Зразок адвокатського запиту

Адвокат
Коваленко Маріанна Володимирівна
Адреса: 89320, м.Свалява, вул.Головна,буд.30, каб.3
Тел. роб. (03133) 2-00-00;
Тел. моб. 0996327000
свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю №220, видане на підставі рішення атестаційної палати Чернівецької КДКА від «12»  листопада 2010р. №17/5


 Свалявській міській раді Закарпатської області

  ЗАПИТ
(в порядку статей 20, 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»)

                 

     У провадженні Свалявського районного суду Закарпатської області знаходиться справа за позовом

Прокопчук Ніни Григорівни до Свалявської міської ради про визнання незаконним та скасування розпорядження міського голови, поновлення на роботі та стягнення середньомісячного заробітку.
Як доказ по даній справі мені необхідна наступна інформація:
–    копія акту ревізії Свалявської міської ради  №01/2013 від 22.02.2013 р.
–    копія розпорядження №22 від 01.03.2013 р. про звільнення Прокопчук Ніни Григорівни;
–    довідка про доходи Прокопчук Ніни Григорівни за період з вересня 2012 р. по лютий 2013 р.;
Відповідно до ст.20 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» під час здійснення адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги, зокрема звертатися з адвокатськими запитами, у тому числі щодо отримання копій документів, до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових і службових осіб, підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, а також до фізичних осіб (за згодою таких фізичних осіб) та збирати відомості про факти, що можуть бути використані як докази, в установленому законом порядку запитувати, отримувати і вилучати речі, документи, їх копії, ознайомлюватися з ними та опитувати осіб за їх згодою.
Відповідно до ст.24 ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокатський запит – письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об’єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту.
До адвокатського запиту додаються посвідчені адвокатом копії свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги. Вимагати від адвоката подання разом з адвокатським запитом інших документів забороняється.
Орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об’єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов’язані не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.
У разі якщо задоволення адвокатського запиту передбачає виготовлення копій документів обсягом більш як десять сторінок, адвокат зобов’язаний відшкодувати фактичні витрати на копіювання та друк.
Відповідно до вищевикладеного, керуючись ст.ст. 20, 24  Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»,

ПРОШУ:

1.    Надати копію акту ревізії Свалявської міської ради  №01/2013 від 22.02.2013 р.
2.    Надати копію розпорядження №22 від 01.03.2013 р. про звільнення Прокопчук Ніни Григорівни.
3.    Надати копію довідки про доходи Прокопчук Ніни Григорівни за період з вересня 2012 р. по лютий 2013 р..
4.    У разі виготовлення документів обсягом більш як десять сторінок надати рахунок для відшкодування понесених витрат.

Вищезазначену інформацію та документи прошу надіслати мені протягом п’яти робочих днів за адресою: 89320, м.Свалява, вул.Головна,буд.30, каб.3, або передати особисто мені чи моєму помічнику Ковалю В.І.

Водночас роз’яснюю:
1.    Згідно ст.212-3 КУпАП неправомірна відмова в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у випадках, коли така інформація підлягає наданню на запит громадянина чи юридичної особи відповідно до законів України “Про інформацію”, “Про доступ до публічної інформації”, “Про звернення громадян”, “Про доступ до судових рішень” та “Про засади запобігання і протидії корупції”, або на адвокатський запит, запит кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, її палати або члена відповідно до Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від двадцяти п’яти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
2.    Вчинення   в   будь-якій   формі  перешкод  до  здійснення правомірної діяльності захисника чи представника особи по наданню правової  допомоги  або порушення встановлених законом гарантій їх діяльності та професійної таємниці – карається статтею 397 Кримінального Кодексу України.
3.    Згідно ст.16 ЗУ «Про засади запобігання та протидії корупції» особам, зазначеним у пунктах 1-3 частини першої статті 4 цього Закону, забороняється:
1) відмовляти фізичним або юридичним особам в інформації, надання якої цим фізичним або юридичним особам передбачено законом;
2) надавати несвоєчасно, недостовірну чи не в повному обсязі інформацію, яка підлягає наданню відповідно до закону.

Додаток:
1.    Копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.
2.    Копія ордера на ведення справи.

____ ___________ 2013 р.

З повагою, адвокат                                       ________________/М.В.Коваленко

Один коментар для “Зразок адвокатського запиту”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *