Зразок клопотання про помилування

Президенту України

_______________________________
01220, м.Київ, вул. Банкова, буд. 11

 

Засудженого Кузьменко Василя Петровича,

що відбуває покарання в __________ установі виконання покарань ____

Адреса:_________________________

 КЛОПОТАННЯ

про помилування

25 травня 2013 р. Свалявським районним судом Закарпатської області по справі №306/555/13-к було винесено вирок про визнання мене, Кузьменко В.П., винним у вчиненні злочинів, передбачених ст. ст. ____ ч. 1, ____ч. 1  КК України і призначено:

за ст. _____ ч. 1 КК України  –   ___ (_____) років позбавлення  волі;

за ст. _____  ч. 1 КК України –  ___ (_____) роки позбавлення волі.

На підставі ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим, остаточно  призначено  покарання у виді ____ (________) років  позбавлення волі.

Початок строку відбуття покарання обчислюється з ___ _________ 20___ року.

Призначене покарання я поки що відбуваю в ____________ установі виконання покарань ____.

Переконливо прошу Вас помилувати мене повністю звільнивши від подальшого відбування покарання або замінити мені невідбуту частину покарання більш м’яким покаранням з наступних підстав:

  1. Я є людиною похилого віку та до закінчення строку відбуття покарання можу не дожити.
  2. Злочини, за які мене засуджено розкриті за мого сприяння. Я зізнався у злочині та розкрив всі подробиці для того, щоб слідство закінчилось та справа була передана до суду. В справі не було жодного прямого доказу, що свідчив би про мою вину. Дана обставина врахована судом, як пом’якшуюча та свідчить про те, що я повністю усвідомив свою вину та зізнавшись у скоєному, посприявши розкриттю злочину, довів, що не становлю великої суспільної небезпеки.
  3. За місцем відбування покарання  характеризуюся позитивно і порушень режиму утримання не допускаю.
  4. Я повністю усвідомив свій вчинок, вчинений мною злочин та щиро розкаявся в ньому. Став на шлях виправлення та не становлю суспільної небезпеки. Я позитивно характеризуюся, як чесна та порядна людина, спокійна і не конфліктна.
  5. Дані злочини були вчинені мною вперше вже у похилому віці. Я повністю усвідомив свою помилку та її наслідки.

Відповідно до положення про порядок здійснення помилування, затвердженого Указом Президента України від 16 вересня 2010 року N 902/2010 це   Положення  визначає  порядок  здійснення  Президентом України помилування  відповідно  до  пункту  27   частини   першої статті 106 Конституції України.

Помилування засуджених здійснюється у виді:

  • заміни довічного  позбавлення  волі  на  позбавлення  волі на строк не менше двадцяти п’яти років;
  • повного або   часткового   звільнення   від   відбування   як основного, так і додаткового покарання;
  • заміни покарання  або  не відбутої  його  частини більш м’яким покаранням.

Право клопотати про помилування має особа, яка засуджена судом України і відбуває покарання в Україні.

Клопотання про помилування може бути подано після набрання вироком законної  сили,  а  при  розгляді  справи  в   касаційному порядку – після прийняття рішення відповідним судом.

Клопотання   про   помилування  особою,  засудженою  судом України,  яка відбуває покарання в Україні,  або засудженою  судом іноземної  держави  і переданою для відбування покарання в Україну без  умови  про  незастосування   помилування,   подається   через адміністрацію  установи  виконання покарань або іншого органу,  що здійснює  виконання   кримінальних   покарань.   Адміністрація   в установленому  порядку  реєструє клопотання і протягом п’ятнадцяти днів з дня подання  направляє  його  до  Адміністрації  Президента України   разом  із  копіями  вироку,  ухвали  і  постанови  суду, докладною характеристикою про поведінку особи і  ставлення  її  до праці  із викладеною письмово думкою адміністрації і,  як правило, спостережної  комісії  або  служби  у  справах  неповнолітніх  про доцільність помилування,  а також іншими документами і даними,  що мають значення для розгляду питання про застосування помилування.

ПРОШУ:

Помилувати мене, Кузьменко Василя Петровича, повністю звільнивши від подальшого відбування покарання або замінити не відбуту частину покарання більш м’яким покаранням.

 

Додаток : копія вироку та характеристика.
____ ____________ 20__ р.

 

Засуджений                                                   _________________/В.П.Кузьменко

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *