Розірвання шлюбу судом за спільною заявою подружжя

Згідно ст. 109 СК України подружжя, яке має дітей, має право подати до суду заяву про розірвання шлюбу разом із письмовим договором про те, з ким із них будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей.

Договір між подружжям про розмір аліментів на дитину має бути нотаріально посвідчений. У разі невиконання цього договору аліменти можуть стягуватися на підставі виконавчого напису нотаріуса.

Для повного доступу до статті слід оплатити за доступ по нижче вказаній формі.

Примітка. Відправка SMS-повідомлення для оплати здійснюється за поданим у формі номером (4 цифри) згідно з Ваши оператором мобільного зв’язку, в змісті повідомлення вказується код, який також подається в формі після вибору мобільного оператора,  наприклад – zz49372654!!!

[smsbill_pass]

Письмовий договір про те, з ким із подружжя будуть проживати діти, яку участь у забезпеченні умов їхнього життя братиме той з батьків, хто буде проживати окремо, а також про умови здійснення ним права на особисте виховання дітей краще також посвідчити нотаріально, адже інший з подружжя може й передумати до судового засідання.

Суд розриває шлюб, якщо буде встановлено, що заява про розірвання шлюбу відповідає дійсній волі дружини та чоловіка і що після розірвання шлюбу не будуть порушені їхні особисті та майнові права, а також права їхніх дітей.

Тому в договорі слід передбачити всі аспекти виховання дітей, участь у їхньому розвитку та вихованню, аби не залишилось жодних сумнівів, що після розірвання шлюбу їхні права будуть порушені. В будь-якому випадку розірвання шлюбу не припиняє обов’язку батьків виховувати, утримувати та піклуватись про своїх спільних дітей. Не виконання батьківських обов’язків може слугувати підставою для позбавлення батьківських прав.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу після спливу одного місяця від дня подання відповідної заяви. До закінчення цього строку дружина і чоловік мають право відкликати заяву про розірвання шлюбу.

[/smsbill_pass]

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *