Скасування постанови про вчинення корупційного діяння

«Антикорупційні» закони скасовано, але, нажаль, залишились випадки коли внаслідок незнання чинного законодавства чи то внаслідок свавілля, протоколи про вчинення корупційних діянь продовжують складати і на підставі таких протоколів навіть виносяться постанови про вчинення адміністративного правопорушення.

Таку постанову про вчинення корупційного діяння (адміністративного правопорушення) можна скасувати в апеляційному суді відповідно до визначеної підсудності справ. При цьому слід нормативно обґрунтувати доводи апеляційної скарги. Якщо в постанові про вчинення корупційних дій мова йде про Закон України «Про боротьбу з корупцією» в апеляційній скарзі слід вказати, що Законом України №1506-VІ від 11.06.2009 року «Про засади запобігання та протидії корупції», визнано таким, що втратив чинність з 01.01.2011 року Закон України «Про боротьбу з корупцією»  від 05.10.1995 року.

ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції» введений в дію 01.01.2011 р. і втратив чинність відповідно до Закону України  «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України  щодо запобігання та протидії корупції» від 21.12.2010 року, який набрав чинності  05.01.2011 року – з дати його офіційного опублікування. Тобто ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції» був чинним протягом 5 днів і цього цілком вистачило, щоб Закон України «Про боротьбу з корупцією»  від 05.10.1995 року втратив чинність.

Якщо ж в постанові йдеться про правопорушення, що вказані в інших антикорупційних законах, слід посилатись на те, що відповідно до Закону України  «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України  щодо запобігання та протидії корупції» від 21.12.2010 року, який набрав чинності  05.01.2011 року  визнано такими, що втратили чинність Закон України  “Про  засади запобігання та протидії корупції”, Закон України   “Про   відповідальність   юридичних  осіб  за вчинення  корупційних  правопорушень”, Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо   відповідальності   за   корупційні  правопорушення”, в тому числі втратила чинність глава 15-Б КУпАП.

Притягнення осіб до відповідальності за цими «антикорупційними» законами є  прямим порушенням  ст. 58 Конституції України, яка визначає, що закони та інші  нормативно-правові  акти  не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом’якшують або скасовують відповідальність особи. Також, згідно ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом’якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів.

Таким чином, якщо протокол по справі про адміністративне правопорушення складений після 05.05.2011 р., то ви не підлягаєте адміністративній відповідальності. Згідно ст. 247 ч.1  п.6 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю в разі скасування акта, який встановлює адміністративну відповідальність.

Втім, можливо, вам «пощастило» більше і ваш протокол по справі про вчинення корупційного діяння ще не потрапив до суду. Тоді у вас ще є час, щоб підготувати до суду пояснення і все вищевказане про нечинність «антикорупційних» законів можна вказати в поясненні. Цього вистачить щоб справу про адміністративне правопорушення закрили, а ви залишились невинні. Успіху вам!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *