Уряд затвердив порядок доступу до майнових реєстрів

Доступ до реєстрів майнових прав для усіх бажаючих буде відкритий з початку наступного року. А інформацію можна буде отримати як в електронному, так і в паперовому вигляді.

Це передбачено порядком доступу до майнових реєстрів відповідно до статті 28 Закону «Про державну реєстрацію речових прав» у редакції, яка була прийнята парламентом у рамках антикорупційного пакету законів, який сьогодні схвалив Кабмін.

За словами Міністра юстиції Павла Петренка, документ дає можливість фізичним та юридичним особам отримати з майнових реєстрів інформацію про нерухоме майно. Цей порядок також надає доступ до реєстрів спеціальним профільним особам: нотаріусам, адвокатам, органам державної влади.

За словами П.Петренка, відкриття реєстрів матиме антикорупційний ефект. Кожен зможе перевірити, наскільки інформація, яку чиновники вказують у деклараціях, правдива, і чи відповідає вона їхньому реальному майновому стану. Крім того, відкриття реєстрів пожвавить інвестиційний клімат.

Основний ефект, який отримували наші східноєвропейські сусіди від відкриття реєстрів, полягав у тому, що через доступність інформації з майнових реєстрів компанії могли дізнатися про об’єкти, їх власників та стан. Завдяки цьому покращувався інвестиційний клімат», – сказав Павло Петренко.

Водночас очільник Мін’юсту наголосив: наступним кроком реформ стане удосконалення системи реєстрів. Адже нині в державі діє 36 реєстрів, які містять інформацію про майно і майнові права громадян та юридичних осіб.

«Разом із європейськими інституціями та міжнародними організаціями ми розробляємо механізм скорочення кількості основних реєстрів до 4. Вони консолідуватимуть інформацію про громадян і їхній майновий стан, а також дані, потрібні для надання державою послуг цим громадянам. Це крок до дебюрократизації системи», – резюмував Павло Петренко.

Джерело: газета Закон і Бізнес

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *