Зразок скарги на дії слідчого за новим КПК України

____________________  районний суд

 ____________ області

Скаржник (потерпілий) ____________ (ПІБ)

Адреса:  _________________________

Тел. ____________________________

Слідчий   _______ РВ УМВС України в ____________ області

_________________ (ПІБ)

Адреса:  _________________________

Тел. ____________________________

 

СКАРГА

на дії слідчого ________ РВ УМВС України в ______________ області

________________ (ПІБ)

 

_____________ р. мною була подана заява до ________ РВ УМВС України в ______________ області про вчинення злочину, передбаченого ст.190 КК України – шахрайство.

__________ р. ____________ (ПІБ) шляхом обману заволодів належним мені золотим ланцюжком, перснем, мобільним телефоном та телевізором.

В мене є всі підстави підозрювати, що дані речі знаходяться в __________ (ПІБ) вдома. В зв’язку з цим я подала до слідчого  ________ РВ УМВС України в ______________ області ______________(ПІБ) клопотання про проведення обшуку. Однак у задоволенні клопотання слідчий відмовив. Однак, саме через проведення цієї слідчої дії може бути доведеним вчинення злочину.

Згідно ч.1 ст.303 КПК України    до суду можуть бути оскаржені дії слідчого під час досудового розслідування про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій.

Згідно ст..214 КПК України досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Згідно п.1 ст.220 КПК України клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов’язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав.

Згідно ст.223 КПК України слідчі (розшукові) дії є діями, спрямованими на отримання (збирання) доказів або перевірку вже отриманих доказів у конкретному кримінальному провадженні.

Згідно ст..234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

 Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді. У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням.

Згідно ст.56 КПК України потерпілий має право заявляти відводи та клопотання та оскаржувати рішення, дії чи бездіяльність слідчого, прокурора, слідчого судді, суду в порядку, передбаченому цим Кодексом.

Враховуючи вище викладене, керуючись ст.ст. 303-308, 214, 220, 223, 234 КПК України,

 

ПРОШУ СУД:

 1. Відкрити провадження за скаргою.
 2. Скасувати постанову слідчого ________ РВ УМВС України в ______________ області ______________(ПІБ) про відмову в задоволенні клопотання про проведення обшуку.
 3. Зобов’язати слідчого ________ РВ УМВС України в ______________ області ______________(ПІБ) задовольнити клопотання про проведення обшуку.

 

 

Додаток:

 1. Копія заяви.
 2. Копія клопотання.
 3. Копія постанови про відмову в задоволенні клопотання.
 4. Копія скарги.

 

 

___________________ 2012 р.                    _____________/ ___________

 

9 коментарів для “Зразок скарги на дії слідчого за новим КПК України”

 1. Слідчого неможливо зобовязати задовольнити клопотання про проведення обшуку, бо задовольняє таке клопотання суд в особі слічого-судді. Слідчого можна лише зобовязати подати таке клопотання до суду.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Василь Олександрович, ви не зовсім вірно зрозуміли суть скарги. Скаржник звертався до слідчого з клопотанням про необхідність проведення обшуку. В задоволенні клопотання слідчий відмовив.
   Згідно п.1 ст.220 КПК України клопотання сторони захисту, потерпілого і його представника чи законного представника про виконання будь-яких процесуальних дій слідчий, прокурор зобов’язані розглянути в строк не більше трьох днів з моменту подання і задовольнити їх за наявності відповідних підстав.
   Згідно ст.234 КПК України У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді, який може задовільнити відповідне клопотання слідчого. Однак, процесуальним законодавством не передбачено прямої можливості скаржника отримувати ухвалу суду про проведення обшуку. Тільки слідчий може звернутись до слідчого судді з відповідним клопотанням. Ст.303 КПК України дозволяє оскаржувати рішення слідчого про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, особою, якій відмовлено у задоволенні клопотання, її представником, законним представником чи захисником.
   Згідно ст.307 КПК України за наслідками розгляду скарги слідчий суддя може ухвалою зобов’язати слідчого вчинити певну дію, тобто може зобовязати слідчого задовільнити обгрунтоване клопотання скаржника та, як наслідок, у передбаченому процесуальному порядку, слідчий зверненться до суду з відповідним клопотанням про проведення обшуку.
   Можливо я помиляюсь, адже це моя особиста думка, так як офіційного коментаря КПК я ще не придбала. Якщо я помиляюсь, то буду тільки вдячна, якщо ви виправите мою помилку.

 2. 18 апреля 2013 г. я был избит азербайджанцем у дверей своей квартиры на 4-м этаже, во время того, как специалист фирмы ,, Платан,, пытался открыть двери квартиры в которой я являюсь основным квартиросъёмщиком. Азербайджанец Абасов Акиф Джамал оглы незаконно проживал в этой квартире со своей семьёй и которых 13 февраля 2013 г. по решению суда они были выселены из квартиры исполнительной службой. ( разрушив квартиру к дальнейшему проживанию, он продолжает претендовать на неё )
  За даним фактом порушено кримінальне провадження яке внесена до ЕРДР за № 120131700490002275 по ст. 122 ч.1 КК України від 21-04-2013 г., но до настоящего времени дело не передано в суд. Посоветуйте мне, пожалуйста, что мне делать дальше, потому что этот чурка купил всех в Суворовском районе. Спасибо с уважением Виктор.

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня, Вікторе! Якщо ви вважаєте, що будь-який слідчий району не розслідує і не розслідуватиме належним чином кримінальне провадження, то вам слід написати заяву обласному прокурору про зміну органу досудового розслідування. Зразок даної заяви міститься на цьому сайті. В мене на практиці був випадок, коли з обласної прокуратури заяву переадресували для розгляду в районну прокуратуру. Це не правильно, так як вирішення такого питання входить до компетенції саме обласного прокурора, а не районного. Якщо таке трапиться і у вашому випадку, то надсилайте таку ж саму заяву повторно, тільки в кінці окремо та помітно допишіть, що просите розглянути дану заяву та непереадресовувати її до районної прокуратури.

 3. Коментар на відповідь: … Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна 16, октября 2013 at 13:56

  Правильно але безрезультатно робити таку дописку. З подібним проханням я неодноразово звертався до генеральної прокуратури, але на мій пятикратний запит, про надання інформації, що до попередніх звернень була надана відповідь:”… на ваш запит надіслано до відповідної(обласної) прокуратури матеріали скарги з проханням розглянути та повідомити скаржника.”
  Прокуратура вперто відсилає до по інстанції до низу.

 4. Здравствуйте! Огромная благодарность адвокату Чуднак Марианне за помощь в просвещении обычного народа. Я сама воспользуюсь образцами представленных на этом сайте заявлений. У меня тоже затяжное дело по ст. 190 ч.1 в районном отделении милиции. Все усложняется тем, что сын ответчика по делу работает в этом же райотделе. Дело уже 2 раза закрывали, я добивалась возобновления. Адвокаты не берутся меня защищать, потому что все “завязаны”. Дело о взятии денег в долг и нету долговой расписки и свидетелей тоже нету. Сумма приличная по нынешним временам. Кто-нибудь может мне помочь? Есть ли хоть какая-то возможность вернуть деньги или все очень печально?

 5. Допоможіть! Потрібно написати якусь заяву для слідчого, щоб він відповів письмово про хід справ мого кримінального впровадження. Як правильно її оформити і взагалі написати?

 6. Доброго дня!
  Чи можна у Вас попросити допомоги у написанні грамотної скарги на бездіяльність і безвідповідальність слідчого.? Я вже зовсім запуталася у посиланнях статів КПК. Щиро дякую!

  1. Адвокат Чундак Маріанна Володимирівна сказав:

   Доброго дня! Так. Написала на вказаний номер телефону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *