Відбувся Пленум Верховного Суду України

17 листопада 2014 року під головуванням Голови Верховного Суду України Ярослава Романюка відбулося чергове засідання Пленуму Верховного Суду України.

Пленум Верховного Суду України, обговоривши положення Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VII «Про очищення влади», на виконання рішення позачергового ХІІ з’їзду суддів, враховуючи численні звернення суддівських колективів та з метою забезпечення конституційного порядку у сфері функціонування судової влади в Україні, постановив звернутися до Конституційного Суду України з конституційним поданням щодо відповідності Конституції України пункту 6 частини першої, пункту 2 частини другої, пункту 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України від 16 вересня 2014 року № 1682-VII «Про очищення влади».

Також учасники Пленуму Верховного Суду України вирішили направити звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України та Прем’єр-міністра України щодо приведення у відповідність із міжнародними стандартами у сфері судочинства, прав та свобод людини, Конституцією України, положеннями чинного законодавства України Закону України «Про очищення влади».

Пленум Верховного Суду України розглянув заяву судді Верховного Суду України у відставці Юрія Кармазіна про припинення ним за власним бажанням повноважень члена Тимчасової спеціальної комісії з перевірки суддів судів загальної юрисдикції та ситуацію, яка сталася у зв’язку з цим. Було прийнято рішення обмежитися обговоренням цього питання та продовжити підбір кандидатури члена Тимчасової комісії за квотою Верховного Суду України.

На засіданні Пленуму Верховного Суду України визначено також персональні склади Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України для розгляду конкретних справ, враховуючи, що ряд суддів цієї палати відповідно до вимог Цивільного процесуального кодексу України не може брати участь у перегляді цих справ Верховним Судом України, як такі, що брали участь у їх перегляді в суді касаційної інстанції.

 

Джерело: офіційний веб-сайт Верховного суду України

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *