У Верховній раді зареєстровано проект Закону про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (щодо першочергової мобілізації осіб)

29.08.2014 р. у Верховній раді зареєстровано проект Закону №4559 а про внесення змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (щодо першочергової мобілізації осіб).

В законопроекті йдеться про те, що першочергово до військових частин та на збірні пункти військових комісаріатів повинні  призиватися члени сімей високопосадовців.

Так як на даний час на практиці масовим є явище, коли на військову службу призивають тільки звичайних пересічних громадян, оминаючи дітей заможних та публічних осіб, рідних та близьких політичних і державних діячів необхідно дотримуватись конституційного принципу рівності всіх громадян.

Автор законопроекту вважає, що Україна має позбутись ганебної практики, коли діти та інші члени сім’ї високопосадовців, шляхом зловживання своїм соціальним становищем, «відкупаються» від призиву.

В пояснювальній записці до даного законопроекту вказано, що його метою є встановлення першочергового обов’язку членів сім’ї високопосадовців призиватися під час мобілізації для проходження служби та захисту територіальної цілісності України, що повністю кореспондується з положеннями ст. 65 Конституції Україні.

А тому, в разі прийняття даного законопроекту та внесення пропонованих змін до Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (щодо першочергової мобілізації осіб) в першу чергу будуть призиватися на військову службу саме члени сім’ї високопосадовців.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *