Зразок заяви про зміну органу досудового розслідування

Прокурору _____________ області
п.______________________________

Заявник (потерпілий): Іваненко Іван Іванович
88000, Закарпатська обл., м.Ужгород, вул.Собранецька,2

Представник потерпілого: адвокат Коваленко Петро Петрович
88000, Закарпатська обл., м.Ужгород, вул.Загорська, 22
Тел. 0990000000

ЗАЯВА
про зміну органу досудового розслідування

Іваненко І.І. звернувся до _________________ РВ УМВС України _________________ області із заявою від 15 квітня  2013 р. про неналежне виконання професійних обов’язків медичними працівниками

_____________ районної лікарні _______________ області, що призвело до передчасної смерті його сестри Іваненко Катерини Іванівни.
Цього ж дня заяву було прийнято та  внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12013000000000000 слідчим Нестеренко З.І. та розпочато досудове розслідування, яке виявилося неефективним.
Було проведено судово-медичну експертизу про проведення якої потерпілого навіть не повідомили та не надали можливість реалізувати право на заявлення відводу експерта.
З часу прийняття заяви було проведено тільки судово-медичну експертизу, яку доручено здійснювати неналежному експерту. У висновку експерта вказано, що він не в праві визначати правильність чи ефективність лікування.
За таких обставин вважаємо за доцільне звернутись з заявою про зміну органу досудового слідства
Як прокурор обласного рівня Ви маєте для цього відповідні повноваження.
Відповідно до ст.36 КПК України прокурор, здійснюючи свої повноваження відповідно до вимог цього Кодексу, є самостійним у своїй процесуальній діяльності, втручання в яку осіб, що не мають на те законних повноважень, забороняється. Органи державної влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи та організації, службові та інші фізичні особи зобов’язані виконувати законні вимоги та процесуальні рішення прокурора.
Генеральний прокурор України, його заступники, прокурори Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя і прирівняні до них прокурори своєю вмотивованою постановою мають право доручити здійснення досудового розслідування будь-якого кримінального правопорушення іншому органу досудового розслідування, у тому числі слідчому підрозділу вищого рівня в межах одного органу, у разі неефективного досудового розслідування.
Відповідно до ст.56 КПК України потерпілий має право подавати заяви.
Згідно ст.58 КПК України представник користується процесуальними правами потерпілого, інтереси якого він представляє, крім процесуальних прав, реалізація яких здійснюється безпосередньо потерпілим і не може бути доручена представнику.
Відповідно до вищевикладеного, керуючись ст.36 КПК України,

ПРОСИМО:

1.    Розглянути дану заяву.
2.    Змінити орган досудового слідства в кримінальному провадженні №12013000000000000 СВ _____________ РВ УМВС України __________  області та передати кримінальну справу для проведення досудового слідства до слідчого управління УМВС України в _______________ області.
3.    Повідомити нас про результат розгляду даної заяви в установлений законодавством термін.

Додаток:
1.    Копія заяви від 15.04.2013 р.
2.    Копія повідомлення від 15.04.2013 р.
3.    Копія договору про надання правової допомоги.
4.    Копія свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю.
5.    Копія ордеру.

____ ____________ 2013 р.

Представник, адвокат                                                         ____________/П.П.Коваленко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *