осіб у зоні АТО.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *