Створення Медичного кодексу України

Медичне право України потребує єдиного, логічно і юридично цільного нормативно-правового акту — Медичного кодексу, вважає міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова.

“В Україні необхідно cтворити таку систему медичного права, яка б в повній мірі відповідала вимогам часу та базувалася на загальноєвропейських підходах до забезпечення прав громадян на здорове життя і права медичного працівника на здійснення професії”, – наголосила міністр, виступаючи з відкритою лекцією у Національному медичному університеті імені Олександра Богомольця.

За її словами, наразі основними законодавчими актами в медичній сфері України є Конституція, Цивільний кодекс, Закон України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”, ухвалений у 1993 році, із внесеними пізніше поправками, Кримінальний кодекс та низка наказів МОЗ.

Цю базу, на думку Раїси Богатирьової, необхідно вдосконалити, в тому числі і створенням кодексу:

“До нього мають увійти закони “Про особливості діяльності закладів охорони здоров’я”, “Про правовий статус медичних працівників”, “Про права пацієнтів” та інші законодавчі акти, що регламентують правовідносини в системі охорони здоров’я”, – заявила міністр.

 

Джерело Бі-Бі-СІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *