Послуги адвоката та юридичні консультації

Зразок позовної заяви

____________ районному суду __________ області

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Позивачі: ПІБ

______ року народження

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

ПІБ

______ року народження

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Відповідачі: ПІБ

______ року народження

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

ПІБ

______ року народження

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про виселення з приватного житлового будинку

Я, ПІБ та мій чоловік ПІБ, володіємо правом приватної власності на житловий будинок, що розташований за адресою:____________________. Разом з нами в цьому будинку проживають наша дочка – ПІБ та її чоловік – ПІБ.

Проживання разом з ними в одному будинку стало зовсім нестерпним. Відповідачі зловживають алкогольними напоями, часто влаштовують сварки та навіть бійки, принижують нас перед сусідами та родичами. Нам з чоловіком неодноразово доводилось викликати міліцію аби захиститись від їх нападів.

В утриманні будинку, його ремонті, оплаті послуг за електроенергію та газ, відповідачі участі не приймають, чим завдають нам значних матеріальних збитків.

Відповідно до ст.157 ЖК України —  членів сім’ї власника жилого  будинку  може  бути виселено у випадках, передбачених частиною першою статті 116 цього Кодексу.  Виселення провадиться у  судовому  порядку  без  надання іншого жилого приміщення.

Відповідно до ч.1 ст.116 ЖК України якщо наймач,  члени його сім’ї або інші особи, які проживають разом з ним,  систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують  його  не  за   призначенням,   або   систематичним порушенням правил соціалістичного співжиття роблять неможливим для інших проживання з ними в одній квартирі чи в одному  будинку,  а заходи     запобігання    і    громадського    впливу    виявились

безрезультатними,  виселення винних на вимогу наймодавця або інших

заінтересованих   осіб  провадиться  без  надання  іншого   жилого

приміщення.

Керуючись ст.. 157, ч.1. ст..116 ЖК України, ст..1, 3, 4, п.1 ст.15, 32 ЦПК України,

ПРОСИМО СУД

1.                    Виселити відповідачів ПІБ та ПІБ з належного нам приватного житлового будинку, що знаходиться за адресою: _____________.

2.                    Зобов’язати ВГІРФО ___________ РВ УМВС України в ______________ області зняти відповідачів ПІБ та ПІБ з реєстрації з  належного нам приватного житлового будинку, що знаходиться за адресою: ___________________.

До позовної заяви додається:

1.     Документ, що посвідчує право приватної власності на житловий будинок, що знаходиться за адресою: __________________.

2.     Копії позовної заяви з доданими до неї документами.

3.     Клопотання про витребування доказів.

4.     Квитанції.

_________ р.                                                                                          (підпис)/ПІБ

(підпис)/ПІБ

Поділитись:

Опубликовать в Google Buzz
Опубликовать в Google Plus
Опубликовать в LiveJournal
Опубликовать в Мой Мир
Опубликовать в Одноклассники
If you enjoyed this post, make sure you subscribe to my RSS feed!

Комментарии

Есть 73 коммент. к “ПОЗОВНА ЗАЯВА про виселення з приватного житлового будинку”

 1. Наталья

  Спасибо! НВ.

  Ответить

 2. Здравствуйте.
  У меня такой вопрос.
  Матери с дочерью 13 лет выделили комнату в общежитии. Они там прописаны. С отцом дочери напряженные отношения. С недавнего времени произошел очередной конфликт между матерью и отцом ребенка, отец занял жилплощадь матери, никому дверь не открывает. Матери и дочери негде жить. Заставил множеством ненужных вещей комнату, внутрь попасть можно бочком, антисанитарные условия…Психически неуравновешенный: все время обвиняет во всем мать и дочь, рассказывает много, заставляет читать и за ним записывать самое главное по поводу оккультных сил, живой этике, Е. Рерих, Блаватской, писем Махатм и т.д. На людях очень мирно ведет себя, без людей — угрожает, бьет, но так, чтоб не было видно синяков и отказывается наотрез куда-либо уходить. Уходить есть куда — квартира. Подскажите, куда лучше обращаться. В соц. службы по делам несовершеннолетних, в опекунские советы, милицию, куда???

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   У Вашому випадку буде оречним звернутись до міліції, так як він Вам погрожує та б’є. Якщо є можливість, то Вам краще записати його погрози на диктофон. Звісно ж, це не буде доказом його неправомірних дій, проте в міліції Ваші слова не будуть вважати безпідставними.

   Ответить

 3. …это продолжается очень долго. Мать не может сама что-то сделать, очень его боится.

  Ответить

 4. Ірина

  в мене така ситуація, коли прописаний колишній чоловік в будинку, який належить мені. Добровільно виписуватись не бажає, ПРОТИПРАВНИХ ДІЙ НЕ ВЧИНЯЄ. Чи можливо висилити його без надання іншого житла, чим це передбачено.

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Житловий кодекс України для таких ситуацій наразі застарілий. Необхідно звертатись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та посилатися на ЗУ «Про власність». Самостійно вам такий позов скласти буде важко, тож раджу звернутись з наявними у вас документами до кваліфікованого юриста. За бажанням ви можете звернутись на мою електронну адресу та я підготую для вас позовну заяву.

   Ответить

   • Іван Іванович

    Маріанна Володимирівна, можливо я відкрию для Вас таємницю, але ЗУ «Про власність», втратив чинність на підставі Закону N 997-V ( 997-16 ) від 27.04.2007, ВВР, 2007, N 33, ст.440. Посилання може бути хіба що на ч.2 ст.405 ЦКУ.

    Ответить

    • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

     Саме так, ЗУ «Про власність» втратив чинність на підставі Закону N 997-V «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Цивільного кодексу України » від 27.04.2007. Саме тому на нього немає посилання в тексті зразку позовної заяви. В коментарях відбулась технічна помилка. Дякую, що звернули на це мою увагу!

     Ответить

 5. Александр Свешников

  Доброго дня!
  Радий, що існує Ваш сайт! Одночасно передбачаю ознайомитися із позовними заява , про визнання прав покупця на житлове приміщення (квартиру)та переведення його праве на це майно з причин непроживання.
  Тобто, в даному випадку маю на увазі батько придбав за свої кошти 1/2 частку квартири в інтересах малолітньої дитини, яка проживає в іншому місці більше трьох років. При цьому органи опіки не реагують на порушення прав дитини, батька на спіокування з нею. Мати проводить самостійно проводить психокорекцію дитині. Мати дитини не є стороною договру-купівлі продажу квартири. Після розлучення намагалася незаконними заочними рішення заволодіти даним житлом. Все скасовано та визнано, що квартира придбана за рахунок батька.Нанесла значний матріальний збиток.
  Дякую за співпрацю.

  Ответить

 6. олена

  Доброго дня! Прошу допомоги у такому питанні: мій майбутній чоловік разом зі своєю матір’ю є власниками будинку, у якому живуть. У цьому ж будинку проживає його старший син після розлучення.Приписані ж до цього будинку обоє дітей та колишня дружина. Яким чином може виписати мій наречений свою колишню дружину, якщо та не погоджується, але більше року там і не проживає?

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Можна зняти з реєстрації в судовому порядку, як особу, що тривалий час не проживає будинку і втратила правові підстави для проживання в ньому. Для цього власнику будинку слід звернутись до суду з позовною заявою про зняття з реєстрації особи в житловому приміщенні. Відповідачем в таких справах є особа, яку знімають з реєстрації, а третьою особою слід зазначати районний відділ реєстрації. На ваше прохання я можу допомогти в написанні позовної заяви.

   Ответить

 7. Віра

  Доброго дня!
  В мене така ситуація: проживаю разом з дитиною, братом та батьками в неприватизованому будинку. За комунальні послуги сплачую сама. Брат систематично зловживає алкоголем. Приводить таких само друзів. На приватизацію не погоджується. Чи можу я самостійно приватизувати частину житла? Або ж яким чином можна виселити його?

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Виселити мешканця може тільки власник будинку. Поки що ви виселити його не зможете. Будинок може приватизувати тільки та особа, яка володіє всіма правами для оформлення права власності. Якщо мова йде про будинок, то це буде особа, яка отримала під будівництво земельну ділянку, будувала будинок, отримала відповідні дозволи і т.д. Кожна ситуація має свої особливості. Однозначної відповіді я надати не можу, не знаючи всієї суті вашої справи.
   Якщо ваші права, як співмешканця безпосередньо порушуються, то раджу щоразу викликати міліцію, яка зафіксує факт адмін.правопорушення. Так у вас зявляться шанси на виселення брата з будинку.

   Ответить

 8. Лілія

  Доброго дня! Порадьте,будь ласка, як виписати людей з мого приватного будинку. Мій покійний батько проживав останні роки свого життя з жінкою. Шлюб не реєстрували. Батько прописав спочатку цю жінку, а потім на її прохання прописав її дорослих дітей (їм близько 40 років) на умовах отримання щомісячно з них грошей за прописку. Ні ця жінка, ні її діти не мають свого житла. Діти ніколи не проживали в будинку мого бітька, а були лише зареєстровані. Півроку тому батько помер. Я би хотіла виписати всіх зареєстрованих людей в будинку, який належить мені згідно свідоцтва про право власності на спадщину за законом. Дякую за пораду.

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Ви можете подати в суд позовну заяву про визнання осіб такими, що втратили право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку, так як, по-суті, вони в будинку ніколи не проживали. Однак, ви самостійно стверджуєте, що в кінці життя батько проживав в належному йому будинку, який ви успадкували, з своєю жінкою. Навіть якщо шлюб було не зареєстровано, вони жили в так званому цивільному шлюбі. Подавши позов до суду, не виключено, що вам доведеться ще поборотись за захист свого права власності.

   Ответить

 9. Сергій

  Доброго дня! Прошу Вашої допомоги та поради. Я пять років тому одружився, думав що нарешті знайшов те щастя та підтримку яку шукав, але як потім з’ясувалося вона такого не шукала. Після одруження почали проживати у квартирі яка належить моїй матері за договром дарування. Одразу ж обоє й прописалися у даній квартирі.Сімейні стосунки погіршились, два роки тому шлюб розірвано за рішенням суду. Спільних дітей не має. Після розірвання шлюбу я почав проживати біля матері (яка проживає окремо) та допомагати їй оскільки вона дуже хворіє. Два роки колишня дружина проживає у квартирі після розірвання шлюбу. На прохання звільнити квартиру спочатку казала що вже ось звільнить шукає житло а на разі так і проживає.Сусіди зателефонували й кажуть попросіть колишню невістку хай звільнить житло, бо ми люди похилого віку, до неї ходять молоді чоловіки, хоч спокій і не порушують , але кожен раз нові та нові, вештаються у підїзді. На мої прохання звільнити квартиру заявила, що категорично ні!!!. Скажіть будь ласка з яким позовом мені необхідно звернутись до суду, як виселити її з квартири. ДЯКУЮ!

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Ви не зможете випасити її з квартири, яка вам особисто не належить. З позовною заявою до суду повинна звернутись ваша мати, так як вона є власницею квартири згідно договору дарування. Власникам має право вимагати усунення перешкод у користуванні приміщенням. В позові слід вказати, що ваша мати прописала для проживання у квартирі жінку, як невістку. Після розлучення з вами вона перестала бути членом вашої сімї та порушує ваші особисті права та інтереси. В позові слід попросити суд винести рішення за яким виселити вашу колишню дружину з квартири та зобовязати ВГІРФО зняти з реєстраційного обліку вашу колишню дружину.

   Ответить

 10. Сергій

  Чундак Маріанна Володимирівна!Чи немогли б Ви надыслати копыю такоъ заяви. Буду дуже вдячним

  Ответить

  • Сергій

   Я перепрошую, ще одне пані адвокат, чи не вважаєте Ви, що спочатку необхідно було б здійснити письмове повідомлення до моєї колишньої дружини з проханням звільнити житлову площу, то такий варіан ще додатково міг би слугувати доказом у суді (крім звичайно свідків, які теж засвідчать даний факт) про свідоме ухилення її від виселення.

   Ответить

 11. Галина

  Шановна Маріанна Володимирівна!
  Прошу дати консультацію стосовно наступної ситуації.
  Ми з чоловіком придбали квартиру, яка належала попередньому власнику за договором дарування. На момент укладення договору у квартирі були зареєстровані його колишня дружина і повнолітній син. Власник у договорі зазначив, що ці особи будуть зняті з реєстрації у зазначений термін, однак цього не сталося. Попередньо давши згоду на добровільне виселення, згодом мешканці відмовилися це робити, мотивуючи позовом в суд на майнові права і отримання своєї частки з продажу квартири. Фактично ми з неповонолітньою дитиною маємо жити з чужими людьми??!! Роз»ясніть, будь-ласка, чи можуть мешканці претендувати на право власності а також як правовими методами можна оперативно вирішити ситуацію. Дякую.

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Так як попередній власник володів квартирою на підставі договору дарування, це означає, що вона була його особистою приватною власністю. Тобто квартира не була спільною сумісною власністю подружжя і його дружина не має право ні на що претендувати. Ви придбали квартиру на підставі договору купівлі-продажу та є законною власницею майна. Ви маєте право вимагати усунення перешкод у користуванні майном у судовому порядку. На квартирі раджу змінити замок і будь які незаконні спроби потрапити до житла матимуть ознаки кримінально караного діяння.
   Для представництва ваших інтересів в судовому порядку раджу найняти кваліфікованого адвоката, що допоможе вам вирішити дану проблему.
   Зразок позовної заяви про виселення та зняття з реєстрації членів сімї колишнього власника житла є на даному сайті.
   Однак, кожна справа індивідуальна і, можливо, у вашій ситуації може знадобитись інший підхід.

   Ответить

 12. Вадим

  Доброго дня. У готелі, де я працюю, існує складна ситуація. Міська рада поселила жителів обваленого будинку в готель і оплачувала їх проживання і харчування. Готель у зв’язку з надзвичайною ситуацією надав знижки. Протягом 4-х місяців вказані жильці або переселились в орендовані квартири, або живуть у наданому Міською радою житловому приміщені. В готелі залишилась одна сім’я, яка складається з 3-х осіб: жінка — інвалід Великої вітчизняної війни, її дочка — особа,яка стоїть на обліку в психіатричній лікарні та її син — 17 років, який також має психічні відхилення. Вони відмовляються звільнити готельний номер. Міська рада пропонує їм альтернативу: або переселитись в обласний центр соціальної реабілітації, або рада буде виплачувати 3000 грн. фінансової допомоги для самостійного забезпечення належних умов проживання. Також міська рада неодноразово письмово повідомляла даних осіб, що їх перебування в готелі з певного числа не оплачується. Адміністрація готелю постійно стикається з порушеннями внутрішнього розпорядку з боку даних постояльців.
  Просимо поради, яким чином нам виселити даних осіб з готелю?

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   У вашого готелю нема юриста чи адвоката? Без їхньої допомоги вам не обійтись. Про оплату проживання з бюджету повинно було бути зазначено в договорі. Також у договорі повинні чітко обумовлюватись строки проживання осіб та порядок їх виселення. Ви ж не квартиру здаєте в оренду, а кімнату в готелі. Діяльність готелю повязана з наданням послуг за плату. Якщо ж мешканці не платять вони немають права проживати в кімнатах без вашої згоди. Зверніться по домопогу до міської ради, правоохоронних органів та соціальних служб. Але, передусім, вам потрібна допомога кваліфікованого адвоката, який звернеться до компетентних органів для оперативного вирішення вашого питання. Зволікати в даному випадку не варто.
   З морально-етичної точки зору, звісно, складно викинути на вулицю таких осіб. Але це не проблема готелю — це проблема місцевої влади, яку вона навязала вам. Міська рада зі свого боку знімає з себе відповідальність за подальше проживання мешканців у готелі, так як повідомляла їх про те, що послуги їхнього проживання не оплачуються. Отримати відшкодування збитків від мешканців готелю вам також буде вкрай важко.
   Згідно п.4.13 Правил користування готелями й аналогічними засобами розміщення та надання готельних послуг споживач зобов’язаний дотримуватись цих Правил, внутрішніх правил проживання у готелі та правил пожежної безпеки. Якщо споживач неодноразово порушує внутрішні правила проживання у готелі, що призводить до матеріальних збитків, а також створює незручності для інших споживачів, готель має право відмовити у поселенні або розірвати договір (здійснити виселення).
   Отже, дійте.

   Ответить

 13. Євгенія

  Шановна Маріанна Володимирівна! У мене складна ситуація з квартирою. Мій батько подарував мені квартиру у 2007 році, я зареєструвала її в БТІ на себе, але не прописалась. Через три роки батько почав жити з новою дружиною. Документи на квартиру забрав, мене туди не пускає, хоче забрати квартиру. Я зараз розлучена, маю двох неповнолітніх дітей, не маю де з ними жити, прописатись в квартирі не можу — він мені не дає документів, погрожує. Хотілось би виписати та висилити його з квартири. Допоможість будь-ласка скласти позовну заяву, якщо можна скиньте будь-ласка на скриньку.

  Ответить

 14. Юлія

  Доброго дня!Хотіла б отримати консультацію по такому питанню:мама мого хлопця є власницею 2 кімнат в гуртожитку, однак в 1 з них майже 11 років незаконно проживає інша особа (її було надано ордер на іншу кімнату),причому тією кімнатою вона теж користується,а нашу звільняти категорично відмовляється.За комунальні послуги протягом всіх цих років за неї платила мама мого хлопця.Скажіть будь-ласка чи можливо її виселити без судового позову?Чи можна вимагати відшкодування компослуг за всі ці роки?

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Позовна давність становить три роки і без рішення суду вам не обійтись. Без судового позову людину законними і не кримінальними методами ви
   не виселите. Подавайте позов до суду. А ще краще найміть кваліфікованого адвоката, який швидко допоможе зорієнтуватись в ситуації та вирішить справу в судовому порядку. Якщо в цієї особи справді ордер на інше приміщення, то виселити її буде легко. Можливо, адвокат допоможе вирішити справу ще на початковій ситуації в гуртожитку. Все залежить від конкретних обставин. Не знаючи всіх аспектів я не можу стверджувати категорично.

   Ответить

   • Юлія

    В неї не лише ордер,вона вже приватизувала ту свою кімнату і прописана там з дітьми своїми…А прийти з міліціонером,скласти опис майна і змінити замок не може бути як варіант?Скільки може тривати подібна судова тяганина?

    Ответить

    • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

     Ось бачите, Юля, як одне речення може кардинально змінити ситуацію. Власник має право вимагати будь-яких порушень права власності. Право власності є не порушним та охороняється Конституцією та законами України. Хай вона звертається до міліції з заявою про те, що на належній їй на праві приватної власності квартирі без її згоди, самовільно вселилась інша особа, що містить ознаки злочину, передбаченого ст.162 КК України.
     Згідно ст.162 КК України незаконне проникнення до житла чи до іншого володіння особи, незаконне проведення в них огляду чи обшуку, а так само незаконне виселення чи інші дії, що порушують недоторканність житла громадян, — караються штрафом від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.
     Під «іншими діями», про які йдеться в даній статті можна розуміти самовільне вселення до чужого житла або тимчасове використання житла без згоди його власника.
     Тобто, процес виселення можна не тільки пришвидшити, а й притягнути до кримінальної відповідальності винну особу.

     Ответить

     • Юлія

      Велике Вам дякую!Саме це я і хотіла почути.Вона і сама розуміє,що їй нічого не світить,але принципово не хоче виселятись,бо вона,бачите, поставила м/п вікно в нашій кімнаті,а те що ми за неї за 11 років заплатили більше 10000 компослуг- то нічого…:-(

     • Юлія

      Написали по вказаній Вами статті заяву в міліцію,спочатку обіцяли завести кримінальну справу,а потім все припинилось(скоріше за все вона знайшла свої звязки в міліції).Заява була зареєстрована,але відповіді майже місяць немає.Скажіть,будь-ласка, можна якось повпливати на правоохоронні органи чи краще подовати таки позов до суду про виселення?

     • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

      Юлія, ви впевнені, що ваша заява зареєстрована? Згідно ст.60 нового КПК України заявник має право отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття та реєстрацію. Ви також маєте право інформацію про закінчення досудового розслідування.
      Згідно ст.214 нового КПК України слідчий, не пізніше 24 годин після подання заяви зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.
      Я раджу вам звернутись до них з офіційною заявою про надання інформації про хід розгляду вашої заяви. Тоді, маючи офіційне підтвердження бездіяльності, ви зможете оскаржити цю бездіяльність в порядку статей 303-308 КПК України. Було б дуже добре, якби в міліцію ви змогли б прийти з адвокатом. Це однозначно збільшило б ваші шанси на успіх.
      Звісно ви маєте право звернутись і до суду з позовною заявою, але судова тяганина може продовжуватись роками.

 15. Світлана

  Мати мого чоловіка, жила в малосімейці. Стояли на черзі. Житло було на двох приватизоване. в 14 років мати вигнала сина з помешкання він звертався в міліцію , але вона не дала можливості жити синові. Він жив в церкві. Пішов армію в 18р, з армії зняв житло найшов роботу. Весь цей час мати не пускала жити його в спільне житло.
  Три роки тому вона отримала з сином розширення квартиру від держави , виписалась відмовилась від старої приватизації і знов нове житло приватизувала на себе. Але з малосімейки висилятись добровільно відмовляється.Як без суду її висилити.

  Ответить

 16. Світлана

  Син її має приватизацію на малосімейку і прописку.
  Чи можна висилити її без суду законно?
  Мати прицьому має прописку, приватизацію в іншому новому єлітному будинку.

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Шановна Світлана, для отримання консультації слід скористатись формою в розділі «Консультація ON-LINE» та оплатити консультацію в розділі «Оплата», адже це не коментар до статті.

   Ответить

 17. Алена

  Доброго дня! Хотіла попросити вас допомоги у вирішенні такого питання: чоловік з дружиною, перебуваючи у законному шлюбі придбали будинок, в якому прожили 15 років, договір куплі-продажу оформлений на чоловіка. Є двоє неповнолітніх дітей. Зараз вони розлучаються, бо чоловік дуже побив дружину, як розділити будинок? Спільно нажите господарство він продав і гроші забрав собі.

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Для отримання консультацій звертайтесь безпосередньо на електронну пошта адвоката, або ж скористайтесь спеціальною формою на сторінці консультація on-line.

   Ответить

 18. Алена

  Підскажіть ще, будь ласка, як правельно написати позов про розлучення. Завчасно вдячна!

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Для отримання консультацій слід звертатись безпосередньо на електронну пошта адвоката, або ж скористатись спеціальною формою на сторінці консультація on-line.

   Ответить

 19. Людмила

  Добрый день!Прошу Вас о помощи!У меня есть родной брат,который проживает в доме наших родителей со своей женой и тремя маленькими детьми 5,2 и 1 год малышам.Жена брата в последнее время была на лечении в психиатрической больнице ,потому как вела себя очень странно — била детей ,моих пожилых родителей,игнорировала полностью мужа ссылаясь на голоса в своей голове «которые приказывают,что делать».Дом родителей принадлежит им на праве собственности ,но брат ,его жена и трое маленьких детей прописаны в доме родителей и эта женщина проживает там уже 5 лет.После возвращения с психиатрической больницы мы её все боимся: она закатывает необоснованные истерики,бьёт сново малых,брат на гране суицида……….Родителей вынуждена была забрать к себе.После больницы жена брата стала угрожать тем ,что заберёт родительский дом и пустит наших родителей,брата с детьми по миру!!!!Как нам быть подскажите пожалуйста ,как уберечь их всех от этого монстра,можно ли её как-то выселить с дома родителей,как нам себя с ней вести?

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Если она настолько неадекватна, то может быть она все еще больна и нужно ее отправить на лечение в психбольницу. Кроме того, можно ставить вопрос перед судом о признани ее недееспособной. В таком случае над ней будет установлена опека и предоставлено неробходимое лечение.

   Ответить

 20. Ксения

  Здравствуйте, Я жила со своим мужем в гражданском браке в доме моей матери, где прописана мама я и мой сын. Так получилось что прописали и мужа. У же 4 года как мы разошлись, а выписаться он не хочет, а живет у своих родителей в другой области.можно ли выписать его.

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Виписати можна, однак слід правильно підготувати позовну заяву. Крім того, якщо право власності на будинок зареєстровано, то позов повинен подавати саме власник будинку.

   Ответить

 21. Светлана

  Здравствуйте.
  Умоляю Вас помогите.
  Моя мама 20 лет назад приняла сожителя. Она с ним не расписывалась, не приписывала его. Первый год он вел себя нормально, работал водителем. Дедушка сделал на маму дарственную дома, в котором она сейчас и проживает. Потом этот сожитель начал показывать себя не с лучшей стороны, продолжая работать водителем в будние дни, с пятницы он уходил в запой и так до самой пенсии. Мама решила его не прописывать за его неадекватное поведение. Он начал устраивать скандалы, дебоширить по-пьяне. После выхода на пенсию ситуация еще стала хуже, в запои он уходит на недели. Есть соседи, которым он за сто грамм работает, они его жалеют и накручивают против мамы, после чего он устраивает, можно сказать разгон на всю улицу. Участковый сказал ему, что он имеет право на часть дома и он теперь вообще выгоняет меня, дочь, а я там прописана, и мою семью. Подскажите, бога ради. Мне страшно, что все это может закончится очень плохо. Помогите, умоляю.

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   А де зараз ваша мама і чому вона його не виселяє? Якщо договір дарування оформлений на вашу маму, то він ніякого права претендувати на частину будинку чи навіть проживати не має. Вам необхідно отримати від міліції відомості про те, скільки разів ви звертались з скаргами на співмешканця та звертатись до суду з позовом про виселення співмешканця, який порушує ваші права. Крім того, такий позов повинен подавати власник будинку — ваша мама, так як саме власнику належить право володіння, користування та розпорядження майном.

   Ответить

 22. Юлія

  добрий вечір. прошу вашої допомоги. Моя сестра проживає разом з чоловіком та малолітньою донькою у квартирі його матері він там зареєстрований, мати і його сестра не бажають щоб вони там жили і спеціально провокують їх пишуть скарги що моя сестра їх Б»є, приходив участковий але явним чином вів себе як на боці свекрухи нічого толком не хотів записувати,вів себе хамувато, а сьогодні мати чоловіка спровокувавши сварку побила мою сестру, сестра визвала міліцію прийшов участковий і знову став на бік свекрухи навіть не розпитав нічого. Сестра пішла зняла побої а свекруха також побігла знімати «побої» яких не було після чого підійшов участковий і сказав щоб з»їхали похарошому. Як їм відстояти право на проживання? в них маленька дитина подітись поки що ніде, а чоловік сестри там приписаний на законних підставах

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Доброго дня, Юліє! Без допомоги адвоката, який на місці з’ясує ситуацію прийдеться нелегко. З ваших слів зрозуміло, що участковий ставиться упереджено до сестри та її сім’ї та замість правопорядку захищає інтереси свекрухи. Ваша сестра повинна була написати заяву про злочин і про це їй повинні дати повідомлення про внесення заяви до єдиного реєстру досудових розслідувань. Далі цим питанням вже займається слідчий слідчого відділку місцевого УМВС. Якщо свекруха подавала таку заяву щодо побоїх яких не існує, то це є завідомо неправдиве повідомлення про злочин. Помиритись можна і так буде краще, але тільки на тих умовах, що сестра з малолітньою дитиною буде вписана у квартиру і вони зможуть там жити без тиску. Найкраще, я б порадила вашій сестрі знайти хорошого адвоката. Саме хорошого, а не просто дорогого, як деякі вважають. В даній справі потрібен юридичний підхід, щоб потім ваша сестра з дитиною не опинились за зачиненими дверима.

   Ответить

 23. Олександра

  Добрий день. Підскажіть будь ласка. Ми з чоловіком і дитиною мешкаємо у нього з його мамою. Вона мене незлюбила і на протязі 6 років намагалась нас вигнати, постійно чуємо від неї образливі слова, дійшло до того що вона написала в суд заяву о виселені за систематичне порушення правила соціалістичного співжиття, що робить неможливим проживання для інших, що проживають разом з ними в одній квартирі. І що нам робити, чи зможе мій чоловік виграти цю справу? Вона у будь-який спосіб буде брехати що вона потерпіла сторона.

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Доброго дня! Для того, щоб виселити з приміщення необхідні вагомі підстави. Для суду одних тільки слів буде замало. Якщо у вас є така можливість, то вишліть на мою електронну пошту позовну заяву з доданими до неї документами, щоб я могла дати вам більш грунтовні поради.

   Ответить

 24. Татьяна

  доброго дня. прошу вашої допомоги. Я проживаю у гуртожитку. Поряд проживають галасливі сусіди (чоловік та жінка-розведені).у них дві кімнати, приватизовані. Чоловік дуже часто порушує тишу у нічний час, не дотримується гігієни, санітарний стан його кімнати жахливий. Чи можливо якимсь чином виселити даних осіб.Заздалегідь вдячна!

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Доброго дня! Якщо ваш сусід є власником цих кімнат, то його з них виселити не можливо. Так як самого власника приміщення не можна виселяти із цього ж самого приміщення. Однак спробуйте на нього вплинути через міліцію. Якщо він справді порушує тишу в нічний час, то його можуть притягнути до адміністративної відповідальності.

   Ответить

 25. Татьяна

  дякую Вам !!!

  Ответить

 26. Оля

  Доброго дня допоможіть будь ласка.Моєму чоловікові тітка подарувала квартиру,тітка померла,а чоловік тимчасово впустив дядька в цю квартиру дядько подав на нього в суд і озкаржував дарчу суд в позові йому відмовив.Зараз дядько подав в апеляцію.Мене цікавить як його виселити з нашої квартири?Що нам тепер робити??В квартирі він не прописаний.

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Доброго дня! Для виселення дядька слід подати до суду позовну заяву про виселення з квартири. За вашим зверненням я можу підготувати відповідну позовну заяву. Для цього ви можете звернутись на мою електронну пошту чи за номером телефону, вказаним в розділі «Контакти».

   Ответить

 27. Ляна

  Доброго дня!
  Допоможіть будь ласка!
  Мій хлопець проживає з матір’ю у гуртожитку, в одній кімнаті, цей гуртожиток ще не приватизований. Наскільки я знаю хлопець з мамою в одній кімнаті в гуртожитку проживати не може.
  Що ви можите порадити?
  Дякую!

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Доброго дня! Уточніть, будь ласка, ваше запитання. Син з матір’ю не можуть проживати в гуртожитку, на вашу думку, чи їх звідти виселяють?

   Ответить

 28. Оля

  Дякую за відповідь.Нам краще зараз звернутися з позовом про виселення дятька чи дочекатися апеляції,і після того висиляти???

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Олю, ви можете звертатись з таким позовм вже зараз. Договір дарування є дійсним, а отже власник має право вимагати усунення порушень свого права власності. А на апеляцію ви вправі подати заперечення, щоб рішення суду першої інстанції про відмову у задоволенні позову про скасування договору дарування залишилось в силі.

   Ответить

 29. Оля

  Дякую,а такий позов надовго затягується?

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Зазвичай відбуваються 2-3 судових засідання в суді першої інстанції і 1-2 в суді апеляційної інстанції, якщо подана апеляція. Перерви між судовими засіданнями залежать від навантаження конкретного судді, перебування його у відпустці чи на лікарняному і можуть бути тиждень, а можливо і більше.

   Ответить

 30. Оля

  Коли я подаю позов про виселення апеляція відкладається чи йде паралельно з позовом?

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Апеляція не може просто так відкладатися. Якщо ви подасте такий позов, то ваш дядько, який подав апеляцію може у тій справі за вашим позовом подавати клопотання про її зупинення до вирішення справи в апеляції. Чи зупиняти в такому випадку розгляд справи чи ні, вирішуватиме суддя з урахуванням конкретних обставин справи.

   Ответить

 31. Оля

  Дуже дякую за відповідь

  Ответить

 32. юля

  Добрий день. Допоможіть розібратися, будь-ласка. Я з малолітньою дитиною прописана у родичів декілька років, хоча там не мешкала жодного дня, і права власності не маю.Зараз ми посварилися, і вони вимагають, щоб ми виписалися терміново, обгрунтовуючи це тим, що бояться, щоб ми не відсудили або заклали їх будинок. Ми з чоловіком і дитиною знімаємо квартиру у знайомих. Я не проти виписатись, навіть навпаки хочу, але є обставини, через які я найближчим часом цього зробити не можу через те, що прописуватись ми будемо в іншій області, а туди поїхати зможемо через три місяці. Вони на уступки не йдуть, і погрожують виписати через суд. Я не проти виписки через суд. У мене питання:
  чи можуть мене з малолітньою дитиною виписати через суд;
  чи для суду потрібна адреса квартири, яку ми винаймаємо (бо господарі хвилюються, і ми самі не хочемо їм створювати ніяких проблем);
  скільки часу займе судовий процес?

  Ответить

 33. Юля

  Доброго вечора! Допоможіть будь ласка! Ми проживаємо в квартирі яка не є приватизованою. В ній прописані: моя мама з татом, я (21 рік), мій брат (22 роки), а також мама мами ( тобто моя баба), і двоє маминих братів ( вони тут не проживають уже дуже довгий час, а тільки прописані). мій тато постійно п*є, мама з ним уже розвелася, але як його висилити примусово? він нам заважає жити. Постійно викликає швидку і вже навіть лікар не може витримати його алкоголізму і безпідставних викликів. Не можемо більше це терпіти. У нього є в селі хата яка дісталася йому з братом у спадок. Тобто в разі виселення він буде мтаи де жити.

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Доброго дня! Юля ви не вказали звідки взялась ця квартира. Як я зрозуміла, квартира є неприватизованою. Але ж хтось колись і на певних підставах отримав цю квартиру для проживання. І у цієї особи, можливо, є підстави для оформлення права власності. Для надання консультації мені необхідно більше інформації. Ви можете написати мені на адресу електронної пошти вказаної в розділі «Контакти».

   Ответить

 34. Андрій

  Доброго дня. Допоможіть будь ласка в такому питанні.Мій батько успадкував будинок, і ми з ним зразу там прописались та проживали. Моя сестра з своєю дочкою знами не жила, прописана була в бабусі в селі а проживала на орендованих квартирах в місті.Через декілька років почала жити з співмешканцем і народила ще одну дочку. Згодом жалілась на скруту та не спроможність оплати квартири попросилась пожити в батька поки скрутні часи, і батько погодився. Сестру по необізнаності прописав з дітьми щоб могла отримувати соціальні виплати. Але після отримання прописки стало зрозуміло що вона хоче залишитись проживати у батька постійно. Співмешканець сестри створює конфлікти, б’є та погрожуєбатькові, виселятись вони не хочуть прикриваючись пропискою та неповнолітніми дітьми, співмешканець сестри не прописаний. Так уже продовжується декілька років. Я недавно одружився, і батько хоче подарувати будинок мені, і хоче щоб я з дружиною жив зним. Проблема в тому що добровільно сестра виселятись не хоче. Я змушений з дружиною знімати інше житло так я я боюсь за її життя та здоров’я так як співмешканець сестри нам погрожує. Неодноразово звертались до міліції але все обходилось штрафон накладеним на хулігана і він далі займає приміщення. Ремонт в своїй кімнаті сестра робила за мій кошт а батько й далі живе в поганих умовах під постійним тиском та погрозами. Батько являється єдиним власником житла. З недавнього часу старша дочка моєї сестри також стала потерпати від так званого вітчима, постійні нецензурні образи та приниження. Як нам з батьком вчинити щоб виселити небажаних мешканців та як врятувати мою племінницю від поганого поводження знею?
  Наперед дякую.

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Доброго дня! Якщо були побої, то варто подавати заяву про вчинення дій, що містять ознаки злочину. Щодо виселення, то слід подати цивільний позов до суду. Можете прислати мені на електронну пошту відскановані копії документів, що підтверджують право власності, копії паспорту, довідки про осіб, що зареєстровані та проживають у будинку, а також відомості з міліції про виклики та постанови притягнення до адміністративної відповідальності. Я можу підготувати позовні заяви.

   Ответить

 35. Надія

  Доброго вечора! Допоможіть, будь ласка! Я володію правом приватної власності на житловий будинок. (оформила за заповітом від бабусі). У цьому будинку приписана я, мій чоловік та наш 2-х річний син. Після смерті бабусі(23,11,2013) там проживає моя мати,яка постійно принижує мене та мого чоловіка. Проживати з нею в одному будинку нестерпно. Я вже неодноразово викликала міліцію, але все безрезультатно. За газ та світло платити відмовлялась, через що я була вимушена відключити газ та світло. Мати там не зареєстрована. Ми з чоловіком вимушені проживати у його батьків. А 3 березня 2015 до моєї матері прийшов її чоловік (який тільки вийшов з місць позбавлення волі(сидів за вбивство)). Я не хочу щоб вони там проживали. Що мені робити?

  Ответить

  • Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна

   Доброго дня! Ви маєте право подати позов до суду про їх виселення. До цього позову буде доцільно додати відповіді з міліції за результатами ваших звернень.

   Ответить

Написати коментар
XHTML: Ви можете використовувати ці теги: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>