З 17 серпня діють нові правила проведення перевірок

Набув чинності Закон про обмеження втручання держави в підприємницьку діяльність.
17 серпня набрав чинності Закон № 1600-VII щодо обмеження втручання у діяльність суб’єктів господарювання, прийнятий Верховною Радою 22 липня.

Набув чинності Закон про обмеження втручання держави в підприємницьку діяльність.
17 серпня набрав чинності Закон № 1600-VII щодо обмеження втручання у діяльність суб’єктів господарювання, прийнятий Верховною Радою 22 липня.

Згідно зі змінами:

1) різним контролюючим органам заборонено проводити планові перевірки одного суб’єкта господарювання протягом календарного року;

2) забороняється проводити перевірки суб’єктів господарювання за анонімними та іншим необгрунтованим заявам, а також за зверненнями юросіб, які часто використовуються для тиску на бізнес, усунення конкурентів;

3) забороняється вилучення у суб’єктів господарювання оригіналів їх фінансово-господарських, бухгалтерських та інших документів, а також комп’ютерів, їх частин.

Відповідно до Закону фізособи, які подали безпідставне звернення про порушення суб’єктом господарювання вимог законодавства, несуть відповідальність.

Крім цього, значно зменшується перелік відносин, на які не поширюється дія Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», а саме: валютний контроль; митний контроль на кордоні; державний експортний контроль; контроль за дотриманням бюджетного законодавства; банківський нагляд; контроль за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції; нагляд за додержанням вимог ядерної безпеки; нагляд в галузі цивільної авіації; при проведенні оперативно-розшукової діяльності, дізнання, прокурорського нагляду, досудового слідства і правосуддя.

План здійснення заходів державного нагляду на відповідний плановий період оприлюднюється на офіційному веб-сайті органу державного нагляду (контролю) не пізніше ніж за 10 днів до початку відповідного планового періоду.

Також, з ініціативи Держпідприємництва, введена відповідальність чиновників за порушення порядку здійснення перевірок. Шкода, заподіяна фіз- або юрособі незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю посадової або службової особи органу державного нагляду (контролю), відшкодовується за рахунок коштів відповідних бюджетів, передбачених для фінансування цього органу, незалежно від вини такої посадової чи службової особи. В свою чергу, посадова чи службова особа несе перед державою відповідальність у порядку регресу в розмірі виплаченого з відповідного бюджету відшкодування у зв’язку з його незаконними рішеннями, діями чи бездіяльністю.

Кодекс про адміністративні правопорушення доповнено двома статтями.
Так, ст. 166-21 встановлює відповідальність за порушення порядку здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності – стягнення з посадових осіб контроліруещего органу штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За повторне протягом року правопорушення загрожує штраф від 100 до 150 НМДГ. Посадові особи контролюючих органів несуть відповідальність, зокрема, за:

– Порушення термінів перевірки;

– Проведення заходів державного нагляду (контролю) за відсутності підстав, встановлених законом;

– Проведення планової перевірки без своєчасного письмового повідомлення або з порушенням строків повідомлення, якщо необхідність і термін зазначеного повідомлення встановлені законом;

– Проведення позапланових перевірок без узгодження відповідного центрального органу виконавчої влади, якщо отримання такого погодження є обов’язковим;

– Порушення встановленого Законом «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» порядку відбору зразків продукції;

– Вимоги про надання документів, інформації, зразків продукції, що не стосуються заходу державного нагляду (контролю);

– Ненадання або надання з порушенням строку акта перевірки.

В свою чергу, ст. 188-45 передбачає відповідальність за невиконання законних вимог посадових осіб контролюючого органу. Так, залишення посадовою особою без розгляду подання посадових осіб щодо усунення порушень, а також несвоєчасне надання відповіді на таке подання, неподання необхідної інформації про проведені заходи державного нагляду або надання недостовірної інформації, довідок, документів, матеріалів, відомостей про такі заходи, створення перешкод у здійснення посадовими особами покладених на них повноважень, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 50 до 100 НМДГ. Ті самі дії, вчинені повторно протягом року після накладення адмінстягнення, – тягнуть за собою накладення штрафу на посадових осіб від 100 до 150 НМДГ.

Джерело:http://news.dtkt.ua/ua/law/inspections/30289

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *