Зразок скарги на бездіяльність органу досудового слідства

Слідчому судді Свалявського районного суду Закарпатської області

 Заявник: Іванов Іван Іванович

Поштовий індекс, адреса, номер телефону

СКАРГА

на бездіяльність Свалявського РВ УМВС України в Закарпатській області

29 липня 2014 р. мною було подано заяву про вчинення дій, що містять ознаки злочину, передбаченого ч.1 ст.125 КК України.

Дана заява-повідомлення була прийнята від мене Свалявським РВ УМВС України в Закарпатській області, що підтвержується наданим мені талоном-повідомленням.

В поданій мною заяві йшлося про те, що мій сусід, Петренко Микола Іванович, 28.07.2014 р. під час сварки наніс мені три удари палицею по ногам та два удари палицею по правій руці, коли я намагався захищатись від його ударів.

Після цього жодних дій, спрямованих на внесення наданих мною відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань та здійснення досудового слідства даним органом досудового слідства не вчинялося.

Згідно ст.24 КПК України кожному гарантується право на оскарження процесуальних рішень, дій чи бездіяльності суду, слідчого судді, прокурора, слідчого в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Згідно ст.303 КПК Україна на досудовому провадженні може бути оскаржено бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Згідно ст.304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені частиною першою статті 303 цього Кодексу, можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії.

Згідно ст.214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування.

Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Положення про Єдиний реєстр досудових розслідувань, порядок його формування та ведення затверджуються Генеральною прокуратурою України за погодженням з Міністерством внутрішніх справ України, Службою безпеки України, органом, що здійснює контроль за додержанням податкового законодавства.

Слідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов’язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

Однак Свалявським РВ УМВС України в Закарпатській області, всупереч ст.214 КПК України, було допущено бездіяльність.

Я вважаю, що відомості, викладені мною в заяві повинні були негайно, але не пізніше 24 год. після подання заяви вноситись до ЄРДР.

Згідно ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією України та законами України.

Згідно ст.306 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора розглядаються слідчим суддею місцевого суду згідно з правилами судового розгляду, передбаченими статтями 318-380 цього Кодексу, з урахуванням положень цієї глави.

Скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п’яти днів з моменту надходження скарги.

Згідно ст.307 КПК України за результатами розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора постановляється ухвала згідно з правилами цього Кодексу.

Ухвала слідчого судді за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування може бути про зобов’язання вчинити певну дію.

Відповідно до вищевикладеного, керуючись ст.214, 303, 307 КПК України,

 

ПРОШУ СУД:

зобов’язати Свалявський РВ УМВС України в Закарпатській області прийняти та невідкладно зареєструвати подану мною заяву про вчинення злочину до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати за цією заявою про вчинення злочину досудове розслідування у формі досудового слідства за вчинення дій, які мають ознаки складу злочину, передбаченого ст.125 Кримінального Кодексу України.

 

Додаток:

 1. Копія заяви про вчинення дій, що містять ознаки злочину.
 2. Копія талону-повідомлення.
 3. Копія скарги.

 

_____ ____________ 2014 р.                           __________ І.І.Іванов

 

28 коментарів для “Зразок скарги на бездіяльність органу досудового слідства”

 1. Шановне панство все чудово написано, а наділі ось так:
  Скарга в порядку ст.303 КПК. Слідчий СВ Центрального РВ отримав Заяву про скоєння кримінального правопорушення слідчим цього ж РВ відповідальність за яке передбачено ч.1 ст.382 КК.
  Натомість слідчий якому було передано заяву за вказівкою начальника СВ долучив її до іншого кримінального провадження.(кримінальне провадження по факту надання фіктивних документів посадовою особою адміністрації району). Слідчий ніякого процесуального документу не склав за результатами розгляду заяви. Заявнику направлено лист від начальника РВ про залучення заяви .. до К.П.
  Слідчий суддя виголосив ухвалу в задоволенні Скарги – заявника -відмовити. Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили негайно після її оголошення.
  Питання як оскаржити таку Ухвалу?

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Шановний Читач, щоб відповісти на ваше запитання я маю бачити, як подану заяву про вчинення злочину, лист начальника, так і подану скаргу та ухвалу суду. Дані документи можете відправити у відсканованому вигляді на мою електронну пошту, вказану в розділі “Контакти”.

   1. Шановна Маріанна Володимирівна

    хочу Вас поправити, “щоб відповісти на ваше запитання я маю бачити, як подану заяву про вчинення злочину,”
    Але не злочину, а в вчинення правопорушення.

    1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

     Доброго дня! Вдячна за вашу увагу та турботу щодо опублікованого матеріалу. Але чому ви вважаєте вірним застосування саме терміну “правопорушення”?
     Термін “правопорушення” означає суспільно небезпечне винне проти­правне діяння (дію або бездіяльність) деліктоздатного суб’єкта, за яке чинне законодавство передбачає юридичну відповідальність.
     Тобто це може бути будь-яке інше порушення, в тому числі і кримінальне.
     Дана скарга стосується саме злочину. Тому я вжила цей термін.
     Також чинний КПК передбачає такий термін, як “кримінальне правопорушення”. Але не слід забувати, що він же містить і термін “злочин”. Також ККУ містить поняття саме “злочину”, як правопорушення за яке настає кримінальна відповідальність. Можливо законодавець міг би бути точнішим при написанні тексту нового КПК, але, що маєм з тим і працюєм. Тому обидва терміни “кримінальне правопорушення” та “злочин” є прийнятними.

 2. Наділі !! Наділі ЩЕ ІНТЕРЕСНІШЕ, ЯКЩО НЕ ГІРШЕ !!

  Сьогодні отримав рішення апеляційного суду у оскарженні відмови у внесенні відомостей про злочин до ЄРДР залишити рішення слідчого судді суду першої інстанції про відмову у відкритті провадження у зв’язку з пропуском строку оскарження, без змін. Ухвала оскарженню не підлягає і набирає законної сили негайно після її оголошення. Причина – заявник не виконав вимогу згідно вимог ст.304 КПК України строк оскарження за даною нормою КПК складає 10 днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності.
  Питання залишається без відповіді:….як оскаржити таку Ухвалу?

 3. УТОЧНЕНЯ ДО НАПИСАНОГО: (василий иванович, 17января 2015р. о 18:03)
  “….особа,яка подала скаргу, не порушує питання про поновлення строку на оскарження.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Василь Іванович з вашої ситуації можна знайти вихід. Ця ухвала Апеляційного суду справді не оскаржується, але в чинному Кримінальному процесуальному кодексі передбачено інші можливості. Пришліть на мою електронну адресу копії ухвал суду першої та апеляційної інстанцій, а також подану вами заяву про вчинення злочину та скаргу.

 4. Щастя і злагоди всім хто читає коментарі на цьому сайті!
  Що до написаного.
  Моє побажання для тих хто починає боротьбу за краплину справедливості.
  Ви будете мати справу з СУДДЯМИ та АДВОКАТАМИ (які можливо теж були суддями)

  СУДДІ: образною мовою це “кубло змій”, які хочуть вас вкусити підставно і без підставно, захишчаючись чи нападаючи (заробляючи на цьому як гроші так моральні девіденти).

  АДВОКАТИ:образною мовою це “кубло вужів”, які хочуть на вас заробити(як гроші так і моральні девіденти), захишчаючи чи не захишчаючи.
  Але вони всі люди. Вони помиляються на дрібязку.
  Що до мого апеляційного оскарження (див коментар від 17.01.15р.)
  Знаючи судову вертикаль,як вона нездає своїх, то я зупинився.Мій стаж боротьби з судовим свавіллям 15років.
  Я знову подав скаргу до суду першої інстанції, використавши підставу попереднього відмовного рішення (…порушив питання про поновлення строку на оскарження). Суд вирішив моє питання на мою користь.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Шановний Василь Іванович! Дуже шкода, що ви так відзиваєтесь про моїх колег. Не можна всіх однаково судити! Люди скрізь є різні. От і ви пишете, що після того, як подали клопотання про поновлення пропущеного строку, то суд вирішив питання на вашу користь. Щоб отримати правильне вирішення питання – потрібно ставити питання правильно. Я не знаю, як ви писали раніше і які рішення були у вас раніше, але я знаю на своїй практиці, що є і судді, і адвокати, які достойні поваги, є об’єктивними та дотримуються законів, допомагають людям. На моєму сайті навіть є опубліковані деякі з тих рішень, які прийняті суддями і які свідчать про верховенство права в Україні. Звісно критики завжди знайдуться. Очорнити когось завжди легше, як похвалити. І що означають ваші слова, що адвокати хочуть на всіх заробити? Наприклад, я ціную працю кожного і звісно ж, готова оплачувати послуги інших. Вам хтось в магазині дав хоч якийсь товар безоплатно? Чи вас в перукарні підстригли безоплатно? Чи вас в таксі підвезли безоплатно? Напевно що ні. Тоді чому ви думаєте, що адвокати це не люди і їх роботу не потрібно оплачувати? Їм так само безоплатно ніхто нічого не надає і всім нам потрібно жити. Якщо адвокат бере кошти за свою роботу, то він бере їх не щоб на комусь заробити, а для того, щоб отримати справедливу оплату своїх послуг та жити так само, як і інші.

 5. Щастя і злагоди всім хто читає коментарі на цьому сайті!
  Що до написаного.
  Коли стикаєшся зі свавіллям суддів то повірте, не до роздумів про деяких “порядних суддів”. Бо хватає неймовірний жах, що може творити “людська подоба в мантії”, цинічно без наказано.
  Моїх п’ятнадцять років боротьби з судовою системою України, мають достатньо прикладів її безчестя та зневаги до простого громадянина.
  Що до адвокатів, дуже хотів би з вами погодитись але поки що не маю жодного, зауважую жод-но-го, прикладу повернення сплачених коштів платнику, ну хоча б половини, за не виграну справу, чи недолугу(не всебічно) написану позовну заяву(скаргу), як визнання невиконання договірних умов, чи як визнання надання неякісної послуги, чи просто, тому що є людська совість,
  З цією субстанцією у адвокатів дефіцит!

 6. Шановна адвокат Чундак Маріанна Володимирівна!
  Враховуючи мою неналежну шанобливість до Вас особисто, вважаю за необхідне подякувати вам за безкоштовно надану інформацію на Вашому сайті(пояснення та зразки процесуальних документів).
  Вона мені дуже допомогла(в частині економії часу).
  Щиро дякую!

 7. Шановна пані адвокат! Ви розумыэте. що так як думаэ ы висловлює свою думку пан Василь, думають тисячі громадян. в тому числі і я. Знайдіть мені в м. Луцьку хоча одного адвоката, який погодиться представляти в суді інтереси особи, яка( ну хоча б з мого прикладу)повстала проти зловживань службовим становищем посадовими особами віддіу протидії корупці та зв’язкыв з правоохоронними органами та відділу муніципальної дружини Луцької міської ради, які діють спільно. Вкращому випадку адвокат буде робити вигляд, що відпрацьовує виплачені йому кошти довірительки, в гіршому взагалі відмовиться від представництва в суді, бо завтра він в той суд не зайде. А Ви ображаєтеся на правду.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Мені дуже шкода, що вам зустрічались тільки такі адвокати. Особисто я працюю в Закарпатській та Львівській областях, іноді в м.Києві, а тому з адвокатами з м.Луцьк я не знайома і порадити вам когось, на жаль, не можу.

 8. Доброго дня. Підкажіть будь-ласка, чи є зракок Клопотання про поновлення процесуальних строків на оскарження бездіяльності прокурора. Заздалегідь вдячний.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! На сайті поки що немає. Можливо, сьогодні поставлю.

 9. Пані Маріанно, дуже дякую Вам за коментарі та зразки скарг та заяв. Ваш сайт дійсно дуже корисний. Дякую, що надаєте допомогу!

 10. Шановна Маріанна Володимирівно!Дякую за зразок цієї заяви, але у мене виникає узагальнене питання щодо зразків заяв. Невже у Свалявському районі Закарпатської області (та й по Україні загалом) настільки поширене прізвище Іванов, що його застосовують геть у всіх взірцях документів? Чи не настав час використовувати щось на кшталт Петренко Петро Петрович, Іваненко Іван Іванович, Сидоренко Сидір Сидорович або прізвища, поширені у Вашому регіоні? Дякую за відповідь.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Дякую! Добре, що це єдине ваше зауваження. Обов’язково врахую і використовуватиму також, як зразок, Петренко Петро Петрович чи щось таке.

 11. Доброго дня Мариана Володимиривна
  На коментари Василя Ивановича хочу сказати, що за 16 рокив ходиння по судам та адвокатам, захищаючи власнисть, зустричала справедливих суддив,яки видстоювали мои права,двом суддям прийшлось навить звильнитись,не витримавши натиску голив суду.
  Я не мала можливости подякувати им, тому в своему коментари стану на захист суддив,яки не зрадили.
  Зустричала оборотнив в мантиях, але потрибно дуже видповидально ставитись самим до своей справи, контролюючи адвокатив,не пускаючи справу на самотек
  И не даючи шансу непорядним суддям.Знаю як це важко,видчула на своий шкури,боротьба на сьгодни продовжуеться , але вирю знайдеться и на них управа,а инакше навищо гинули дити на майдани.

  1. Чи може бути приэднана заява про злочин до материалив вже порушеного криминального провадження?
   Як дияти, коли отримали таку видповидь?
   Можливо потрибно спочатку внести в ердр, а потим приэднувати

    1. До полиции направлена ЗАЯВА ДВС про притягнення посадових осиб администрации до криминальной видповидальности ст.382 ККУ .
     Из видповиди слидчого управлиння :”вказани материали долучени до материалив криминального провадження”
     Але була направлена заява про злочин,а не материали и криминальне провадження видкрито по моей заяви.
     Чи можна приеднати до до мого криминального провадження заяву про злочи ,подану ДВС та ще й без внесення в ЕРДР?
     Що робити дали?

 12. Сьогодни справа розглядаеться в административному суди,
  Поихати не змогла, эстафету перейняв син,який е представником у суди. Дуже гирко,що ти маеш передати сину биду, а не радисть. Один бог знае, що прийшлося пережити за ци роки. Маю двох адвокатив и бачу, що навить им важко розплутати той клубок беззаконня, яки щодня заплутують посадови особи селищной ради,администрации та их юристи, прокурори .Державною виконавчою службою, державним нотариусом, державним кадастровим реестратором,державним реестратором юстиции
  вносяться видомости по пидробним документам и розгребти цей навоз дуже важко,оскильки проти тебе фактично воюе держава, руками своих посадовцив.
  Спочатку думала, що на мене за щось вгризлись, але потим,ходячи по кабинетам та судам, почала зустричати людей из подибними ситуациями и зрозумила, що це уже мафия, яка повнистю проила владни структури, яки зрослися из криминалом,милицейськими органами, прокуратурою, судами,займаються беспределом, знущаються над громадянами
  Вам Мариана Володимиривна, дуже вдячна за квалификовану,лаконичну и зрозумилу для простой людини видповидь.

  1. Дякую за Ваш сайт та допомогу Шановна Маріанна Володимирівна. з червня 2015 року подав в суд на рішення сесії Дулібської сільської ради Стрийського району Львівської області яким мене позбавили проїзду на частину земельної ділянки площею 0,14 га, та виділили земельну ділянку площею 0,035 га на моєму заїзді. Представники сільської ради в суд не зявлялись до жовтня 2015 року. В жовтні під час судового засідання представник сільської ради повідомила, що мотивом виділення земельної для іншого чоловіка є те що в моєму земельному акті записано, що земельна ділянка під ОСГ. В суд мною надано докази які спростовують це, надано генеральний план села, в якому зазначений заїзд на мою ділянку як і у інших мешканців цього квардалу, детальні плани сусідніх земельних ділянок з вказаним заїздом. В суді були допитані мої сусіди, які підтвердили користування мною спірною земельною ділянкою, та те що іншого заїзду не має. Однак суддя слухаючи справу відмовляє мені в клопотанні – забороні вчиняти дії по виготовленні документів, та вже готовий був прийняти рішення. Під час суду не дає мені можливості говорити перебиває мене кричить на мене. Це все відбувається при тому, що відносно посадових осіб Дулібської сільської ради внесено відомості в ЄРДР за ст. 366 КК України та ведеться сідство, та відносно гр. Х… внесено відомості за ст. 125, 356 КК України. Мною заявлено клопотання про зупинення розгляду даної справи до вирішення справи згідно КК України, однак суддя продовжує розгляд справи та вже готовий винести незаконне рішення.

 13. Шановна Маріанна Володимирівна, порадьте, кому треба подати скаргу на бездіяльність слідчого районного управління поліції у проведенні досудового розслідування злочину, внесеного до ЄРДР ще 2,5 місяці тому. Ніяких слідчих дій не вчиняється з того часу, йдуть обіцянки, які не виконуються. Що робити?
  Буду вдячний за відповідь.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Спочатку можете подати скаргу процесуальному прокурору.

 14. Доброго дня Маріанна Володимирівна!
  Хочу отримати від Вас консультацію, а саме:
  1.Куди оскаржувати дії ( в суд, чи в обласну прокуратуру)?, якщо:
  Гр.України-фіз.особою була здана через вхідну місцевої прокуратури заява-повідомлення про злочин,якою особа просила порушити кримінальну справу. Прокуратура не внісши в ЄРДР, скеровує для виконання на відокремлений підрозділ ГУПН. За деякий час громадянину-фіз.особі приходить відповідь від ВП ГУНП підписана начальником відділу поліції, про те, що його звернення, яке було направлене до них з прокуратури: за даним фактом проведено перевірку, по даному зверненню розгляд вже проводився працівниками поліції рішення по якому не скасоване, а тому у відповідності до ст.8 ЗУ “Про звернення громадян” повторному розгляду не підлягають. В даному випадку відсутні дані, які б вказували на наявність кримінального правопорушення і неможливістю в звязку з цим внесити дані до ЄРДР, а тому працівникам відділу інспекторів поліції доручено розглянути подію згідно ЗУ “Про звернення громадян”.

  Оцінивши все це, я схиляюсь до думки, щоб оскаржити дане рішення до слідчого судді міського суду на бездіяльність ВП ГУНП. Чи може оскаржувати правильно бездіяльність прокурора?

 15. Шановні.
  на подання ДВС до поліції було відкрито кримінальне провадження по ст.382 ККУ невиконання рішення суду посадовими особами державного підприємства “Устьдунайводшлях”, особисто головним бухгалтером, внесеного в ЄРДР 17.08.2017. мені 82 роки, я хвора людина, 1 групи інвалідності. визнана потерпілою, фізично не можу знайомитись з матеріалами слідства. на мої численні скарги до прокуратури м.Ізмаїла і в прокуратуру Одеської області отримую відписки, що слідство триває і слідчому надані вказівки, які вже два роки ніхто не виконує і слідство не ведеться. Невже в нашій країні ніхто не може змусити слідчого і прокурора робити свою роботу? отримати адвлката в ценьрі БПД неможливо, хоча на папері маю право.моя пенсія дозволяє отримати БПВД.
  Що мені робити? ЧИ Можу я поскаржитись на бездіяльність слідчого і прокурора? Чи можу вимагати аід слідчого чи прокурора повідомити боржника, головного бухгалтера, про підозру. Що вимагати в скарзі? Які дії вчинити. Вже давно час повідомити про підозру. Дякую

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *