Зразок заяви про відстрочення сплати судового збору

Господарський суд Закарпатської області

88000, м.Ужгород, вул.Коцюбинського, 2а

 

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Міськбуд»

89300, Закарпатська обл., м.Свалява, вул.Духновича, 2

Тел.  (03133) 2 – 00- 00;

Код ЄДРПОУ 33000000

 

 

ЗАЯВА

про відстрочення сплати судового збору

 

 

Нами подано до Господарського суду Закарпатської області позовну заяву про стягнення з ТОВ “Салют” суми боргу, пені, індексу інфляції та трьох відсотків річних.

Згідно ст.57 ГПК України до позовної заяви додаються докази сплати судового збору.

Такі докази до даної позовної заяви не додані через важке фінансове становище позивача та цілковиту відсутність коштів.  Тому позивач не може наразі сплатити судовий збір.

Так як відповідач боргує значну суму коштів з січня 2014 р., у позивача на рахунках відсутні кошти для сплати судового збору.

Відповідно до ст. 44 Господарського процесуального кодексу України судові витрати складаються з судового збору, сум, що підлягають сплаті за проведення судової експертизи, призначеної господарським судом, витрат, пов’язаних з оглядом та дослідженням речових доказів у місці їх знаходження, оплати послуг перекладача, адвоката та інших витрат, пов’язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Статтею 8 Закону України “Про судовий збір” встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Згідно із п. 12 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 25.08.2011р. №01-06/1175/2011 за приписами статті 8 Закону України    “Про судовий збір” суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою: відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше, ніж до ухвалення судового рішення у справі; зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати. Таким чином, єдиною підставою для вчинення судом зазначених у цій нормі дій є врахування ним майнового стану сторони.

Згідно довідки АТ “Банк” підтверджується відсутність коштів на рахунку позивача.

Відповідно до вищенаведеного,

 

ПРОСИМО СУД:

 відстрочити сплату судового збору по даній справі до прийняття судом рішення по справі.

 
 
 
 
Додаток: довідка банку.
 
 
___ _________ 2014 р.
 
 
 
 
 

  Директор ТОВ “Міськбуд”                                             __________ М.М.Опанасенко

 

 

Коментар адвоката:

подаючи до суду таку заяву слід пам’ятати, що суд має право відстрочити сплату судового збору не довше, ніж до прийняття рішення по справі. Якщо судовий збір перед прийняттям судом рішення не буде сплачено, то суд залишить поданий позов без розгляду.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *