Тривалість перевірки КРУ

Тривалість перевірок контрольно-ревізійного управління (відділів та груп) регулюється Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні». Проте часто трапляється так, що ревізори не встигнувши провести детальну перевірку залишаються на довше, аніж це передбачено Законом, аби  детальніше вивчити необхідну документацію.

В разі затримки на вашому підприємстві, установі чи організації контролерів-ревізорів КРУ можете сміливо посилатись на норми  ч.10, 11, 12 ст.11 ЗУ «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», в яких зазначено, що тривалість  планової  виїзної ревізії не повинна перевищувати  30  робочих днів.

Тривалість позапланової   виїзної   ревізії   не   повинна перевищувати  15  робочих  днів.

Подовження термінів   проведення  планової  або  позапланової
виїзної  ревізії  можливе  лише  за рішенням суду
на термін, що не
перевищує  15  робочих  днів  для  планової  виїзної  ревізії та 5
робочих   днів   для   позапланової  виїзної  ревізії.
Якщо ж ви зустріли надто «наполегливих» ревізорів, які навіть після того, як ви вказали їм на вищевказані норми Закону, не покидають своїх планів щодо продовження перевірки, можете нагадати їм також норми ст.19 Конституції України, які вказують, що правовий порядок в Україні грунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Не зайвим у цьому випадку буде також нагадати про ст.12 ЗУ «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні» в якій йдеться про те, що службові   особи   державних   контрольно-ревізійних  служб зобов'язані суворо додержувати Конституції України, законів України, прав та інтересів громадян, підприємств,  установ і  організацій,  що  охороняються  законом. За  невиконання   або неналежне     виконання     службовими      особами      державних контрольно-ревізійних служб своїх обов'язків вони притягаються  до дисциплінарної  та  кримінальної  відповідальності  відповідно  до чинного законодавства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *