Роз’яснення з питання сплати судового збору з 1 січня 2014 року

Як відомо, на даний час не прийнято Закон України “Про державний бюджет України на 2014 рік”, тому перед юристами постає  питання сплати судового збору в 2014 р. Адже, відповідно до ст.4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

В якому ж тоді розмірі сплачується судовий збір з початком 2014 р.? Відповідний закон досі не прийнято, а звертатись до суду необхідно вже зараз.

На це питання дала вичерпну відповідь Державна судова адміністрація України.

Зокрема, Державна судова адміністрація України підготувала роз’яснення з питання справляння судового збору з 1 січня 2014 року:

Відповідно до частини першої статті 4 Закону України “Про судовий збір” судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої Законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, – у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Державна судова Адміністрація України зазначає, що згідно з нормами частини другої статті 41 Бюджетного кодексу України до набрання чинності законом про Державний бюджет на поточний період діють норми Закону про Державний бюджет України на попередній бюджетний рік.

Пунктом 4 частини другої статті 41 названого Кодексу встановлено, що соціальні стандарти та соціальні гарантії, у тому числі прожитковий мінімум, рівень його забезпечення, мінімальна заробітна плата, надання пільг, компенсацій і гарантій населенню, у поточному бюджетному періоді застосовуються у розмірах та на умовах, що діяли у грудні попереднього бюджетного періоду.

Згідно зі статтею 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2013 рік” станом на 01.12.2013 мінімальна заробітна плата встановлена у розмірі 1218 гривень.

Виходячи з вищевикладеного слід зробити висновок , що мінімальна заробітна плата в місячному розмірі станом на 01.01.2014 становитиме 1218 гривень , від розміру якої і буде стягуватися судовий збір.

Джерело – офіційний веб-портал  “Судова влада України” .

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *