Зразок позовної заяви про виселення членів сімї колишнього власника будинку (квартири)

До ____________ суду _______________області

Позивач: ________________________________

(ПІБ)  Адреса: __________________________________

Тел. _____________________________________

Відповідач: _________________________

(ПІБ)

Остання відома адреса проживання відповідача:

_______________________________________

Тел. _____________________________________

Місце проживання невідоме.

Третя особа: СГІРФО _____________

РВ УМВС України в __________ області

Адреса: _____________________________

ПОЗОВНА ЗАЯВА

про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням та зняття з реєстраційного обліку

Я є власником житлового будинку, що знаходиться за адресою: ________________________. Даний житловий будинок я придбав за договором купівлі-продажу _____ №___________ ___________  р. від _______________ (ПІБ).

Після укладення договору купівлі-продажу житлового будинку та реєстрації права власності в ________________ РБТІ попередній власник будинку разом з іншими членами своєї сім’ї виїхали з будинку та були зняті з реєстраційного обліку. Проте,  ________________ (ПІБ) – дядько власниці до цього часу не знявся з реєстраційного обліку. В будинку він не проживає від самого початку нашого в’їзду та його місце знаходження нам не відоме.

Я придбав даний будинок для особистого проживання та проживання членів своєї сім’ї. Той факт, що в будинку досі зареєстрований член сім’ї попереднього власника будинку заважає мені повноцінно ним користуватись, адже ми з сім’єю не маємо до нього жодного відношення та не зобов’язані узгоджувати з ним в майбутньому угоди щодо користування та розпорядження будинком. Окрім того, не виключено, що через певний час відповідач повернеться в будинок та може вимагати надати йому місце для проживання.

Актом _______________ міської ради встановлено, що відповідач вже тривалий термін не проживає в будинку. Крім того він втратив право користування житловим будинком, так як є членом сім’ї попереднього власника.

Згідно ст.317 ЦК України власникові належать права володіння,користування та розпоряджання своїм майном.

Згідно ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд. Власник має право вчиняти щодо свого майна будь-які дії, які не суперечать закону.

Згідно ст.383 ЦК України власник житлового будинку, квартири має право використовувати помешкання для власного проживання, проживання членів своєї сім’ї, інших осіб і не має права використовувати його для промислового виробництва.

Відповідно до ст.405 ЦК України житлом члени сім’ї власника житла, які проживають разом з ним, мають право на користування цим житлом відповідно до закону. Житлове приміщення, яке вони мають право займати, визначається його власником.

Член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.

Оскільки права членів сім’ї колишнього власника є похідними від прав власника, то з припиненням для власника права власності на жиле приміщення члени його сім’ї також втрачають право користування цим приміщенням.

Ухвалою Верховного Суду України від 6 листопада 2002 року, опублікованою у щорічнику „Рішення Верховного Суду України” за 2003 рік також встановлено, що після переходу права власності на жиле приміщення усі члени сім’ї колишнього власника цього приміщення підлягали виселенню.

Відповідно до ч.2 ст. 386 ЦК України — власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.

Згідно ст. 15 ЦПК України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання, кожна особа має право на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного судочинства.

Згідно п.9, 10 ст. 110 ЦПК України позови до вiдповiдача, мiсце проживання якого невiдоме, пред’являються за мiсцезнаходженням майна вiдповiдача чи за мiсцем його перебування або за останнiм вiдомим мiсцем проживання вiдповiдача чи постiйного його заняття (роботи).

Відповідно до вище  викладеного вважаю, що дядько попередньої власниці будинку ________________ (ПІБ) є таким, що втратив право на користування житловим приміщенням.

Керуючись ст.ст. 317, 319, 383, ч.2 ст. 386, ст.405 ЦК України, ст.ст.1, 3, 15 ЦПК України,

ПРОШУ СУД:

1.     Постановити ухвалу про відкриття провадження по справі.

2.     Визнати таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: ________________  _________________ (ПІБ).

3.     Зобов’язати СГІРФО _____________ РВ УМВС України в _____________ області зняти з реєстраційного обліку за адресою: _____________________   _________________ (ПІБ).

До позовної заяви додається:

1.     Копія свідоцтва про право власності на будинок.

2.     Копія договору купівлі-продажу житлового будинку.

3.     Копія будинкової книги.

4.     Копія акту ___________ міської ради.

5.     Копії позовної заяви з доданими до неї документами в двох екземплярах.

6.     Квитанція про сплату судового збору.

____________________ р.                                     _____________/____________

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *