Викуп землі для суспільних потреб

Народні депутати Дмитро Шпенов і Валерій Бевзенко від фракції ПР подали на розгляд до ВРУ законопроект N 8260 від 17.03.2011 р. «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності щодо умов відчуження та набуття права власності».

Законом  «Про відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності» дозволено викуп землі у державну чи комунальну власність  для  задоволення  суспільних  потреб.

В поданому ж законопроекті дозволяється здійснювати викуп у приватну власність. У разі ініціювання викупу земельної ділянки, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, для суспільних потреб особами, які отримали спеціальний дозвіл (ліцензію) на користування надрами і погодили місце розташування таких об’єктів у випадках та в порядку, визначених статтею 151 Земельного кодексу України, фінансування заходів щодо відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності можуть здійснюватися за рахунок коштів цих осіб.

Ця норма досить необхідна суспільству, адже  з’являються нові можливості для ведення вигідної підприємницької діяльності, яка може реально допомогти у забезпеченні суспільних потреб. Однак є й інша сторона медалі – якою буде реакція людини, що все життя прожила в своєму домі, домі своїх батьків чи навіть дідусів і раптом їй доведеться покинути рідні стіни, тому що певний суб’єкт підприємницької діяльності вирішив, що тут необхідно створити кладовище. Звісно для викупу землі необхідна згода власника, адже примусово землю у власника ніхто не відбере. Хіба що спір дійде до суду та суд прийме рішення про примусове відчуження. Однак це вже інше питання.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *