Суддів хочуть карати за скасовані рішення

Дисциплінарна справа щодо судді (суддів) безумовно порушується за заявою сторони по справі або згідно відомостей з Єдиного реєстру судових рішень у разі скасування судового рішення судом вищої інстанції з прийняттям нового рішення.

Такі зміни до Закону про судоустрій пропонують внести народні депутати О.Купрієнко та А.Геращенко, зареєструвавши законопроект №1585 щодо встановлення реальної відповідальності суддів.

Відповідне дисциплінарне стягнення до судді за наслідками розгляду справи застосовується не пізніше двох місяців із дня відкриття справи Вищою кваліфікаційною комісією суддів України.

У разі встановлення за наслідками дисциплінарної справи наявності колізії законодавства чи можливості неоднозначного застосування норм права Вища кваліфікаційна комісія суддів України звертається до відповідного міністерства чи комітету Верховної Ради України, у віданні якого знаходяться питання, що регулювались спірним судовим рішенням, з пропозицією про необхідність внесення змін до законодавчих актів для усунення виявлених недосконалостей норма права. При цьому судді до відповідальності не притягуються.

Рішення про притягнення судді до відповідальності за наслідками розгляду дисциплінарної справи про скасоване судове рішення, є істотною обставиною по справі, рішення по якій стало підставою порушення  дисциплінарної справи, та підставою для перегляду цього рішення суду за нововиявленими обставинами.

Окрім того, депутати пропонують встановити, що суддю може бути притягнуто до дисциплінарної відповідальності у порядку дисциплінарного провадження на підставі порушення або неправильного застосування норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи. При цьому норми матеріального права вважаються порушеними або неправильно застосованими, якщо застосовано закон, який не поширюється на ці правовідносини, або не застосовано закон, який підлягав застосуванню.

 

Джерело: газета Закон і Бізнес

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *