Верховна Рада України ухвалила Закон “Про внесення змін до Закону України “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку” щодо недопущення порушень прав власників квартир та нежилих приміщень”

Законодавчим актом внесено зміни до Закону “Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”, спрямовані на запобігання порушенню прав власників приміщень у багатоквартирних будинках з боку посадових осіб об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (далі -ОСББ), зокрема, шляхом запровадження ОСББ вступних внесків при прийнятті власника приміщень у ОСББ, затягування прийняття власників у члени ОСББ тощо.

Законом забороняється стягнення будь-яких внесків або платежів за вступ до об’єднання.

Законом встановлено, що “членство в об’єднанні набувається на підставі поданої письмової заяви власника (довіреної особи власника) за рішенням виконавчого органу об’єднання. Строк для ухвалення рішення встановлюється статутом та не може перевищувати десяти календарних днів з моменту подання відповідної заяви. Власник вважається членом об’єднання, якщо у встановлений для прийняття рішення строк не отримає письмової відмови. Відмова у прийнятті до об’єднання має бути вмотивованою, містити конкретні підстави такої відмови та може бути оскаржена у судовому порядку. Всі члени об’єднання мають рівні права у вирішенні будь-яких питань діяльності об’єднання незалежно від їхнього статусу, майнового і фінансового стану та інших ознак”.

Законом також встановлено, що “рішення загальних зборів оприлюднюється на інформаційних стендах відповідних будинків, а також у будь-який інший передбачений статутом спосіб. Копії рішень загальних зборів надаються під розписку або направляються поштою (рекомендованим листом) на вимогу члена об’єднання або власника, який не є членом об’єднання, не пізніше трьох робочих днів з дня подання відповідної заяви”.

Відповідний законопроект зареєстровано за №2469а.

Джерело:  Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *