Зразок позовної заяви про призначення пільгової пенсії за вислугу років

До ______________ районного суду ___________________ області

Позивач: ПІБ

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Відповідач: управління Пенсійного фонду України у ____________ районі ______________ області

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

Відповідач: Начальник управління Пенсійного фонду

України у ________ районі _______ області

_________________ПІБ

Поштовий індекс, адреса, засоби зв’язку

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинити дії

Я зверталась до відповідача з заявою про призначення пільгової пенсії за вислугу років, однак у призначенні пенсії відповідач відмовив, мотивуючи це тим, що в мене недостатньо стажу для призначення відповідного виду пенсії. Відповідач відмовлявся приймати до підрахунку стаж роботи медсестрою санаторія-профлакторія «________________». Я вважаю, що відповідач помиляється та я маю право на пенсію, так як працювала на посаді медсестри санаторія-профлакторія «_______________» з 01.01.1983р. – 01.01.1989 р. та вчителем _____________ ЗОШ з 02.01.1989 р.  по сьогоднішній час.

Для повного доступу до статті слід оплатити за доступ по нижче вказаній формі.

Примітка. Відправка SMS-повідомлення для оплати здійснюється за поданим у формі номером (4 цифри) згідно з Ваши оператором мобільного зв’язку, в змісті повідомлення вказується код, який також подається в формі після вибору мобільного оператора,  наприклад – zz49372654!!!

[smsbill_pass]

Стаж роботи працівника освіти та охорони здоровя в підсумку становить _______ років ___ міс. Згідно п. «е» ст. 55 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» право на пенсію за вислугу років мають: працівники  освіти,  охорони  здоров’я  та    соціального забезпечення при наявності спеціального стажу роботи від 25 до  30 років за переліком, що затверджується у порядку, який визначається Кабінетом Міністрів України, незалежно від віку. Відповідно до п.2 Переліку закладів і установ освіти,  охорони здоров’я  та соціального  захисту  і  посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993  № 909  охорона здоров’я : лікарі  та  середній  медичний персонал (незалежно від найменування посад) лікарняних  закладів, лікувально-профілактичних закладів  особливого типу, лікувально-трудових профілакторіїв,  амбулаторно-поліклінічних  закладів, закладів швидкої та невідкладної    медичної    допомоги, закладів переливання крові, закладів охорони материнства і дитинства,  санаторно-курортних  закладів,санітарно-епідеміологічних  закладів, діагностичних центрів. Робота за спеціальністю в закладах,  установах  і на  посадах, передбачених цим  переліком,  дає  право на пенсію незалежно від  форми власності  або  відомчої  належності закладів і установ.  Тобто незважаючи на те, що я працювала медсестрою санаторія-профілакторія «_______________» лісохімкомбінату м.________, я все рівно була працівником охорони здоров’я.

Згідно ч. 1 ст. 56, ст. 62 ЗУ “Про пенсійне забезпечення” до стажу роботи   зараховується   робота,   виконувана   на   підставі   трудового   договору  на підприємствах, в  установах, організаціях  і  кооперативах,  незалежно від використовуваних   форм   власності   та господарювання, а також на підставі членства у колгоспах та   інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи тривалості перерв. Основним документом, що підтверджує стаж   роботи,   є   трудова книжка.

Відповідно до вимог ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення» пенсії за вислугу років встановлюються окремим категоріям громадян, зайнятих на роботах, виконання яких призводить до втрати професійної працездатності або придатності до настання віку, що дає право на пенсію за віком.

Стаття 52 Закону України «Про пенсійне забезпечення» встановлено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники охорони здоров’я.

Відповідно до ст.16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я» безпосередню охорону здоров’я населення забезпечують санітарно-профілактичні, лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі, санаторно-курортні, аптечні, науково-медичні та інші заклади охорони здоров’я. Заклади охорони здоров’я створюються підприємствами, установами та організаціями з різними формами власності, а також приватними особами при наявності необхідної матеріально-технічної бази і кваліфікованих фахівців. Та обставина що санаторій-профілакторій «______________» був лікувально-профілактичним закладом і мав відповідний медичний персонал, необхідну технічну базу, відповідну державну реєстрацію  на період роботи закладу, а саме з 1983 по 1989 рр., підтверджується довідкою лісохімкомбінату м.________ про підтвердження пільгового стажу роботи для призначення пенсії.

Держава через спеціально уповноважені органи виконавчої влади здійснювала контроль і нагляд за додержанням законодавства про охорону здоров’я, державних стандартів, критеріїв та вимог, спрямованих на забезпечення здорового навколишнього природного середовища і санітарно-епідемічного благополуччя населення, нормативів професійної діяльності в галузі охорони здоров’я, стандартів медичного обслуговування, медичних матеріалів і технологій.

Враховуючи наведене необхідно  зробити висновок, що санаторій-профілакторій «_____________»лісохімкомбінату м.________ не зміг би без всіх необхідних умов в період його роботи здійснювати свою діяльність.

Згідно п.5 постанови  правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005  N 22-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій  відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”» днем  звернення  за  пенсією  вважається  день   приймання органом,  що призначає пенсію, заяви про призначення, перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший.

Враховуючи вище викладене, керуючись п. 5 постанови  правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005  N 22-1 «Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”», п. «е» ст. 55, ч. 1 ст. 56, ст. 62, 51, 52 ЗУ «Про пенсійне забезпечення», ст.16 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», п.2 Переліку закладів і установ освіти,  охорони здоров’я  та соціального  захисту  і  посад, робота на яких дає право на пенсію за вислугу років затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993  № 909, ст.2, 6, 16, 17, п.4 ч.1 ст.18 КАС України,

ПРОШУ СУД:

1.     Визнати протиправними дії щодо відмови управління Пенсійного фонду України у ___________ районі _______________ області зарахувати мені стаж роботи медсестри санаторія-профлакторія «_____________» лісохімкомбінату м. ________ до стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію за вислугу років.

2.     Зобов’язати управління Пенсійного фонду України у _______________районі ______________області зарахувати трудовий стаж роботи роботи медсестри санаторія-профлакторія «_____________»  лісохімкомбінату м. ________до стажу роботи, що дає право на пільгову пенсію за вислугу років та призначити мені пенсію з часу звернення з заявою про призначення пенсії – з ______________ р.

До позовної заяви додається:

1.     Копія трудової книжки.

2.     Копія заяви про призначення пенсії.

3.     Копії довідок про підтвердження пільгового стажу роботи для призначення пенсії.

4.     Квитанція про сплату державного мита.

5.     Копія позовної заяви з доданими до неї документами.

______________________ р.                                ______________/ПІБ

[/smsbill_pass]

2 коментаря для “Зразок позовної заяви про призначення пільгової пенсії за вислугу років”

  1. Скажите пожалуйста какой был результат рассмотрения дела по данному иску, если можно ссылки на решения в ЕГРСР Украины

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *