Зразок позовної заяви про припинення стягнення аліментів

____________ районному суду __________ області

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Позивач: ПІБ

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Відповідач: ПІБ

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про припинення стягнення аліментів на дружину

Згідно виконавчого листа № ________, виданого __________________ районним судом _________________ області _______________ року, з мене на користь відповідачки стягуються аліменти на утримання дружини до досягнення дитиною трирічного віку, тобто до __________________ року у розмірі _____ частини усіх видів заробітку.

Проте, по спливу _________місяців, а саме з  _____________ р.  відповідачка вийшла на роботу на повний робочий день.  УПСЗН ______________ РДА припинив їй виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, так як відповідачка перестала потребувати матеріальної допомоги.

Згідно п.3 ст.82 СК України право одного з подружжя на аліменти,  які були  присуджені за рішенням суду,  може бути припинене за рішенням суду, якщо буде встановлено, що одержувач  аліментів  перестав  потребувати   матеріальної допомоги.

Відповідно до вище викладеного, керуючись ст.3 ЦПК України, ст.82 СК України,

ПРОШУ СУД:

 1. Припинити  стягнення аліментів на утримання дружини ПІБ  до досягнення дитиною трирічного віку, тобто до __________________ року у розмірі _____ частини усіх видів заробітку, що здійснюється на підставі виконавчого листа № ________, виданого __________________ районним судом _________________ області _______________ року.
 2. Виконавчий лист № _____________ від ____________ року з дня набрання рішенням законної сили визнати таким, що не підлягає виконанню.
 3. Повернути сплачені мною аліменти на користь дружини ПІБ від дня припинення виплати останній допомоги по догляду за дитиною ПІБ до досягнення нею трирічного віку, а саме з ______________ року до дня постановлення рішення суду.

Додаток:

 1. Копія виконавчого листа.
 2. Копія свідоцтва про народження.
 3. Довідка УПСЗН ______________ РДА про припинення виплати допомоги.
 4. Копія позовної заяви з доданими до неї документами.

______________ р.                                                                ___________/Підпис

 

6 коментарів для “Зразок позовної заяви про припинення стягнення аліментів”

 1. Я одружився і взяв жінку з детиною яка ще ненародилась вона говорила щоце моя дитина і дитина вродилась записали намене ми розвелись вона подала на іліменти я подав на денка чи маю право доказати щоце немоя дитина і несплачувати еліменти

 2. я подала у суд позивну заяву про стягнення аліментів, чи можна відмотися від заяви.але суду ще не було.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Маєте право відмовитись від позову. Також ви можете просити суд залишити подану вами позовну заяву без розгляду.

 3. Добрий день!
  Я Анатолий платил елименты в размере 500грн по решению суда,ребенку будет 3 года.
  Бывшая жена подала заявления мне пересчетали елименты окозалось я ей должен еще 6000грн,
  Я живу в селе роботы никакой нету,ройон Новониколаевка мне насчитали среднюю заработную плату по району 1374,2 нечем даже в район добираться роботи и в районе нету никакой.Имущества у меня нет пайов нет.Я сына не видел 2 года она мне сына не дает,предавал продукты она не берет.
  Скажите могу ли я подать в суд что б мне снизили елименты?Какие у меня шансы выграть суд?
  Посоветуйте как мне быть.За ранее благодарю

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Добрий день! Відсутність роботи у вашому районі не є підставою для несплати аліментів чи їх зменшення. Згідно ЗУ “Про свободу перебування та вільний вибір місця проживання в Україні” ви маєте право вільно пересуватись по всій території України без будь-яких обмежень. В тому числі, згідно Конституції України ви маєте право на працю та її оплату.

 4. Добрий день. Як мені відмовитись від стягування аліментів з батька дитини, якщо виконавчий лист знаходиться на виконанні з 2008 року? Хочу повністю закрити справу у Виконавчій службі. Дякую.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *