Як оформити право власності на спадщину без правовстановлюючих документів

Численними є випадки коли через деякий час після відкриття спадщини з’ясовується, що спадкоємці не можуть оформити своє право власності на спадкове майно через відсутність відповідних правовстановлюючих документів.

Так, наші рідні бабусі, дідусі не часто переймались оформленням права власності на збудований ними будинок.По їх смерті рідні помилково вважають, що це майно належить їм на законних підставах і коли виникає питання про продаж, обмін чи дарування такого будинку, виявляється, що для цього треба було ще й прийняти спадщину, оформити своє право власності, а час минув, єдиний, хто міг би оформити право власності – помер. Фактично будинок існує, а юридично немає ані будинку, ані власників.

Ситуація не є такою безвихідною, як здається на перший погляд. У таких випадках довести своє право власності можна тільки в судовому порядку. Проте ще до цього слід зібрати всі можливі документи, що пов’язані з будівництвом будинку та визначитись з позовними вимогами.

Для повного доступу до статті слід оплатити за доступ по нижче вказаній формі.

Примітка. Відправка SMS-повідомлення для оплати здійснюється за поданим у формі номером (4 цифри) згідно з Ваши оператором мобільного зв’язку, в змісті повідомлення вказується код, який також подається в формі після вибору мобільного оператора,  наприклад – zz49372654!!!

[smsbill_pass]

Документами, що можуть допомогти оформити вам право власності на залишений у спадщину будинок можуть бути:

  • рішення про відведення земельної ділянки під будівництво;
  • проект забудови земельної ділянки індивідуального житлового будинку;
  • свідоцтво садиби в сільських населених пунктах УРСР;
  • інвентаризаційна справа,

а також всі інші документи, що так чи інакше пов’язані з будівництвом. Обов’язковими документами, що додаються до позовної заяви є:

–          копія свідоцтва про смерть;

–         копія документу, на підставі якого ви являєтесь спадкоємцем (заповіт, свідоцтво про народження (у випадку необхідності підтвердження родинних відносин для спадкування за законом), довідка про постійне проживання зі спадкодавцем на момент смерті),

–         у разі зміни прізвища, імені чи по-батькові додаються відповідні документи, на підставі яких проведена зміна,

–         копія позовної заяви з додатками для відповідачів та третіх осіб,

–         квитанція про сплату судового збору.

Позовні вимоги сформулювати наступним чином: «1. Прошу суд визнати за мною право на оформлення права власності на будинок, що розташований за адресою: поштовий індекс,  ____________ обл.., _________________ р-н, с.____________, буд. №____. 2. Зобовязати КУП ________ РБТІ зареєструвати за мною (ПІБ) право власності на будинок, що розташований за адресою: поштовий індекс,  ____________ обл.., _________________ р-н, с.____________, буд.№____.» , або наступний варіант: «1. Прошу суд встановити факт належності житлового будинку померлому (ПІБ) та визнанти за мною (ПІБ) право власності на спадкове майно –  будинок, що розташований за адресою: поштовий індекс,  ____________ обл.., _________________ р-н, с.____________, буд.№____. 2. Зобовязати КУП ________ РБТІ зареєструвати за мною (ПІБ) право власності на будинок, що розташований за адресою: поштовий індекс,  ____________ обл.., _________________ р-н, с.____________, буд.№____.», або  «1. Визнати мене (ПІБ) такою, що прийняла спадщину після смерті (ПІБ) у вигляді будівельних матеріалів (назва) розташованих на земельній ділянці за адресою: поштовий індекс,  ____________ обл.., _________________ р-н, с.____________. 2. Перевести права забудовника з померлого (ПІБ) на мене (ПІБ)».

Кожна справа, докази, підстави спадкування оцінюються в кожній окремій ситуації індивідуально, якщо з одним формулюванням позову можна отримати успіх в одній справі, то в іншій, схожій, можна програти. Саме тому в даній категорії справ слід бути особливо уважними і краще за все звернутись по допомогу до фахівця, що зможе обґрунтовано, з посиланням на відповідні законодавчі норми підготувати позовну заяву.

[/smsbill_pass]

2 коментаря для “Як оформити право власності на спадщину без правовстановлюючих документів”

    1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

      Дякую за інформацію, Алекс! Це дійсно моя стаття, яка взята з мого сайту, але без мого відома та згоди. В кінці статті міститься посилання на мій сайт, як першоджерело. Це дозволено законом. І я рада, що такий авторитний сайт використовує саме мій матеріал. Однак сумно, що про це я дізнаюсь в такий спосіб. Справді, доступ до певних статей на сайті є платним, але це також не злочин. І, навіть, не спосіб заробітку. Технічна підтримка сайту, оплату домену та хостингу також є платною, тому я змушена йти на такі кроки, щоб забезпечити підтримку сайту та публікацію тих матеріалів, які є необхідними як для юристів, так і для громадян, які потребують правової допомоги. Погодьтесь, що вартість доступу до статті чи зразку заяви є в рази нижчою за консультацію чи ту ж саму заяву в адвоката.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *