ЗАЯВА про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем

Зразок заяви про встановлення факту постійного проживання із спадкоємцем

До ____________ міськрайонного суду

Адреса:_________________________

Заявник: ПІБ

Адреса: _______________________

Тел.____________________

Заінтересована сторона: ______________ районна державна нотаріальна контора

Адреса: ___________________________

Тел._________________________

 

ЗАЯВА
про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем

 

_____________р. померла моя бабуся ПІБ.  Після її смерті відкрилась спадщина – земельна ділянка в с._____________, ____________ району. На час відкриття спадщини я постійно проживала зі спадкодавцем, прийняла спадщину та фактично використовувала її (земельну ділянку) відповідно до цільового призначення. Однак у визначений законом термін я не звернулась до державної нотаріальної контори для видачі мені свідоцтва про право на спадщину. Коли я звернулась до ___________________ районної державної нотаріальної контори, то мені роз’яснили,  що відповідно до п. 211 «Iнструкції про порядок вчинення нотаріальних дій нотаріусами України», затвердженої наказом Міністра Юстиції України №20/5 від 03 березня 2004 року доказом постійного проживання разом зі спадкодавцем можуть бути: довідка житлово-експлуатаційної організації, правління житлово-будівельного кооперативу, відповідного органу місцевого самоврядування про те, що спадкоємець безпосередньо перед смертю спадкодавця проживав разом зі спадкодавцем; копія рішення суду, що набрало законної сили, про встановлення факту своєчасного прийняття спадщини; реєстраційний запис у паспорті спадкоємця або в будинковій книзі, який свідчить про те, що спадкоємець постійно проживав разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, та інші документи, що підтверджують факт постійного проживання разом зі спадкодавцем. Так як такі документи в мене відсутні , я змушена звернутись до суду з заявою про встановлення факту постійного проживання зі спадкодавцем з метою оформлення та видачі мені свідоцтва про право на спадщину.

Підтвердити факт мого постійного проживання з спадкодавцем – ПІБ можуть свідки – сусіди: ПІБ, що проживає за адресою: ______________________ та ПІБ, що проживає за адресою: ______________________ .

Відповідно до п. 1 ст.1221 ЦК України місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця.

Відповідно до п.3, 5 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, він не заявив про відмову від неї. Незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.

Відповідно до п.1 ст. 1297 ЦК України спадкоємець, який прийняв спадщину, у складі якої є нерухоме майно, зобов’язаний звернутися до нотаріуса за видачею йому свідоцтва про право на спадщину на нерухоме майно.

Частиною 2 ст. 256 ЦПК України визначено, що у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Враховуючи вище викладене, керуючись п. 1 ст.1221, п.3, 5 ст.1268, п.1 ст. 1297 ЦК України, ст. 12, ч. 2 ст. 256 ЦПК,

ПРОШУ СУД:

1.     Допитати свідків ПІБ, що проживає за адресою: ______________________ та ПІБ, що проживає за адресою: ______________________

2.     Встановити факт постійного проживання, не менше 5-ти років,  ПІБ (заявника) зі спадкодавцем ПІБ.

До заяви додається:

1.                     Квитанція про сплату державного мита.

2.                     Квитанція про оплату витрат на ІТЗ.

3.                     Копія свідоцтва про смерть.

4.                     Копія довідки про останнє місце проживання ПІБ.

5.                     Копія заяви з доданими до неї документами для заінтересованої сторони.

_______________ 2011 р.                                     _____________/ПІБ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *